Instagram Eski Logo

Instagram Eski Logo

Sosyal medya denildiği zaman akla gelen ilk üç uygulamadan biri olan Instagram eski logo kullanmak isteyen kullanıcıları için bir seçenek sundu. Instagram elde ettiği bu başarıyı daimi kılmak için sürekli olarak yeni güncellemelerle kullanıcılara yeni hizmetler sunuyor. Bu sayede hem uygulamaya duyulan ilgiyi hem de uygulamanın içerisindeki aktifliği arttırmayı başaran Instagram, son olarak görsel yönünde büyük değişimlere gitti. Baştan beri kullandığı tasarımı değiştirme kararı alan Instagram, bu haberin ardından kısa süre içerisinde de yeni tasarım çalışmasını sunmuştu. Google Play ve App Store marketlerde yayınlanan yeni güncelleme ile Instagram ara yüzü baştan sona değiştirildi. Gelin Instagram eski logo nasılmış ve nasıl bir hal almış inceleyelim.

Instagram Logosu Neden Değişti

Özellikle logo konusunda köklü bir değişikliğe giden Instagram, yeni logo için hemen anket çalışmalarına da başladı. Yapılan anket çalışmalarından ise beklenmedik sonuçlar çıktı. Zira birçok kullanıcı Instagram’ın yeni logosundan memnun olmadıklarını dile getirdi. Bununla beraber aslında IOS işletim sistemlerinde hala eski logonun kullanılabileceği de belirtildi. Bu işlem için kullanıcıların yapması gereken işlemse çok basit. Öncelikle uygulamalar menüsünde yeni bir dosya klasörü açmak gerekiyor. Ardından açılan bu klasör içerisine Instagram’ın yeni logosunu taşıyoruz. Ardından Safari tarayıcı üzerinden http://whoisjuan.github.io/ig-logo/add.html bağlantısına girerek Ana ekrana ekle butonuna bastığınızda eski logo yeniden geliyor. Şimdilik sadece IOS işletim sistemlerinde geçerli olan bu sistem Android sistemlere gelir mi bilinmez ama Instagram logo konusunda böyle devam ederse bir değişikliğe gidecek gibi.

Instagram Yeni Logoya Eleştiriler Geliyor!

Instagram eski logo üzerinde yaptığı yeniliklerle gündemden hiç düşmeyen sosyal medya uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. bu yeniliklerin çoğu uygulamaya getirdiği güncellemeler ve yeni tanımlanan özellikler olmakla birlikte ilk defa logo ile ilgili bir değişiklik ile karşımıza çıkmıştır. Bu değişikliğin sebebi, logoyu daha sade ve akılda kalınabilir yapmaktır. Amaçlarına da ulaşan Instagram yetkilileri, logo değişikliğini, değiştirdiği ve yenilediği her özellik gibi yenileyerek veya değiştirerek kullanıcıların üzerinde olumlu bir etki yaratmaya çalışmalarıdır. Kullanıcı gözünü kapatıp logoyu çizmesi istendiğinde çizebilecek kadar logoya hakim olmalıdır ve Instagram yeni logosu da aynı bu şekildedir. Tasarım özel olarak akılda kalıcı ve insanların sevebileceği, ne kadar tepki gösterilse de bilinçaltında sevebilecekleri şekliyle hazırlanmıştır. Özellikle logoya ait yuvarlak hatlar psikolojik olarak insanların çoğunu olumlu yönde etkilemekte, genelde keskin hatları logo tasarımlarında sevmemektedirler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagram Yeni Logo Nasıl?

Instagram yeni logosunu beğenen kullanıcılar kadar beğenmeyen ve tepki gösteren kullanıcılar da bulunmaktadır. Bu yeniliğe birçok eleştiri gelmiş olmasına rağmen şu an alışıldığı gözlemlenen yeni logoya ilk çıktığı zamanda çok fazla eleştiri gelmiştir. Çoğu kullanıcı bu logoyu eski haline getirmek istemişlerdir. Eğer siz de Instagram uygulamanızın logosunu eski hali ile kullanmak istiyorsanız yukarıda belirtilen işlemleri gerçekleştirerek, talebinize yanıt bulabilirsiniz.

Sosyal medya ile ilgili merak ettiğiniz her konuyu sitemizden kolayca bulabilir ve sorularınızı cevaplandırabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/igtv/begeni/yabanci-gercek

Instagram Logosu Neden Değişti?

Instagram ilk kullanmaya başladığı logoyu değiştirerek daha modern ve güncel bir tasarıma kavuşmuştur. Bu durumu instagramın sürekli yenilik ve

Eski Instagram Logosuna Dönüş Yapabilir Miyim?

Instagram uygulamasını kullanmak istiyorsanız, Android cihaza sahip kullanıcılar için maalesef eski logoya dönüş imkanı bulunmamaktadır.

iOS Cihazlarda Eski Logoya Nasıl Geri Dönülür?

Anroid cihazlarda eski logoya dönüş yapmanın mümkün olmadığını söylemiştik. Ancak iOS cihazlarda eski logoyu kullanmak mümkün. Eski logoyu iOS cihazlarınızda kullanmak için blog yazımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir