Instagram Gönderi Bildirimi Kontrolünü Sağlama

Instagram Gönderi Bildirimi Kontrolünü Sağlama

Instagram gönderi bildirimi kontrolünü sağlama ile hesabınızın güveliğini arttırabilirsiniz. Hem Android hem de IOS işletim sistemlerinde en çok tercih edilen uygulamaların başında Instagram geliyor. Facebook desteğiyle beraber kullanıcıların hizmetine sunulan Instagram, fotoğraf paylaşım platformları içerisinde ise en beğenilen uygulama. Zira yayınlandığı ilk zamandan bu yana büyük gelişme gösteren uygulama artık tamamen kullanıcıların beğenilerine göre şekillenebiliyor. Hem uygulama ayarlarını hem de uygulama tercihlerini yapacağınız birkaç ayar ile düzenlemeniz mümkün. Bu sayede aslında kendi Instagram hesabınızı özelleştirmiş oluyorsunuz. En çok düzenleme yapılan seçeneklerinden biri ise bildirim özelliği.

Kimi kullanıcılar takip ettiği kişilerin yaptığı paylaşımlardan anında haberdar olmak isterken kimi kullanıcılarda günün ya da haftanın belli dönemlerinde Instagram paylaşımlarını takip etmeyi seçiyor. Bu durumda da sürekli bildirim almak isteyen ya da sürekli bildirim almak yerine belli saatlerde bildirim almak isteyen kullanıcılarda bulunuyor. Instagram, birbirinden farklı rengarenk kullanıcı kitlesine karşı, farklı düşüncelerini gözeterek birden fazla ayar yapabilme özelliğini sağlamaktadır. Bildirim ayarları da bu ayarlardan biridir. Instagram’da bildirim ayarlarını değiştirmek isteyen kullanıcılar soluğu Google’da alarak bildirim ayarları nasıl değiştirilir sorusunun yanıtını aramaktadırlar. Instagram’da bildirim ayarlarını düzenlemek için ne yapmak gerekir konulu içeriğimizi sizler için hazırlayarak detaylarıyla açıkladık.

Instagram’da Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram’da sürekli bildirim gelmesini önlemek için veya tekrar bildirim gelmesini sağlamak için bildirim ayarları üzerinden değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca bildirimlerinizle ilgili her türlü düzenlemeyi buradan kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bildirim ayarlarınızı yapabilmek için aşağıdaki maddeleri izlemeniz gerekmektedir.

  • Bildirim ayarlarınızı değiştirmek için ilk olarak, Instagram hesabınıza giriş yapıp profil menüsüne gelmeniz gerekiyor,
  • Daha sonra, ‘ayarlar’ kısmına girerek “Anında bildirim ayarları” kısmını düzenleyip bildirimlerden ne sıklıkla haberdar olmanızı istediğinizi belirtebilirsiniz,
  • Bunun dışında birde takip ettiğiniz kullanıcılara yönelik bildirim tercihleri var. Yani hesabınızdan takip ettiğiniz bazı kullanıcılardan bildirim almayı tercih ederken isteseniz bazı kullanıcılardan da bildirim almayı kapatabiliyorsunuz.
  • Kısacası genel bir kullanım değil de kişiye özel ayarlamalar da yapabiliyorsunuz.
  • Bunun içinde bildirim ayarlarını değiştirmek istediğiniz kullanıcının profiline giderek “ayarlar” simgesine tıklamanız gerekiyor.
  • Ardından “gönderi bildirimi aç” ya da “gönderi bildirimini kapat” tercihini yaparak bildirim ayarlarını özelleştiriyorsunuz.
  • Bildirim ayarları için yapılabilecek olan işlemler bu kadar basit olmakla beraber çabucak yapabileceğiniz şekilde ayarlanmıştır. Uğraşmadan, kolayca işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Instagram’da genel bildirim ayarları nasıl düzenlenir

Instagram’da genel bildirim ayarları nasıl düzenlenir, Instagram’da kişisel bildirim ayarları nasıl düzenlenir sorularını yanıtlayarak Instagram bildirimlerine isterseniz genel düzenleme, isterseniz kişiye özel bir düzenleme gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin 3 tane Instagram kullanıcısının bildirimleri ile karşılaşmak istemiyorsunuz. Bu kişilerin profilini açarak bildirimleri gizle kısmından gizleyebilir ve Instagram’ı dilediğiniz gibi kullanabilmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Instagram bildirimleri ile ilgili tüm detayları sizlere açıkladık. Umarız bu içerik, Instagram’da bildirim ayarlarınızı kolayca düzenlemenize yardımcı olmuştur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/twitter/trend-topic

Instagram Bildirim Ayarları Neden Önemlidir?

Instagram hesabınızı kullanırken, paylaşımlarınızın aldığı etkileşimden sonucunda sizlere bildirimler gelir. Bu sayede hesabınızı yönetme konusunda bilgi sahibi olmuş olursunuz. Size gelen bildirimleri dikkate alarak ve analiz ederek paylaşımlarınıza yön verirseniz ; instagram paylaşımlarınız için daha yüksek etkileşimler almayı başarabilirsiniz.

Instagram Bildirim Ayarlarım Nasıl Olmalı?

Instagram bildirim ayarlarınız konusunda yapmanız gerekenler aslında çok basittir. Yapmanız gereken tüm bildirim ayarlarını sizler için belirledik ve blog yazımızda paylaştık. Yukarıda ki blog yazımızdan bakaran bildirim ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Kullanıcılardan Bana Bildirim Gelmesini Engelleyebilir Miyim?

Instagram üzerinde takipleşmekte olduğunuz kullanıcılar tarafından sizlere bildirim gelmesini engellemeniz, bu konuda ayarlar yapmanız mümkündür.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir