Instagram’da En Çok Takipçisi Olan Yıldızlar

Instagram’da En Çok Takipçisi Olan Yıldızlar

Instagram’da En Çok Takipçisi Olan Yıldızlar Kimler ?

Instagram’da en çok takipçisi olan yıldızlar kimler,bu yazımızda instagram’da bulunan en çok takipçisi olan film yıldızları, şarkıcılar ve mankenlerden oluşan bir liste yapacağız. Listemizde bulunacak isimler her gün gazete ve internet sitelerinde gördüğümüz isimler olabilirler ancak bizim cevabını aradığımız soru Instagram’da en çok takipçisi olan yıldızlar kimler sorusudur. Eğer siz de instegram’da takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız buraya tıklayarak bizimle iletişime geçin.

Instagram ve Eko Sistemi

Instagram dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri haline geldi. Bugün yaklaşık 800 milyon takipçisi bulunan instagram ilerleyen günlerde bu sayıyı daha da arttıracak gibi görünüyor. Aynı zamanda instagram telefon üreticilerin de en sevdiği uygulamalardan biri. Çünkü dünyada kameralı telefon kullanımı oldukça az durumdayken bugün instagram ve benzeri uygulamalar sayesinde artık kameralı telefon kullanmayan insan sayısı günden güne azalıyor. Bunun yanında instagram ve benzeri uygulamaları desteklemeyen işletim sitemine sahip telefonların satışları da adeta durma noktasına gelmiş durumda. Nokia bunun en güzel örneklerinden biri.

Yıllar içinde neredeyse hiç kimsenin düşünemeyeceği kadar satışları düşen nokia marka telefonlar bugün el değiştirmiş ve kendini yenileme çalışmaları içine girmiştir.

Gelelim biz listemize listemizde bulunacak olan Instagram’da en çok takipçisi olan yıldızlara bir göz atalım.

#8Kendall Jenner

En Cok Takipcisi Olan Yildizlar

Kendall Jenner Amerikalı model ve televizyon ünlüsüdür. Kim Kardashian ve ailesiyle ilişkisi ise üvey kardeşlik düzeyindedir. Bu aile bağlarını medyada başarıyla kullanan Kendall, sosyal medyada da bir hayli popüler durumda. Listemizin son sırasında yer alsa da Kendall Instagram’da en çok takipçisi olan yıldız listemize 84,4 milyon takipçiyle giriş yapıyor.

#7 Justin Bieber

Instagram Unluleri Justin Bieber

Justin Bieber, herkesin çocukluğundan itibaren medya ve sosyal medyadan takip ettiği kişilerden biri olan ünlü şarkıcı listemize dokuzuncu sıradan giriş yapıyor. Şarkılarıyla milyonlarca insana ulaşan Justin, twitter ve instagramda da oldukça popüler. Pek çok ünlü erkek şarkıcıyı geride bırakan ve dünyanın instagram’da en çok takipçiye sahip sanatçılarından biri olan Justin Bieber yaklaşık 94 milyon takipçiye sahip durumda.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram En Güzel ve Seksi Kadın Hesapları

#6 Dwayne Johnson

instagram unluleri dwayne johnson

Eski Amerikan güreşçisi ve yeni film yıldızı Johnson, bugün var olan ününe diğer ünlülere göre daha geç kavuştu. En son hızlı ve öfkeli filmleriyle birlikte popülerliği doruklara ulaşan Dwayne Johnson instagram hesabında 96 milyon takipçiye sahip.

#5 Kylie Jenner

instagram unluleri Kylie Jenner

Kylie Jenner tıpkı kardeşi gibi model ve televizyon kişiliğidir. Bugün var olan ününü üvey kardeşi Kim Kardashian’ın televizyon şovuna borçlu olan Jenner, diğer kardeşleri gibi sosyal medyayı oldukça sık kullanıyor. Instagram hesabında yaklaşık 99,5 milyon takipçiye hitap eden Kylie listemizde yedinci sırada bulunuyor.

#4 Taylor Swift

en cok takipcisi olan instagram unluleri

Toylar Swift genç yaşına rağmen, yaptığı single ve albümlerle inanılmaz bir üne kavuşmuş Amerikalı bir şarkıcıdır. Meşhur şarkıcı işinin dışında özel hayatı ve sevgilileriyle de sık sık gündeme geliyor. En son dünyaca ünlü bir dj ile birlikte olan şarkıcı Instagram’ı yoğun bir şekilde kullanan ünlülerden. Instagram hesabında yaklaşık 104 milyon takipçiye sahip.

#3 Kim Kardashian West

Instagram Unluleri Kim Kardashian

Kim Kardashian, Ermeni asıllı bir Amerikalı. Ailesi yıllar önce Türkiye’den Amerika’ya göç etmiş bir göçmen ailenin çocuğu olan Kim ününü bugün yaptığı televizyon şovları sayesinde korumayı başarıyor. Kanye West ile evlendikten sonra magazin gündemlerinde daha fazla göz önüne gelmeye başlayan Kim’in Instagram’da yaklaşık 104 milyon takipçisi bulunuyor.

#2 Cristiano Ronaldo

Instagram Unluleri Cristiano Ronaldo

Dünyaca ünlü Portekizli futbolcu, gerek işiyle gerekse özel yaşamıyla gündemden inmiyor. Real Madrid ve Portekiz milli takımlarıyla kazandığı başarılardan sonra hala yeni başarılar peşinde koşan yıldız futbolcu Instagram’da tam 116 Milyon takipçiye sahip.

#1 Selena Gomez

Instagram unluleri Selena Gomez

Amerikalı genç şarkıcı hayranlarıyla sürekli etkileşim halinde bulunduğu için ve özel yaşamıyla sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Şarkıcı sevgilisi Justin Bieber’la bir dargın bir barışık yaşamı da onu sürekli gözler önünde tutan başka bir etken. Şarkıcının Instagram’da tam 130 milyon takipçisi bulunuyor ve listemizin de birinci sırasını kimselere bırakmıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Nametag İsim Etiketi

Günümüzde sosyal medya kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Twitter, Facebook ve Instagram’ın hayatımıza girmesiyle birlikte sosyal medya fenomenleri de günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi. İnsanlar gün boyu sosyal medya hesaplarından gündemi takip etmekte, çeşitli paylaşımlarda bulunarak olaylara karşı tepki göstermekte ve yakın çevreleriyle aralarında bir iletişim ağı oluşturmaktadır. Sosyal medya fenomenleri tam da bu noktada devreye girmektedir. Bazı fenomenler gündemdeki konulara dikkat çekme amaçlı paylaşımlar yaparken bazıları, insanları ortak paydada buluşturabilecek konularda paylaşımlar yapmaktadır. Bazı fenomenler ise insanları gündelik yaşamın yoğunluğundan ve stresinden uzaklaştıracak, herkesin kendisinden bir şeyler bulabileceği nitelikte komik paylaşımlarda bulunmaktadır. Peki, kim bu fenomenler? Biz onları tanımadan önce neredelerdi? Nerelerde okudular, asıl işleri neydi? İsimlerini hangi sosyal medya aracı ile duyurdular? Hangileri ne kadar başarılı oldu? İşte tüm bu soruların cevapları…

Günümüzde En Popüler Sosyal Medya Fenomenleri

 • Enes Batur

Tam adıyla Enes Batur Sungurtekin, 9 Nisan 1998 doğumludur. Antalya’da yaşamaktadır. “Enes Batur” adlı youtube kanalında yayınladığı komik videolar ile tanınmıştır. İlk videoları bilgisayar ve oyun konsolları incelemesi hakkındadır. Youtube kanalında 8 milyondan fazla abonesi bulunan Batur, sosyal medyada büyük başarı elde etmiştir. 18 Ocak 2018 tarihinde vizyona giren “Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?” adlı filminde kendi yaşamını anlatmış ve başrolü üstlenmiştir.

 • Danla Bilic

Danla Bilic 5 Ekim 1994 Kütahya doğumludur. Asıl adı Neslihan Damla Akdemir’dir. Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. İlk olarak Twitter sayesinde tanınan Danla Bilic, Youtube kanalında çektiği makyaj videoları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Videolardaki samimi ve doğal davranışları insanları etkilemiş ve yüzlerini güldürmüştür. Videolara verdiği isimler de dikkat çekmesinde büyük rol oynamıştır. “Yeditepe Üniversitesi %50 burslu kız makyajı” adlı ilk videosu ile parlamış ve adını diğer sosyal medya fenomenleri ile aynı derecede duyurmayı başarmıştır. Sosyal medyada başarıyı yakalayan Danla Bilic kendi makyaj markasını oluşturmuş ve internet üzerinden satışlara başlamıştır. “Makyaj Avcıları” adlı yarışma programında jüri üyeliği yapmıştır.

 • Kerimcan Durmaz

1994 doğumlu Kerimcan Durmaz akrep burcudur. Çok başarılı bir Make-Up Artist olan Durmaz, liseyi bitirdikten sonra Bakü’ye gitmiş ve orada makyöz olarak çalışmıştır. 2015 yılında Periscope adlı uygulamada yayınladığı videolarla tanınmıştır. Snapchat’te yayınladığı doğal ve samimi videoları sayesinde dikkatleri üzerine çekmiştir. Renkli bir kişilik olan Kerimcan Durmaz aynı zamanda DJ’lik de yapmaktadır. Twitter, Instagram ve Snapchat’te takipçi sayısı milyonları bulmuştur. 2016-2017 yayın döneminde “İşte Benim Stilim” adlı programda jüri üyeliği yaparak televizyon kariyerine adım atmıştır.

 • Orkun Işıtmak

1996 yılında İzmir’de dünyaya gelen Orkun Işıtmak, İzmir Vali Vecdi Gönül Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Eebiyatı Bölümünde lisans eğitimine başlamıştır. Çocukluğundan bu yana bilgisayar oyunlarına büyük ilgi duyan Işıtmak, Youtube kanalında yayınladığı oyun videoları ile tanınmıştır. 5 milyon abonesiyle birlikte sosyal medya fenomenleri arasındadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikayeye Fotoğrafla Yanıt Verme

Bir Zamanlar Popüler Sosyal Medya Fenomenleri

 • Duygu Özaslan

1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Duygu Özaslan, İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans eğitimini sürdürüyor. Arkadaşlarının ısrarı ile makyaj, moda ve güzellik konuları hakkında videolar çekmeye başlamış ve çektiği videoları Youtube kanalı üzerinden yayınlamıştır. Hobi olarak başladığı bu işe para kazanarak devam etmiştir. 2017 yılında Altın Kelebek’te, o yıl ilk kez verilecek olan “En iyi Instagrammer/Youtuber” ödülüne aday gösterilmiştir.

 • Ekin Beril

Ekin Beril 1993 yılında Çanakkale’de doğmuş, üniversite yıllarına kadar da Çanakkale’de yaşamıştır. Hukuk eğitimi için İstanbul’a gelen Ekin Beril, 2015 yılında Bengü’nün vokalistliğine başlayarak müzik hayatına profesyonel bir adım atmıştır. Instagram’da paylaştığı ve yalnızca dudaklarının göründüğü müzik videoları ile tanınmış, verdiği röpotajlarda videolarda yüzünü göstermemesinin sebeplerinin “gizemli olması” ve “güzellik kaygısına girmek istememesi” olduğunu belirtmiştir. Paylaştığı videolarda; Ben Nasıl Büyük Adam Olucam, Shape Of You, Düşünme Hiç, Bırak Kadının Olayım, Elephant Gun, Dantel gibi şarkıları kendi tarzında yorumlamış ve bu sebeple büyük beğeni toplamıştır.

 • Aykut Elmas

1991 yılında Kütahya’da doğmuş, Tavşanlı Atatürk Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İzmir’e yerleşmiştir. Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. Başlarda İbrahim Göker ve Uğur Can Akgül ile kendi aralarında çektikleri videolar ile tanınmıştır. Daha sonra tek başına çektiği Vine videoları ile insanların beğenisini toplarak sosyal medya fenomenleri listesine adını yazdırmayı başarmıştır. Videolarının başarıya ulaşmasının sebebi, farklı karakterleri başarılı bir şekilde canlandırarak izleyicisini güldürmeyi başarmasıdır. 30 Aralık 2016 yılında vizyona giren “Nasıl Yani” adlı komedi filminde başrol oynayarak oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Fenomenler

 • Ahmet/Karya

İkisi de 1994 doğumlu Ahmet Aksöz ve Karya Çandar birbirlerini çocukluklarından beri tanımaktadırlar. Ankara’da yaşayan bu iki arkadaştan Ahmet Aksöz, Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünde lisans eğitimini sürdürmekte olup yarı profesyonel basketbol oynamaktadır. Çocukluk yıllarından beri sporun çeşitli dallarıyla ilgilenen Ahmet, verdiği röportajlarda, üniversite eğitimi dolayısıyla sporu profesyonel olarak yapamadığını belirtmiştir. Karya Çandar ise Bilkent Üniversitesinde okumakta olup Ankara’da çeşitli mekânlarda sahne almaktadır. Müzisyen bir babanın oğlu olan Karya, müzik hayatına piyano ile başlamış daha sonra gitar ile devam etmiştir. Sporcu ve müzisyen kimlikleri ile ön plana çıkan bu ikili çocukluk dönemlerinden beri süregelen film ve video çekme merakları ile kısa videolar üretmeye başlamıştır. Genelde bir arabanın içinde, kadın-erkek ilişkileri temasıyla çektikleri Vine videolarıyla dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarmışlardır. Videolarda Karya masum erkek rolünü üstlenirken Ahmet tripli kız rolünü üstlenmektedir. Genellikle iki sevgilinin tatlı atışmaları şeklinde olan videolar, ikiliyi sosyal medya fenomenleri arasına almayı başarmıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Sessize Alma Özelliği Ve Kullanımı

 • Sebile Ölmez

İstanbul doğumu Sebile Ölmez Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Bölümünden 1996 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından çeşitli firmaların satış ve pazarlama departmanlarında çalışmıştır. Daha sonra sinema ve televizyon alanına yönelmiş, 2005-2013 yılları arasında Pana Film bünyesinde Raci Şaşmaz ve Necati Şaşmaz ile birlikte çalışmıştır. El becerisi iyi olan Sebile Ölmez, daha büyük bir kitleye ulaşmak için 5 Mart 2011 yılında ilk blogunu açmıştır. Blogunda ilk paylaşımı ebru desenli ojeler olmuştur. Annesi ismini Sebi ve Bebi olarak kısalttığı için ilk bloguna sebibebi ismini vermiştir. 25 Mart 2011 yılında kendi Youtube kanalını açarak ilk videosunu paylaşmıştır. Makyaj ve güzellik alanlarındaki paylaşımlarıyla Sebile Ölmez de sosyal medya fenomenleri arasındadır.

En Çok Kazanan 5 Sosyal Medya Fenomeni

Sosyal medya fenomenleri Youtube, Instagram, Twitter gibi sosyal medya alanlarında yaptıkları paylaşımların reklam ve diğer gelirleri sayesinde para kazanabiliyor. İşte en çok kazanan 5 sosyal medya fenomeni ve aylık ortalama kazançları;

 • Kerimcan Durmaz – 350.000 TL
 • Enes Batur – 300.000 TL
 • Danla Bilic – 250.000 TL
 • Merve Özkaynak – 200.000 TL
 • Orkun Işıtmak – 200.000 TL

 

Instagram kullanımının ne denli artış gösterdiğini anlatmaya bile gerek yok. Liam Martin Instagram hesabından yaptığı paylaşımlara hayran sayısını her geçen gün arttırıyor. Öyle ki artık birçok ülke nüfusundan çok olan kullanıcı sayısına sahip bir platform haline gelen Instagram hala kullanıcı kazanmaya da devam ediyor. Bu bağlamda Instagram’da çok farklı kullanıcılar ile de karşılaşmanız mümkün oluyor. Özellikle popülerlik yarışının getirdiği ilgi çekme isteği bu alanda karşımıza çok farklı tarzda kullanıcıların çıkmasına neden oluyor. Durum böyle olunca Instagram üzerinden farklı tarzda kişilerde oldukça büyük takipçi sayılarına ulaşıyorlar ve fenomen haline geliyorlar. İşte bu şekilde fenomen haline gelmiş olan kullanıcılardan biri ise Liam Martin.

 

Farklı Tarzı ile Liam Martin Instagram ‘ın Yeni Fonemini Oldu

Liam Martin’in bu kadar çok takipçi kazanmasının en büyük nedeni ise ünlü taklitleri. Peruklar, balonlar ve buna benzer birçok materyalle birlikte ünlülerin pozlarına bürünen Liam Martin büyük ilgi çekmeyi başarıyor. Oldukça beğenilerek takip edilen Liam durumundan ise memnun gözüküyor. Kısa süre içerisinde bu başarıyı elde eden isim artık çok daha etkili paylaşımlar yapacağını da belirtti.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/

Starbucks Instagram hesabı oluşturulduğunu müşterilerine duyurmasından ardından kısa sürede milyonlarca kişi tarafından takip edildi. Sadece 4 sene içerisinde 200 milyon kullanıcıya ulaşan ve bu alanda adeta rakiplerine toz yutturan Instagram’ın potansiyeli her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Firmalar artık Instagram’ın oldukça masrafsız olan reklam potansiyelini kullanmak için sürekli olarak yeni girişimlerde bulunuyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikayeler Müzik Ekleme Nasıl Kullanılacak?

Yeni yapılan bu girişimler ve açılan sayfalar sayesinde birçok kullanıcı hem markayı çok iyi tanıyor. Hem de takip edilen marka bu sayede ekstra bir kazanç elde etmiş oluyor. Bu şekilde çok daha hızlı ve çok daha fazla bir gelişim göstermek isteyen firmalardan biride Starbucks.

Starbucks Instagram Paylaşımı İle Takipçilerin Özel Etkinlikler Yapacağını Duyurdu

Instagram’a üye olduğu tarihten itibaren düzenli çalışma yürüten şirket artık Instagram fenomenleri arasında yer alıyor. Bir kahve firması olarak bilinen Starbucks Instagram üzerinden yayınladığı reklamları ve yaptığı yenilikler ile şuan için 3.5 milyon aktif takipçi sayısına sahip.

Instagram’ın en önde gelen 5 şirketi arasında yer alan bu şirket yeni çalışmaları ile beraber çok daha fazla Instagram kullanıcısına ulaşmayı da hedef edinmiş durumda. Satışların ve yükselişin bu şekilde çok daha fazla olduğunu belirten şirket yetkilileri kısa süre içerisinde Instagram etkinliklerine de başlayacaklarını duyurdu.

Instagram üzerinden her geçen gün biraz daha fazla paylaşım yapılıyor. Hayli ilginç paylaşımlarda bulunan İllüstrator Lucas Levian Instagram hesabı büyük bilgi gördüğü gibi kısa sürede fenomen haline geldi Son dönemde bu şekilde Instagram fenomeni olmaya aday olan isimler arasında yer alan yeni biri daha var. İllüstrator Lucas Levian adlı kullanıcı Instagram fenomeni olmak için adım adım ilerleyen kullanıcılardan bir tanesi. Lucas Levian paylaşımları ise zaten yapılmış olan paylaşımlarla alakalı. Yani Lucas Levian kendi ile alakalı yeni bir Instagram paylaşımı yapmadan Instagram fenomeni olmaya başladı.

Lucas Levian

Söz konusu paylaşımlarda ise Lucas Levian diğer tüm kullanıcıların yaptığı paylaşımları kullanıyor. Daha önce yapılmış olan paylaşımları kullana isim bu paylaşımlara özel tekniklerle animasyonlar ekliyor. Karakterler şeklinde eklenen bu animasyonlar ise resimleri çok daha komik hale getirmeyi başarıyor. Özellikle plaj fotoğraflarına yapılan değiştirmeler ile kısa süre içerisinde büyük beğeni alan isim son zamanlarda çok daha fazla beğeni almayı da başarıyor. Özellikle hareketli animasyonların büyük ilgi görmesi İllüstrator Lucas Levian’ın hesabının da bir fenomen haline gelmesini sağlıyor. Kısa süre içerisinde milyonlara ulaşan bir takipçi sayısı elde eden isim artık Instagram fenomenleri arasında ki yerini de aldı diyebiliriz. Zira beğeni oranlarına bakarsak aslında Lucas Levian çoktan bir fenomen olduğunu söylememiz mümkün.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikayeler Çoklu Paylaşım Desteği Geldi

Kadınların ezildiğine dikkat çekmek isteyen Suudi Arabistanlı bir kadın çektiği videolar ile Instagram fenomeni haline geldi. Son dönemin fenomen hailen gelen Amy Roko adlı bu kadının fenomen olma sebebi ise çektiği ilginç videolarda ki mizah. Özellikle Arap ülkelerinde çarşaflı kadınlara bile taciz olaylarının yaşandığını dile getiren Amy Roko birazda çarşaflı olmasının avantajını kullanıyor. Zira fenomen isim eğer tanınırsa kendine zarar gelebileceğini düşünüyor.

Farklı Konseptler

Çekilen videolara gelirsek eğer her videonun farklı bir konseptinin olduğunu söylemek mümkün. Örnek verecek olursak yalnız çarşaflı bir kadın yolda yürürken adamın biri ona bakışlarını dikerek ilerliyor. Herkes bir taciz olayı daha yaşanacak diye düşünürken birden kadın dövüş hareketleri ile adamı yere seriyor. Bu tarz mizansenlerin yer aldığı videolar ile hesabını sürekli aktif tutan Amy Roko kısa süre içerisinde en çok ziyaret edilen isimlerden biri olmayı da başardı. Fenomen ismin sayfasını ziyaret edenler ise genelde olumlu yorumları ise bu harekete destek veriyor. Amy Roko’nun ise yaptığı açıklamalara bakarsak eğer daha uzun süre bu tarz videolar ile karşılaşmamız mümkün gibi. Bununla beraber fenomen ismin kısa süre içerisinde yeni sosyal konulara da parmak basacağı ve bu konuda dikkat çekmek için videolar paylaşacağını belirtti. Yeni videolar ise merak konusu olmaya başladı.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık tıp alanı oldukça büyük bir gelişme gösterdi. Söz konusu gelişmelerde en çok dikkat çeken alan ise estetik. Yeni imkanlar ve son dönemde çağın getirdiği genç kalma arzusu estetik ameliyatlara duyulan ilginin bir hayli artış göstermesine neden oldu. Tabi bu durum kimi zaman özellikle kadınlar için ise vazgeçilmez bir etkinlik haline gelmeye başladı. Yani birçok kişi hastalık derecesine varırcasına sürekli olarak estetik yaptırma arayışına girdi. Medya yansıması ile takip ettiğimiz bu kişilerin sonuncusu ise oldukça genç yaşına rağmen yaptırdığı estetiklerle gündeme gelen Çinli genç kız.

Barbie Olmak Istiyor!

İlk olarak burnundan sağlık sorunları nedeniyle estetik operasyon geçiren 15 yaşında ki kız bu ameliyattan sonra ise bir türlü durdurulamadı. Barbie bebeklere benzemek için bir dizi estetik operasyon geçiren genç Çinli her operasyondan sonra yeni halini Instagram hesabı üzerinden paylaştı. Bu şekilde 500 bin gibi bir takipçi sayısına ulaşan genç isim artık bir fenomen olarak anılmakla birlikte sürekli olarak operasyon geçirmeye de devam ediyor. Bir yandan eleştiri alan bir yandan da takip edilmeye devam edilen fenomen isim her paylaşımından dolayı binlerce eleştiri alsa da geri adım atmamakta kararlı gibi. Estetik ameliyatlarına ne zaman son vereceği ya da hedefinin ne olduğu ise bilinmiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Odak Modu Nedir? Tüm Bilmeniz Gerekenler

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması haline gelen Instagramda fenomen olmak herkesin hayalini süslemektedir. Birçok fenomenin Instagram’dan kazanç elde ettiğini de düşünecek olursak herkesin dikkatini çekmesi gayet doğaldır. Bu yazımızda Instagramda fenomen olabilmek için neler yapılmasını gerektiğini küçük tüyolar halinde işleyeceğiz. Daha iyi bir Instagram profiline sahip olmak istiyorsanız da bu tüyolardan faydalanabilirsiniz.

Instagramda Fenomen Olmak İçin Püf Noktalar

 1. Kaliteli Fotoğraflar Yükleyin.Instagramda Fenomen Olmak

Anlamsız özçekimler yerine kaliteli fotoğraflar yüklemeye dikkat edin. Kalitesiz fotoğraflar takipçileriniz tarafından itici bulunabilir.

 1. Kullanıcı Adı Seçimi

İlk kayıt olduğunuz esnada kaliteli bir kullanıcı adı seçmeye özen göstermelisiniz. Kullanıcı adınızın anlaşılmaz ve saçma olması kötü bir başlangıç olacaktır. Bu nedenle kolayca hafızada kalabilecek ve herkesin hatırlayacağı bir kullanıcı adı seçmeye dikkat etmelisiniz.

 1. Paylaşım Yapma

Çok fazla paylaşım yapmak hesabınız açısından olumlu sonuçlar vermez. Bir paylaşım yaptıktan sonra 4-5 saat ara vermek en iyi tercih olacaktır. Çok sık paylaşımların kaliteyi düşürdüğünü ve takipçilere sıkıcı geldiğini unutmamalısınız.

 1. Takip Sayısını Arttırma

Doğal yollarla takipçi sayınızı arttıramıyorsanız ya da bunun için zamanınız yoksa Instagram takipçi satın alabilirsiniz. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 1. Beğeni Yapma

Hesabınız yeniyse öncelikle dikkat çekmeye ihtiyacınız vardır. Bu nedenle bol bol beğeni yaparak bende buradayım mesajı verebilirsiniz.

 1. Instagram Hesabınızın Tanıtımını Yapın.

Kullandığınız diğer sosyal medya hesaplarından Instagram hesabınızın tanıtımını yapabilirsiniz. İnsanlar bir Instagram hesabına sahip olduğunuzu bilmeden sizi takip edemez.

 1. Etiketleme Kullanma

Birlikte çekildiğiniz fotoğraflarda arkadaşlarınızı etiketlemeyi unutmayın. Bu sayede dikkat çekebilirsiniz.

 1. Hashtag Kullanımı

Paylaşımlarınız daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorsanız mutlaka hastaglerden faydalanmalısınız. Fakat gönderinizle alakası olmayan hashtagleri kullanmayın. Bir manzara resmi paylaşıyorsanız onunla ilgili hashtagleri kullanın. Doğru hashtag kullanımı her zaman bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Instagramda fenomen olmanız için küçük tüyolar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram’da fenomen olmak hemen her Instagram kullanıcısının hedeflediği bir nokta. Zira sadece fenomen olarak bile gelir elde etmeniz mümkün. Bu nedenle fenomen olabilmek ya da en azından popüler olmak için birbirinden farklı birçok yol izlenebiliyor. Hatta bunun için sosyal medya uzmanları kiralayan ve düzenli bir aralıkta sosyal medya uzmanlarıyla çalışan kullanıcılar bile var. Peki, Instagram üzerinden popülerliği yakalamak için illa bu şekilde yöntemlere başvurmak mı lazım? Sorunun cevabı aslında herkesin tahmin edebileceği gibi hayır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye GIF Ekleme Nasıl Yapılır?

Tüm bu yöntemleri kullanmadan çok daha kısa bir süre içerisinde popüler olmanız mümkün Bunun için denenecek olan ilk yöntem ise takipçi satın almak. Gerçek takipçi satan sitelerden takipçi alarak çok daha kısa bir süre içerisinde hesabınızın çok daha değerli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. İşin mantığından biraz bahsetmek gerekirse; ilk olarak gerçek takipçiyi satın alıyorsunuz. Aldığınız takipçiler sadece takipçi sayınızın artmasını sağlamıyor. Bunun dışında bir takipçi kitlesi de oluşturmaya başlıyorsunuz. Bu da hesabınızın daha da değerli bir konuma gelmesine neden oluyor. Hesabınızda daha fazla takipçi olduğu için haliyle etkileşimde artış gösteriyor. Takipçilerinizin kullandığı etiketler paylaşımlar kısacası hemen her kullanım size de katkı sağlıyor. Bu durumda da hesabınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Böylelikle daha fazla kişinin dikkatini çekebilir ve sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. İte tüm bu nedenlerden takipçi satın almanın Instagram’da popüler olmak için pratik bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Zirvedeki Kullanıcılar

Yakın zamanda Instagram zirvede bulunan yeni kullanıcı listesini açıkladı. Açıklanan listede daha önce eşine pek fazla rastlanmayan istatistiklerde ortaya çıktı. Açıklanan listede en çok dikkat çeken isim ise dünya yıldızı Taylor Swift oldu. Zira yıldız isim geçen listeye göre bu sefer liderliği eline aldı. Tam 50 milyon takipçisi olan ünlü isim böylece uzun süre Instagram’da konuşulmuş olan Kim Kardashian, Beyonce gibi isimleri de geride bırakmış oldu. Başarılı şarkıcı bu haberin ardından kutlama paylaşımı da yaparken yeni bir rekorda kırıldı. Söz konusu rekor ise Instagram takipçi sayısıyla alakalı. Zirveye yerleşen ünlü isim ilk defa 50 milyon takipçi sayısına ulaşan kullanıcı oldu. Bunun yanında açıklanan takipçi sayılarında ki değişim ise kafaları karıştırdı.

Yaklaşık 1 ay kadar öncesinde 42 milyon takipçisi olan ünlüler 50 milyon rakamına dayandı. Bir anda gelen bu yükseliş ve daha önce bu tarz bir takipçi artışı olmaması kafaları karıştırdı. Akla sahte takipçi konusunu getiren gelişme hakkında pek bir açıklamada yapılmadı. Fakat daha öncede sahte hesap operasyonunda bu tarz iddialar ortaya atılmış ve hatta Instagram yetkilileri yapılan çalışmalarda fenomen isimlerden ciddi oranlarda takipçi silmişti. 10-14 milyon civarında takipçisinin hesaplardan silinmesi o dönemde de bu yönde bir sahtecilik yapıldığını ortaya çıkarmıştı. Yine böyle bir durum mu var yoksa gerçekten artan kullanıcı sayısına bağlı olarak mı fenomen isimlerin takipçileri bu oranda artıyor bilmek güç.

Son günlerde Dorothy WangInstagram fenomenlerinden biri olan Dan Bilzerian ile takipçi yarışına başladı. En fazla üne sahip olmayı hedef edinen fenomenler bu alanda sürekli yeni atılımlar yapmaya başladı. En son fenomenlerden biri olan Dan Bilzerian’da bunlardan bir tanesi. Son dönemde yaptığı paylaşımlar ve zengin yaşamı ile dikkat çeken isme şimdilerde ise yeni bir rakip geliyor. Çin de çok büyük bir alışveriş merkezinin varisi olan Dorothy Wang adlı kullanıcı yine zengin yaşamı ile Instagram fenomeni olmaya aday. Yaptığı paylaşımlarda zenginliği ile gündeme gelen isim en büyük alışveriş merkezinin varisi olunca bu alanda takipçileri de oldukça arttı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Arşiv İndirme Ve Yeni Özellikler

Dorathy Wang Instagram Hesabından Paylaştığı Eğlence Fotoğrafları Yoğun İlgi Görüyor

Dorothy Wang’ın takipçileri arasında ise kısa sürede büyük bir üne kavuşması ve sürekli eğlence fotoğrafları paylaşması yeni fenomen olmasını sağladı. Bununla birlikte fenomen adayı giydiği elbiselerinde fotoğraflarını paylaşınca kullanıcıların tam anlamı ile gündemine oturmayı başardı. Son dönemde ismin yaptığı paylaşımlar ise kısa süre içerisinde binlerce beğeni alıyor. Durumdan oldukça memnun olduğu belirlenen Dorothy Wang yaptığı açıklamalarda da oldukça mutlu olduğunu gözler önüne seriyor. Tüm bunlarla beraber ismin diğer fenomenlerin bile öne geçebileceği konuşulan iddialar arasında yer alıyor. Her ne kadar Çin’in Instagram’ı yasaklaması Dorothy Wang’ın takipçi sayısını da etkilese de yine de kısa süre içerisinde yeni fenomenimiz belli gibi.

400 milyon kişinin her ay düzenli olarak giriş yaptığı uygulama Instagram’da her geçen gün yeni bir ilginçlikle karşılaşabiliyoruz. 400 milyon kullanıcı içerisinde ilginç yönleriyle öne çıkan kullanıcılar ise genellikle Instagram fenomeni haline geliyor. İşte bu şekilde alışıla gelmiş kullanıcılardan olmayarak fenomen haline gelen isimlerden birisi de Sarah McDaniel. Aslında ilk bakışta Sarah McDaniel sıradan güzel bir kızmış gibi gözüküyor. Fakat 20 yaşındaki genç fenomenin öne çıkmasının nedeni bambaşka. Zira güzel fenomenin gözlerinin renkleri açık bir şekilde birbirinden farklı.

İlk uyulduğunda pek inandırıcı gelmese de Sarah McDaniel’in bir gözü açık maviyken bir diğer gözü ise bal renginde. Göz bebeklerinin de normale göre çok daha kısık olması güzel ismin bir anda fenomen haline gelmesine neden oldu. Fotoğraflar başta montajlı sanılsa da gerçek kısa süre sonra anlaşıldı. Daha önce birkaç kez örneği görülmüş olan olayın bir hastalık mı yoksa genetik bir sorun mu olduğu konusunda net bir bilgi yok. Fakat yeni fenomenin bu konudan hiçbir rahatsızlık duymadığını ve görmesinde de her hangi bir azalma ya da bozukluk olmadığı biliniyor. Tüm bu paylaşımlarıyla kısa süre içerisinde binlerce takipçi kazanan Sarah McDaniel ise takipçi kazanmaya hızla devam ediyor. Oldukça farklı görüntüsüyle dikkat çeken Sarah McDaniel daha uzun süre Instagram’ı sallayacağı da kesin.

Trende Rahatsızlandı

Sosyal medya üzerinden haberleşme giderek yaygınlaşmaya başladı. Neredeyse her eve girmeye başlayan internet sayesinde en iyi haberleşme araçlarından biri haline de gelen sosyal medya kimi zaman oldukça ilginç olayların ortaya çıkmasına da neden oluyor. İşte bu şekilde bir olay geçtiğimiz günlerde İngiltere’de yaşandı. Konunun kahramanı olan Ellie Farnfield yoga dersine gitmek için trene bindi. Neden olduğu henüz bilinmeyen bir şekilde genç kadın trende rahatsızlandı. Trende kendinden geçen kız bir süre sonra kendine geldiğinde ise cebinde 10 Pound bir kahve bir not ile karşılaştı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram İstatistik Özelliği Nasıl Görünür ? Ne İşe Yarar ?

Söz konusu notta “Merhaba Elenaor. Umarım bunu okuduğunda kendini daha iyi hissediyor olursun. Trende fenalaştın ve ben seni indirdim. Kafanı vurmadın ancak ben senin nöbet yüzünden yere düştüğünü fark etmeden yürüdüğüm için bacağını biraz acıtmış olabilirim. Seninle burada kalıp bekleyemediğim için de özür dilerim. Buraya seni kendine getirmesi için bir bardak kahve ve eve taksiyle dönebilmen için 10 pound bırakıyorum. Üzerimde daha fazla para yok, umarım çok uzakta yaşamıyorsundur. Telefonunda kayıtlı olan numaralardan bazılarını ve hastaneyi aradım, yoldalar. Şu an yanında tren görevlileri var. Sana her şeyin en iyisini ve hızlı bir iyileşme süreci diliyorum. Sevgiler, Tom”. İfadelerinin yer aldığını gören genç kadın ise Tom’u bulabilmek için hemen harekete geçti. Söz konusu notun fotoğraflarını Instagram ve Facebook hesaplarında paylaşan Ellie Farnfield, bir anda sosyal medyanın fenomeni haline geldi.

Hesaplarına oldukça büyük oranda ilgi gösterilmeye başlanan genç kazın henüz Tom’a ulaşamasa da sosyal medyada epey ses getirmeyi başardı. Konunun nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu.

Instagram Uçuyor

400 milyon kullanıcının bulunduğu Instagram hemen her gün 75 milyon gibi bir sayıda paylaşımın yapıldığı bir ortam haline geldi. Bu durum Instagram’ın ilginç paylaşımlarla da dolup taşmasına neden olabiliyor. İşte bu şekilde ilginç paylaşımlarıyla gündeme gelen ve Instagram fenomeni olan isimlerden birisi de Allan Dixon. Kısa süre içerisinde fenomen haline gelen Allan Dixon’ın fenomen olma nedeni ise biraz daha farklı. Zira ünlü ismin asıl fenomen olma nedeni paylaşımları değil paylaşımlarında kendisine eşlik edenler.

Söz konusu paylaşımlarda Allan Dixon’a eşlik edenler ise hayvanlar. Son dönemde belgesellerde bile konu olan Allan Dixon hayvanlara fısıldayan adam olarak biliniyor. Yabani hayvanlara bile çok rahat bir şekilde yaklaşabilen Allan Dixon, hemen her türden hayvanla selfie çekerek paylaşımlar yapıyor. Kimi zaman bir sincap kimi zaman bir kanguru kimi zamanda bir papağan ile selfie çeken ünlü isim kısa süre içerisinde fenomen olmayı da başardı. Bu yönü ile hayvanlara fısıldayan adam olarak gündeme gelen Allan Dixon yakaladığı ünü ise devam ettirebilmek için sürekli olarak paylaşımlarına devam ediyor. Ünlü ismin hayvanlara nasıl bu kadar yaklaşabildiği ve nasıl onlarla anlaşabildiği ise bilinmiyor. Zira fenomen isminde bu konuda pek bir açıklaması yok. Bu konuda tek bir cümle ile yaşadıklarını anlatan fenomen isim ise ‘Yere uzanıp onların alanlarındayken güvenlerini kazanmanız gerekli’ ifadelerini kullanarak durumu özetliyor.

Akıllı Telefon Etkisi

Akıllı telefonların çıkışı en çok sosyal medya uygulamalarına yaradı. Hemen hemen tüm sosyal medya uygulamaları akıllı telefon versiyonlarıyla milyonlarca indirme rakamına ulaşmaya başladı. Bu bağlamda zirveyi ise Instagram aldı. 5 yıllık tarihi içerisinde 500 milyon indirilme rakamını geçen uygulama akıllı telefonları deyim yerindeyse sallamayı başardı. 5 senedir en çok indirilen uygulamalar listesinde yer almayı başaran uygulama milyon dolarlık bir servete de ulaştı. Facebook altyapısında çalışmaya başlayan Instagram’ın Facebook desteğiyle yakaladığı başarı kısa bir süre içerisinde kullanıcılara da yansıdı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Toplu Takipçi Sıfırlama Nasıl Yapılır ? [Çözüldü]

Servet Kazandırıyor

2015 yılını geride bırakmaya çok az bir süre kala açıklanan bilgilerde bu durumu kanıtlamaya yetiyor. Zira ilk beş fenomen listesine baktığımız zaman Instagram’ın kullanıcılara servet kazandırdığını söylemek lazım. Sadece bir paylaşımla binlerce dolar kazanmaya başlayan fenomenler zaman içerisinde kullanıcı sayısı arttıkça daha fazla gelir elde etmeye de başladı. Hatta artık Instagram fenomenliğinin büyük getirileri olan bir meslek olarak değerlendirildiğini söylemek bile mümkün. Zira sadece ünlü isimler değil sıradan insanlarda Instagram’da fenomen olduktan sonra meslek bırakmaya kadar giden bir kazancı elde edebiliyorlar. Sadece bir paylaşımıyla ciddi oranda gelir elde eden fenomenlerin Instagram’ı da bu şekilde gündeme getirdiği bir gerçek. Sadece Instagram değil uygulamanın güzünü kullanmak isteyen firmalarında bu şekilde mini servetler dağıttığı da biliyoruz.

Gün geçmiyor ki Instagram’da yeni bir fenomen ortaya çıkmasın. Her ne kadar artık fenomen olmak için mutlaka fark yaratmak gerekiyor düşüncesi hakim olsa da hala sadece fiziği ve duruşuyla fenomen olmayı başaran kullanıcılar yok değil. İşte bu kullanıcılardan birisi de Evan Antin oldu. Veteriner olarak meslek hayatına devam eden Evan Antin’i meslektaşlarından ayıran özelliği ise yakışıklılığı. Hem spor koçluğu hem de veterinerlik yapan fenomen isim hayvanlara olan ilgisi nedeniyle bu mesleği seçtiğini ve mesleğini sevdiğini belirtiyor.

Fenomenler

Tüm bunlarla beraber fenomen haline gelen ismin paylaşımları da sosyal medyayı sallıyor. Fiziği ile dikkat çekmeyi başaran yeni fenomen Evan Antin aslında şuan için sadece 80 bine yakın bir kullanıcı sayısına sahip. Fakat son paylaşımlarından sonra bir anda 2-3 bin kullanıcı kazanmaya başlayan yeni fenomen çok kısa bir süre içerisinde bu rakama ulaşmayı başarmış. İşinde de oldukça başarılı olan yakışıklı veteriner sosyal medyanın en ünlü veterinerlerinden biri olmayı da başardı. Sadece mesleğiyle değil paylaşımlarıyla da beğeni toplayan ünlü isim yakın zamanda fenomenliği hakkında da bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada fenomen olmak için ekstra bir çaba sarf etmediğini dile getiren Evan Antin yakın zamanda çok daha fazla takipçi kazanmayı başaracak gibi. Zira sadece bir hafta içerisinde 2-3 paylaşımla yeni fenomenin 4-5 bin takipçi kazanmayı başardığı da belirtiliyor.

Çocuk Deyip Geçme

Instagram’da bulunan kullanıcı sayıları her geçen gün biraz daha artıyor. Artık 400 milyon rakamını da aşan aktif kullanıcı sayısı Instagram’ı epey renkli bir uygulama haline getirdi. Zira bir günden yapılan paylaşım sayılarının 70 milyonun üzerinde olduğunu düşünürsek aslında Instagram’ın ne kadar çok çeşitliliğe sahip olduğunu anlarız. Bu durumun sonucunda ise özellikle tarzlarıyla diğer kullanıcılardan ayrılan paylaşımlar yapan isimler ise kısa bir aralık içerisinde fenomen haline gelebiliyor. İşe bu isimlerden birisi de Farouk James adlı kullanıcı. Henüz küçük bir çocuk olan Farouk James’in Instagram hesabı ise şimdilerde en gözde hesapların başında geliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Nedenleri Çözümleri

Farouk James

Çok kısa bir zaman önce açılmasına rağmen 75 binin üzerinde takipçisi olan genç fenomen adayının bu kadar ilgi görmesinin nedeni ise saçları. Kıvırcık ve kabarık saçlarıyla alışılagelmişin dışında bir görüntüsü olan minik fenomen adayı böyle devam ederse yakın zamanda sosyal medyanın en ünlü isimlerinden biri haline gelecek gibi. Zira genç ismin annesinin açıklamaları da bu yönde. Instagram sayfasını yöneten anne tarafından yapılan açıklamada ise “Şimdiden önemli paralar kazanmaya başladı. Giydiği tişörtlerden, pantolonlardan, şapkalardan gelen parayı, onun geleceği için hesabına yatırıyorum. Tak kaygım, şöhret sanki biraz Farouk’un karakterini değiştirdi. Şımarık ve biraz da agresif bir çocuk olmaya başladı. Onun için artık fotoğraf ve videoları çektikten sonra bir pedagogla birlikte yayına hazırlıyoruz. Farouk’un yanında çekim esnasında sürekli kendi psikologu, pedagogu oluyor.” İfadelerini yer alıyor. Minik kullanıcı bu yükselişi devam ettirip Instagram fenomenleri arasına ismini yazdırır mı bilinmez ama şimdilik Farouk James’in sosyal medyanın ilgi odağı haline geldiğini söyleyebiliriz.

Sosyal Medya Gücü

Sosyal medyanın gücü artık hemen her alanda hatırı sayılır bir şekilde hissediliyor. Zira yapılan bir paylaşım sayesinde bir anda binlerce kişi tarafından beğeni yağmuruna tutulabiliyorsunuz. Haliyle ciddi bir kitleye hitap etme şansını da yakalamış oluyorsunuz. Zaten birçok fenomenin bu şekilde geniş kitlelere hitap ederek milyarlarca dolar kazandığınız da biliyoruz. İşte bu şekilde sosyal medyanın gücünü kullananlar sadece bireysel kullanıcılarda değil. Bunun dışında birçok kurumsal alanda da Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal medya uygulamalarının gücünden yararlanılmaya başlandı.

Instagram Antalya’ya Yardım Ediyor

Bu yönde son haberde Antalya’dan geldi. Ülkemizin turizm cenneti olarak bilinen Antalya’nın son dönemde yaşanan terör olayları ve Rusya krizi nedeniyle iki senedir beklenenin altında turist çekmesi üzerine hem tur şirketleri hem Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı hem de Türk Hava Yollarının ortaklaşa bir organizasyon yapmaya karar verdi. Yapılan organizasyon ise tamamen sosyal medya ile alakalı oldu. Arap ülkelerinde fenomen olan 21 Instagram kullanıcı bu bağlamda Antalya’ya getirildi. Antalya’nın doğal ve turizm güzelliklerini yansıtmaları istenen fenomenler için özel etkinliklerde başlatıldı. Sadece Instagram değil son zamanın gözde uygulamaları arasında bulunan Snapchat fenomenlerinin de çağrıldığı organizasyonlarla beraber bu sene Antalya’ya gelen turist sayısında ciddi bir artış oluşturulması hedeflendi. Yapılan çalışmanın ne kadar başarılı olacağı ise merak konusu.

Hayvanlar Bile Kullanıyor

Instagram’da artık sadece insanları değil hayvanların bile hesaplarını görmeye başladık. Hatta son zamanlarda evcil hayvanlar için açılan hesapların en az insanlar tarafından açılan hesaplar kadar ilgi çekmeye başladığını da söyleyebiliriz. Bu durumun en büyük kanıtlarından birisi de Instagram’ın son fenomeni Hector. Sahibi tarafından kendisine açılan Instagram hesabından yüzlerce fotoğrafı paylaşılan Hector, şimdilerde sosyal medya fenomeni. Sadece Instagram hesabından köpeğinin fotoğraflarını paylaşan Markatatos isimli kullanıcı kısa süre içerisinde köpeğini fenomenliğe taşımayı da başarmış.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Kayıtlı Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum [Çözüldü]

Markatatos

İlk günlerde sadece Hector’un uyurken çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Markatatos, resimlerin ilgi çekmeye başladığını görünce köpeği Hector için yeni bir hesap açmış. Açtığı bu hesaptan Hector’un hemen her gün yeni pozlarını paylaşan kullanıcı bu sayede köpeğini de fenomenliğe taşımış. Şuan için 720 bin takipçisi bulunan Hector, Instagram’ın son fenomen evcil hayvanı oldu. Hector ile beraber artık Instagram ortamında evcil hayranların da iyiden iyiye fenomen olarak adlandırılmaya başlandığını da söylemek mümkün. Bu durum yeni bir akım mi oluşturur yoksa sadece belli hayvanlara özgü bir durum mu söz konusu bilinmez ama Hector’un uzun süre Instagram’da konuşulacağı bir gerçek. Zira yeni fenomenin yapılan hemen her paylaşımına binlerce beğeni ve yorum gelmesi bu durumu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Alessandra Ambrosio

Dünyanın en ünlü mankenlerinden biri olarak gösterilen Alessandra Ambrosio, her geçen gün ünü biraz daha arttırmaya başladı. Özellikle son dönemde katıldığı defilelerden çok yer aldığı diğer projelerle gündeme gelen ünlü isim bu şekilde sosyal medyanın da en çok konuşulan ünlülerinden de biri olmayı başarmıştı. Özellikle Instagram hesabından yaptığı cesur paylaşımları ile gündem olan ünlü manken tüm bunlarla beraber son dönemde takipçi ayısını da epey arttırmaya başladı.

Takipçileri Hep Artıyor

Takipçi sayısını sürekli olarak arttıran ve sonunda kazandığı takipçilerle beraber dünyanın en çok takip edilen isimlerinden biri haline gelen ünlü manken son dönemde takipçi sayısını da 7 milyona kadar çıkartmayı başardı. Bu şekilde artık Instagram fenomenleri arasında yer almaya da başlayan ünlü isim 7 milyon takipçi sayısına ulaşmasıyla beraber takipçilerine de bir teşekkür mesajı yayınladı. Ünlü model tarafından yayınlanan mesajla beraber paylaşımında yarı çıplak poz vermesi de yine Instagram’ın gündemine oturdu. Söz konusu paylaşımdan sonra Alessandra Ambrosio konu hakkında her hangi başka bir açıklamada yapmadı.

Instagram Fenomenleri Gelirlerini Arttırmaya Devam Ediyor

Instagram son yılların en çok konuşulan sosyal medya uygulamalarından biri. Bu sayede pek çok insanın ilgisini çekerek değerini yükselmeyi başaran uygulama son istatistiklere göre Instagram fenomenleri gönderi rekorunu kırmış durumda.

Yeni yılla birlikte eski yıla dair her konuda istatistikler ortaya çıkmaya başladı. Araştırma şirketlerinin yaptıkları araştırmalara göre dünyaca ünlü fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram, sponsorlu ve viral gönderi paylaşımında eski yılı geride bırakmış durumda.

Instagram fenomeleri ile çalışan birçok marka bu rekorun kırılmasında öncü rol oynuyor. Markaların Instagram reklamlarının yanı sıra fenomenleri kullanarak reklam oluşturması da araştırmanın diğer bir konusu.

Fenomen Reklamları Revaçta

Araştırma sonuçlarına göre Instagram’da reklam verenlerin büyük bir bölümü ünlüler ve fenomenlerle çalışmayı tercih ediyor. Bu tercihteki en büyük etmen Instagram kullanıcılarının fenomenlere duyduğu büyük ilgi. Bu ilgi karşısında, reklam verenlerin zahmetsizce markalarını duyurabileceği karşılıklı ve faydalı bir çıkar ilişkisi kuruldu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'ın En Popüler Hashtagleri Hangileri ?

Instagram fenomenleri yaptıkları kaliteli gönderi paylaşımlarıyla ve sahip oldukları takipçi sayılarıyla reklam verenler tarafından fiyatlandırılıyor. Genellikle yüksek etkileşim oluşturabilecek fenomenlerin tercih edildiği viral reklam kampanyalarında başarıya ulaşmak çok daha zahmetsiz oluyor.

instagram-sponsorlu-gönderi-istatistik

Burada bulunan grafiğe göre 2017 yılında tam bir buçuk milyon sponsorlu içerik Instagram’da paylaşılmış. Bu içeriklerin önemli bir bölümü Instagram fenomenleri tarafından oluşturulmuş içerikler.

Geçtiğimiz yıl Instagram işletme hesabı kullanan kullanıcılarının sayısını yaklaşık 25 milyon olarak açıklamıştı. Bu sayı Instagram’ın market değerini ve reklam gelirlerinin kapasitesini ortaya koyuyor. Bu kadar fazla sayıda sponsorlu içeriğin denetlenmesi söz konusu olduğunda bazı aksaklıklar meydana gelebiliyor. Örneğin çok cazip bir görselle yayınlanan yanıltıcı reklamları Instagram’ın ana sayfamıza sıklıkla düşürdüğünü görebiliyoruz.

Amerika’da Uyarılar Denetlemeleri Kolaylaştırdı

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Instagram geçtiğimiz yıl Federal Trade Commision yani “Ticareti Denetleme Kurulu” tarafından uyarılmıştı. Instagram’da bulunan fenomen ve ünlülerin sponsorlu içeriklerini #ad etiketiyle belirtmesini isteyen kurul, sponsorlu içeriklerin sayılabilmesi için daha kolay bir yöntemi Instagram‘a sunmuş oldu.

Bu yöntem sayesinde istatistik şirketleri de sponsorlu içeriklerin sayımını ve katkılarını daha iyi hesaplayabilir durumu geldi. Viral reklam verenler tarafından endişelere yol açan bu uygulama, beklendiği gibi reklamlı içerik sayısının düşmesine yol açmadı. Aksine son bahar döneminden kış dönemine reklamlı içerik sayısı 50 milyon gibi inanılmaz bir artış yakaladı.

instagram takipçi sayısı

Sponsorlu İçerik Pazarı Devasa Duruma Geldi

Instagram fenomenleri için iyi bir kazanç yolu olan sponsorlu içerikler devasa bir pazara dönüşmüş durumda. Reklam verenlerin beklentileri 2023 yılına kadar Instagram reklam bütçeleri ortalama 8 Milyar dolar miktarına ulaşacak. Bu pazar payından en büyük dilimi alanlar şüphesiz en fazla takipçiye sahip olanlar ve en yüksek etkileşimi sağlayanlar olacak. Siz de bu şekilde gelir elde etmek için takipçi satın alabilirsiniz.

Fenomenlerin ya da sosyal medya ajanslarının oluşturduğu sponsorlu içeriklerin markalara katkısı oldukça yüksek. Gerek satışa yönlendirme konusunda olsun gerekse markanın sosyal medya hesaplarıyla etkileşime geçme konusunda olsun sponsorlu içerikler oldukça başarılı. Bu konuda reklam veren markaların kriterlerine bağlı kalmak zorunda olan Instagram fenomenleri, daha yaratıcı içerikler için daha özgür bir ortam istediklerini söylüyorlar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Keşfet Nedir ? Keşfet Bölümü Nasıl Düzenlenir ?

Sponsorlu İçerikler

Ancak araştırmaya göre markalar ve ajanslar tarafından oluşturulan sponsorlu içerikler, fenomenlerin kendi oluşturduklarına göre daha fazla başarıya ulaşıyor. Etkileşim yakalama oranlarına bakıldığındaysa marka içeriklerinin etkileşim oranlarıyla, fenomen sayfaların etkileşim oranı arasında %3’e yakın bir fark bulunuyor. Araştırmaya göre fenomenler daha fazla etkileşimi daha az içerikle sağlayabiliyor.

Sosyal medya mecralarında fenomen olmak günümüzde çoğu iş alanından daha fazla gelir kazandıran bir yöntem. Bu konuda daha fazla araştırma yapmak için blog sayfamızda bulunan diğer yazılara da göz atabilirsiniz.

Instagram Takipçilerimi Nasıl Arttırabilirim?

Instagram takipçi sayılarınızı arttırmak için, yukarıda ki yazımızdan faydalanabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden kolayca Instagram Takipçi satın alabilirsiniz.

Instagram Takipçi Sayılarım Neden Önemli?

Instagram Takipçi sayılarınız arttıkça, daha fazla kullanıcı tarafından dikkat çekmeye başlarsınız. Bu sayede etkileşim oranınız yükselir ve Sponsorlu içerikler için bir seçenek haline gelebilirsiniz.

Instagram Fenomeni Olmak İçin Kimleri Örnek Alabilirim?

Instagram fenomeni olmak için, yukarıda ki yazımızda belirttiğimiz instagram hesaplarını kendinize örnek alabilirsiniz. Bu sayede kendiniz için daha kolay bir yükseliş planı oluşturabilirsiniz.

Instagram Reklamları Nasıl Verilir?

Instagram üzerinden reklam verebilmek için Facebook business manager programını kullanabilirsiniz.

Influencer Marketing Nedir?

Influencer marketing, Instagram fenomenlerinin birer reklam aracı kullanılarak yürütülen sosyal medya reklamcılığıdır.

Instagram’da Paylaşım Yaparak Gelir Elde Edilebilir mi?

Instagram popülerliğinize göre profilleriniz sayesinde gelir elde edebilirsiniz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1624

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir