Instagram araştırma

Instagram’da En Çok Yapılan Paylaşım Türü Ortaya Çıktı

Her geçen gün biraz daha genişleyen, biraz daha ilgiyi üzerine çekmeyi başaran Instagram artık oldukça büyük bir sosyal medya uygulaması. 400 milyon kullanıcı aşkın kullanıcı sayısıyla hizmet veren Instagram, bu kadar büyük bir uygulama haline gelince araştırma şirketlerinin de dikkatlerini çekmeye başladı. Zira birçok araştırma şirketi Instagram’da nelerin beğenildiğini nelerin ilgi gördüğünü tespit ederek büyük şirketlerin bu alana yönelmesine neden olabiliyor. Bununla beraber bireysel kullanıcılar içinde  yapılan araştırmalar fenomen olmak yolunda büyük bir ipucu oluyor.

İşte bu bağlamda son yapılan incelemede oldukça önemli. Dev teknoloji firması HTC tarafından yapılan incelemenin sonuçları ise oldukça ilginç. Ülkemiz açısından bakacak olursak en çok paylaşılan resim türünün aile resimleri olduğunu söylemek mümkün. Araştırma sonucunda ortaya çıkan gerçeğe göre ise aile fotoğrafları her ne kadar en çok paylaşılan fotoğraflar olsa da beklendiği gibi en fazla beğeni alan paylaşımlar değil. Hatta bu paylaşımların neredeyse en az oranda beğeni aldığını da söyleyebiliriz. Bununla beraber en çok beğeni alan paylaşım türlerinin ise Kitap, şiir ve alıntı sözlerin yer aldığı paylaşımlar olduğu ortaya çıktı. Ayrıca yapılan araştırmada Spor ve yemek paylaşımlarının da oldukça büyük oranda beğeni aldığı ortaya çıktı. Söz konusu araştırmayla bir kez daha Instagram’ın etki alanı tespit edilirken sonuçların ise oldukça ilginç olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram’da En Çok Yapılan Paylaşım Türü Ortaya Çıktı
4.5 (90.06%) 177 votes

Bir önceki yazımız olan Murat Yıldırım iddiaları Instagram Paylaşımıyla Yalanladı başlıklı makalemizde Gecenin Kraliçesi, Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  En İyi Instagram Fotoğrafçıları
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir