Instagram’da En Çok Beğeni Getiren Hashtagler

Instagram’da En Çok Beğeni Getiren Hashtagler

Beğeni getiren hashtagler son günlerin en popüler konularından biri! Instagram üzerinde paylaştığımız her gönderinin altına, paylaştığımız fotoğraf ile ilgili Hashtag yazmak muhakkak ki beğeni sayımızı arttıracak ve profilimizin farklı insanlar tarafından takip edilmesini sağlayacaktır.  Bu sebeple  Instagramda paylaştığınız gönderilerin beğenilerini arttırmak istiyor fakat bir türlü arttıramıyorsanız eğer doğru Hashtagleri kullanmıyorsunuz demektir!  

Bu yazımız ile sizlere doğru Hashtag kullanımı hakkında bilgi vererek beğeni sayılarınızın hilesiz bir şekilde artmasına yardımcı olacağız.  

Hashtag Kullanmak Ne İşe Yarar?

Hashtag, yani Instagram beğeni etiketleri kullanmak paylaştığınız fotoğrafların, videoların, hikayelerin diğer kullanıcılar tarafından keşfedilmesini sağlar. Bir başka deyiş ile gönderilerinizin ve profilinizin Instagram keşfet kısmında ön plana çıkmasına yarar sağlar. Peki, Instagramın keşfet kısmında gönderilerinizin ön plana çıkması ne gibi bir yarar sağlar? Beğenileriniz artar ve yabancı kişiler tarafından takip edilmenize ortam hazırlar. Üstelik tüm bunları tag kullanarak hilesiz bir şekilde yapabilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki eğer amacınız farklı kitleleri hesabınıza çekmek ve beğeni sayınızı arttırmak ise hesabınızın herkese açık bir hesap olması gerekmektedir. Diğer türlü paylaşımlarınızın altına yazdığınız taglar sizi takip etmeyen diğer Instagtam kullanıcıları tarafından görülmeyecektir. (Instagram Destek)

instagram beğeni getiren hashtagler

Instagramda Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Yapılan araştırmalar sonucunda istatistikler gösteriyor ki doğru hashtag kullanımı ile kullanıcılar birçok kitleyi kendi profillerine çekmeyi başarıyor. Fakat burada paylaştığınız gönderinin kalitesi, ne olduğu ya da paylaştığınız gönderi ile uyumlu bir tag kullanımınız beğeni sayınızın artmasında çok fazla etkili. Yine yapılan araştırmalar sonucunda insanların daha çok komik ve huzur veren gönderileri beğendiği ya da takip ettiği sonucu ile karşı karşıyayız. Bu yüzden de profilinizi güncel tutmanızda ve de paylaştığınız gönderilerin kalitesine dikkat etmenizde fayda var. Tüm bunlardan önce ise hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Yazacağınız taglar Türkçe olursa sizin gönderilerinize ulaşacak kişiler de yine Türk olacaktır. Eğer yabancı kişiler tarafından gönderilerinizin beğenilmesini ya da yabancı kişiler tarafından takip edilmek istiyorsanız İngilizce taglar kullanmanız gerekiyor. Kullandığınız taglar size ulaşacak kitleyi doğrudan etkiliyor.

Tüm bunların yanı sıra paylaştığınız gönderi ile kullandığınız taglar birbirleri ile uyumlu olmalıdır.

Instagram Beğeni Getiren Popüler Etiketler Hangileri?

Instagramda tag kullanımı hakkında bilgi verdikten sonra ‘Kullanmanız gereken popüler Hashtagler hangileri?’ sorusunun cevabını sizler ile paylaşacağız.  Instagram beğeni getiren hashtagler işte burada!

Öncelikle En Çok Kullanılan 25 Hashtag:

Instagram’da organik takipçi arttırma yollarından en etkili olanı hashtag kullanımıdır. Hashtag kullanımı ile birlikte doğru hashtag kullanımı da son derece büyük bir öneme sahiptir. Etiket hashtag olarak bilinen kavramın Türkçe karşılığıdır ve genelde iki kavramla da sık sık karşılaşırız. Aşağıdaki maddeler üzerinden en çok kullanılan etiket listesine ulaşabilirsiniz.

 1. #love
 2. #TagsForLikes
 3. #iphoneonly
 4. #instagood   
 5. #bestoftheday
 6. #photooftheday
 7. #20likes
 8. #amazing
 9. #smile
 10. #like4like
 11. #look
 12. #picoftheday
 13. #food
 14. #instadaily
 15. #instafollow
 16. #followme
 17. #girl
 18. #instacool
 19. #instago
 20. #follow
 21. #webstagram
 22. #colorful
 23. #instalike
 24. #nofilter
 25. #noneedfilter.

En Popüler 25 Instagram Hashtagleri

Instagram kullanıcıları, etkileşimini arttırmak ve keşfet bölümünde gönderilerinin görünmesini sağlamak amacıyla hashtag kullanımına önem vermelidir. Hashtag kullanımının doğru ve popüler Instagram etiketlerine göre yapılması, takipçi sayısını artıracağı gibi etkileşimde de olumlu ilerlemeler sağlayacaktır. Instagram’da paylaştığınız fotoğrafın altında fazla olmamak kaydıyla aşağıdaki popüler hashtagleri yazarak etkileşim alabilirsiniz.

 1. #amazing
 2. #TagsForLikes
 3. #followme
 4. #all_shots
 5. #textgram
 6. #family
 7. #instago
 8. #igaddict
 9. #awesome
 10. #girls
 11. #instagood
 12. #my
 13. #bored
 14. #baby
 15. #music
 16. #red
 17. #water
 18. #harrystyles
 19. #bestoftheday
 20. #black
 21. #party
 22. #white
 23. #flower
 24. #2021
 25. #night

Instagram beğeni hizmetimizi kullanarak, beğenilerinizi hızla yükseltebilirsiniz.

Instagramda Hashtag Neden Önemlidir?

Instagram paylaşımlarınıza Hashtagler ekleyerek paylaşımlarınızın etki alanlarını arttırabilirsiniz. Bu sayede daha çok kullanıcı tarafından paylaşımlarınız görünecektir.

Paylaşımlarıma En Fazla Kaç Adet Hashtag Ekleyebilirim?

Instagram paylaşımlarınıza en fazla 30 adet hashtag ekleyebilirsiniz. Instagram ile ilgili diğer limitleri sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

En Çok Beğeni Getiren Hashtagleri Nereden Öğrenebilirim?

Paylaşımlarınız için en çok etkileşim getirecek olan Hashtagleri sitemiz üzerinde ki yazımızdan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Hashtag Kullanarak Keşfet’e Çıkabilir miyim?

Hashtag kullanımı sosyal medya dolaşımı adına çok önemlidir. Yüksek etkileşimli hashtagleri kullanmak keşfette yer edinmek adına büyük etki sağlar.

Videolarıma’da Hashtag Ekleyebilir miyim?

Videolarınıza hashtag eklemeniz mümkündür. Instagramda yer alan tüm paylaşımlarınıza hashtag ekleyebilirsiniz.

Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Hashtag kullanımı yaparken içerikler ile etiketlerin alakalı olmasını sağlamalısınız. Birbirinden alakasız etiketler kullanmak sizlere fayda sağlamaz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

5 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir