Instagram’da Filtrelenen Yorumları Görünür Yapma?

Instagram’da Filtrelenen Yorumları Görünür Yapma?

Instagram güncellemelerine hiç ara vermeden devam ediyor. Hem rakip sosyal medya uygulamalarını geride bırakmak için hem de rakip sosyal medya uygulamalarını geride bırakırken kullanıcı sayılarını arttırmak amaçlı olarak sürekli yeni güncellemeler yayınlayan Instagram’ın son birkaç güncellemesinde biraz daha taktik değiştirdiğini de söylemek gerekiyor. Zira Instagram artık güncellemelerin de doğrudan kullanıcılardan gelen yorumları da göz önüne almaya başladı. Bu noktada yeni güncellemelerden birisi de uzun süredir kullanıcıların istediği yorum engeli sistemi olmuştu. Instagram’da Filtrelenen Yorumlar nasıl yeniden görülür, bugün bunu konuşacağız.

Küfür, hakaret ve benzeri olumsuz sözcüklerin yer aldığı yorumları engellemek için kullanıcılara yeni bir fırsat olarak gösterilen yeni güncelleme sonrasında artık kullanıcıların yorum engellemesi de mümkün kılınmıştı. Instagram topluluk kurallarını ihlal edecek herhangi bir yorum, artık engellenecektir. Küfür, hakaret, şiddet, cinsellik barındıran tüm yorumlar, Instagram tarafından engellenecektir. Ancak, sizin ayarlardan, istenmeyen yorumları engelle kısmını açmanız gerekmektedir. Açtığınız takdirde istemediğiniz türden hiçbir yorumu almayacaksınız. Kelime bazlı olarak çalışan bu sistem, kullanıcıların Instagram uygulaması üzerinde güvenle hareket etmelerini arttırmış ve bununla beraber kullanım oranlarını da büyük ölçüde arttırmıştır. Kendilerini güvende hisseden kullanıcılar, Instagram uygulamasını daha aktif kullanmakta ve güvenle zaman geçirebilmektedirler.

Yorum Engeli Nasıl Çalışıyor?

Bu noktada öncelikle yorum engelinin nasıl çalıştığını bir kez daha hatırlatalım. Yorum engeli sistemi kelime bazlı olarak çalışıyor. Doğrudan ayarlar kısmına girip bu kısımda yer alan yorum ayarları bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Yorum ayarları kısmına giriş yaptığınız da ise “istenmeyen yorumları gizle” seçeneğini açarak alt kısma girdiğiniz kelimelerin yorumlarda görünmesine engel olabiliyorsunuz.

Instagram’da-Filtrelenen-Yorumlar

Engellenen Yorumlar Nasıl Geri Alınır?

Instagram’da Filtrelenen Yorumlar nasıl geri alınır? Yorum engelleme işlemini aktif hale getirdiğiniz de eski ve yeni yorumlar içerisinde belirttiğiniz kelimelerin yer aldığı yorumlar doğrudan engelleniyor. Yani sistem eski yorumları da kapsıyor. Yorum engelinden sonra engellenen yorumları geri getirmek istediğiniz de ise yapmanız gereken işlem oldukça basit. Tek yapmanız gereken yorum engeli özelliğini kapatmak. Bu durumda doğrudan engellenen yorumlarda yeniden hesabınızda görüntülenecektir. İsterseniz sadece belli kelimelerin yorum engeli özelliğinden kaldırmanız durumunda da bu kelimelerin yer aldığı yorumları geri getirebileceğinizi de belirtelim.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram yetkilileri, görüldüğü üzere topluluk kurallarına son derece önem vermekte ve geliştirilmesi konusunda sürekli olarak çalışmaktadırlar. Bu da Instagram kullanıcılarının, uygulama üzerinde güvenle hareket etmelerini ve aynı zamanda daha aktif zaman geçirmelerini sağlamıştır. Instagram kullanmayan kişilerin de bu özellikleri duyarak veya öğrenerek Instagram’a kayıt olmalarına vesile olmuştur. Bir uygulamanın  hem güven vermesi hem de kullanıcılarını kötü niyetli kullanıcılara karşı koruması, günümüzdeki en önemli konulardan biri olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle Instagram yetkililerinin kullanıcıların kalbini kazanacak yenilikler getirmesi, olumlu tepkiler almasını sağlamıştır ve genel etkileşim de bu yönde artmıştır.

https://www.instatakipci.com/

Instagram Yorum Engellemek Mümkün Mü?

Instagram paylaşımlarınızı isterseniz yorumlara kapatabilirsiniz. Ya da yorumları kapatmadan belli ayarları yaparak istenmeyen yorumları doğrudan engelleyebilirsiniz.

Engellenecek Kelimeleri Ben Seçebilir Miyim?

Instagram paylaşımlarınıza gelecek olan yorumlar için, istediğiniz kelimeleri seçebilir ve o istemediğiniz o kelimelerin paylaşımlarınıza yorum olarak gelmesini engelleyebilirsiniz.

Instagram Yorumlar Nasıl Engellenir?

Instagram paylaşımlarınıza yorum filtresi koymak istiyorsanız belirli ayarlar yapmanız gerekmektedir. Yorum ayarlarınızı nasıl yapmanız gerektiğine dair detayları blog yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram Yorum Sabitleme Nedir?

Instagram paylaşımlarınıza gelen yorumlardan istediğinizi sabitleyebilir ve en başta durmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Yorum Beğeni Nedir?

Instagram yorum beğeni, paylaşımlara gelen yorumların beğeni almasını ve beğeni alan yorumların daha çok ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

İstediğim Yorumu Kaldırabilir miyim?

Instagram paylaşımlarınıza gelen yorumların sizleri rahatsız etmesi neticesinde, istediğiniz yorumu kaldırabilir, filtreleme yapabilir ya da istediğiniz yorumu sabitleyebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
7 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. bu sabahtan beri hiçbir instagram hesabındaki hiçbir paylaşıma yapılmış yorumları görüntüleyemiyorum. bu neden kaynaklanıyor olabilir?

      1. Aynisi bende de oluyor internetten kaynaklanan birşey değil ayni marka telefondan girdiğimde sorun olmuyor ama yorumlara giremiyorum beyaz ekran kalıyor çıkınca da geçmiyor uygulamayı kapatmam gerekiyor 3 gündür belli bi çözümü var mı silip yüklemeyi önbelleği temizlemeyi denedim

  2. Kaç gündür instigramda bana yapılmış yorumları ve takip ettiğim yerlerde dahil yorumları göremiyorum sadece yorum yazmak istersem oraya bastığımda görünüyo ama telefona girip ciktigimda tekrar görünmüyo bu nasıl bi sorun yardımcı olurmusunuz lutfen🙏

  3. Yorum yapıyorum ama bunu sadece ben görüyorum başka telefondan girip baktığımda yaptigim yorum gözükmüyor neden böyle oluyor yardımcı olursanız sevinirim