Instagram kullanım oranları

Instagram’da En Çok Çarşamba Günleri Paylaşım Yapılıyor

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Sosyal medya uygulamaların kullanıcıları sayıları günden güne artış gösteriyor. Bu konuda şuan için liderlik ise Facebook uygulamasına ait. 2016 yılının ilk çeyreğinde açıklanan rakamlara göre hali hazırda Facebook’un kullanıcı sayısı 1,5 milyar rakamını buldu. Facebook için rakamlar böyleyken diğer sosyal medya uygulamaları içinde rakamlar pek farklı değil. Özellikle Facebook çatısı altında çalışan diğer sosyal medya uygulamaları Facebook’un hemen arkasından gelen diğer dev uygulamalar. Bu uygulamalardan birisi de Instagram.

Facebook tarafından satın alındığı andan itibaren büyük bir yükselişin içerisine giren Instagram hali hazırda 400 milyon kullanıcı rakamını geçmiş durumda. Tabi kullanıcı sayıları bir yana dursun sadece görsel paylaşımın olduğu bir platformda günlük yapılan paylaşım sayıları da kullanıcıları şaşırtmaya yetiyor. Zira sırf bu kullanım oranlarını araştırmak için sürekli yeni anketlerde düzenleniyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde de Instagram’ın en çok hangi günler kullanıldığına ilişkin bir araştırma yapıldı. Binlerce hesabın incelendiği araştırma sonuçlarına göre ise Instagram’ın en çok Çarşamba günleri kullanıldığı ortaya çıktı. Bununla beraber aslında tatil olarak değerlendirilen Pazar gününün ise en az paylaşım yapılan gün olduğu araştırmanın bir diğer şaşırtıcı sonucu oldu. Tüm bunlarla beraber kullanım oranlarında genel bir düşüş söz konusu olduğu da araştırma sonuçların yansımadı değil.

Instagram’da En Çok Çarşamba Günleri Paylaşım Yapılıyor
4.5 (89.55%) 444 votes

Bir önceki yazımız olan İrem Derici’den Annesine Teşekkür Paylaşımı başlıklı makalemizde Instagram gündem, Instagram ünlüler ve İrem Derici hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir