Instagram Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatma

Instagram Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatma

Instagram kaybolan fotoğraflar özelliği resimlerin hikayesi özelliğinden sonra en büyük güncellemelerden birisi oldu. Instagram’a Snapchat’in birçok özelliğinin eklenmesini sağlayan yeni özellik fayda sağladı. Instagram’ın çok daha işlevsel olmasını sağlayan canlı yayın özelliğinin de uygulamaya eklenmesiyle beraber Instagram, Snapchat uygulamasının önüne geçti. Zira uygulamanın kazandığı bu son güncellemelerle beraber artık Instagram’ın Snapchat uygulamasından çok büyük farkları kalmadı. Üstelik Instagram tüm bu özellikleri paylaşım bölümünden aynı tutarak resimlerin hikayesi bölümüne ekledi ve aslında uygulama içerisinde tüm bu özellikler yeni bir bölüm olarak dikkat çekti.

Instagram Kaybolan Fotoğraflar Ayarları Belli Oldu

Tüm bunlarla beraber son olarak uygulamaya eklenen Instagram Kaybolan Fotoğraflar özelliğiyle beraber birçok konuda da değişiklikler yapıldı. Kullanıcıların birbirlerine Snapchat üzerinde olduğu gibi kaybolan fotoğrafları göndermesini sağlayan yeni özelliğin detaylarının ise Instagram tarafından paylaşıldığını da belirtelim. Bu detaylar içerisinde en çok merak edilen özelliklerden birisi de alınan kaybolan fotoğraflar paylaşımının bir kez daha nasıl oynatılacağı. Instagram tarafından bu konuda yapılan bilgilendirmeye göre bir kez daha oynatım yapmak için yapmanız gerekenler şöyle;

  • Akışın sağ üstüne tıklamanız gerekiyor.
  • Ardından gelen kutunuzun üst kısmında yer alan gönderilerden gelen paylaşımı bulup üzerine basılı tutarak “tekrar oynat” demeniz yeterli oluyor.

Standart Direct mesaj gönderiminde olduğu gibi bir kullanıma sahip olan tekrar oynatma özelliğinin dikkat edilmesi gereken noktası ise paylaşımların bir süre sonra kayboluyor olması. Zira paylaşımların kaybolması durumunda zaten tekrar oynatma ve görüntüleme yapamıyorsunuz ki tekrar oynatma yaptığınızda da gönderiyi yapan kişinin bunu gördüğünü de belirtelim.

https://www.instatakipci.com/

Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin Yeni Özellik

Instagram çok kısa bir süre önce yeni sürümüne güncellendi. Instagram 9.8.0 sürümünden sonra gelen güncelleme ile beraber Instagram 10.0.1 sürümünün yayını yapıldı. Yeni güncelleme sonrasında ise aslında Instagram’ın yine birçok büyük özelliği kazandığını da belirtelim. Özellikle uzun süredir uygulamadan beklenen canlı yayın özelliği sonunda devreye sokuldu. Facebook Live yayını yapıldığından beri beklenen Instagram canlı yayın özelliğinin artık kullanılabilir duruma geçmesiyle beraber uygulamanın genel yapısında da ufak tefek değişiklikler yapıldı. Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin yeni özellik geldi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü

Instagram’da DM yolu ile mesajlaştığımız kişilere anlık fotoğraf atıyor ve anlık fotoğraf alabiliyoruz. Ancak bu fotoğraf veya videoları 2 kere açıyoruz belli bir süre sonra açılmıyor çünkü süre sınırlaması mevcuttur. Screen shot yani ekran fotoğrafı almak istediğinizde ise karşı tarafa bildirim gitmektedir. Bildirim sorunu ile ilgili detaylara ve bu sorunun nasıl çözüleceği ile ilgili gerekli bilgiye ve detaylara aşağıdaki başlık üzerinden ulaşabilirsiniz.

Direct Mesaj Bildirimleri Değiştirildi

Canlı yayın özelliğinin getirilmesiyle beraber çok daha eğlenceli bir kullanım sunacağı ortaya çıkan Instagram’ın yaptığı güncellemelerden sonra ise değişen bir diğer yeni özelliği kaybolan fotoğraflar özelliği oldu. Kaybolan fotoğraflar özelliği ile beraber artık kullanıcıların takipçilerine kaybolan paylaşımlar göndermelerinin de önü açıldı. Snapchat’in özelliğine oldukça benzeyen kaybolan fotoğraflar özelliği sonrasında uygulamanın bu özellikle sunduğu tüm ayrıcalıklar ortaya çıktı.

Instagram kaybolan fotoğraf
Instagram kaybolan fotoğraf

En çok merak edilen konulardan biri ise kaybolan fotoğrafların ekran görüntüsünün çekilmesi konusu oldu. Zira Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin gönderdiğiniz kullanıcı fotoğrafların ekran görüntüsü alırsa eğer size doğrudan bildirim gösteriliyor. Yine Snapchat tarafından kullanılan özellikler beraber öne çıkan bildirim özelliğinin detayları da belli oldu. Zira söz konusu bildirimlerin sadece kaybolan mesajlarda geçerli olduğu ve diğer Direct mesajlar için geçerli olmadığı da açıklandı. Bu durumda haliyle Instagram’ın biraz daha Snapchat’e benzediği gerçeğini de ortaya koyuyor. Uygulamanın bundan sonraki adımının nasıl olacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

Henüz kaybolan fotoğraflarla ilgili bir düzenleme getirmeyen Instagram aslında DM den fotoğraf veya video gönderme kısmını iki şekilde de mümkün kılmıştır. Hem kalıcı olarak paylaşım sağlayabiliyor hem de anlık fotoğraf veya video paylaşımı yapabiliyorsunuz. Belki de bu nedenle kaybolan fotoğraflar için bir düzenleme yapma ihtiyacı duymamışlardır. Herhangi bir mesaja geldiğinizde, karşıdaki kişiye kalıcı fotoğraf veya video gönderimi gerçekleştirmek için, gönderiyi cihazdan seçmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde karşıdaki kişinin de gönderirken bu şekilde göndermesi gerekmektedir. Anlık paylaşım ise kameraya tıklayarak anlık çekip attığınız fotoğraf veya videolardır. 

Instagram Kaybolan Fotoğraflar Nedir?

Instagram mesaj üzerinden kullanıcıların birbirlerine anlık olarak gönderdiği fotoğraflar kaybolan fotoğraf bir kere görüldüğünde tekrar açılmaz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu (Çözüldü)

Tekrar Oynatma Özelliği Nasıl Çalışır?

Instagram’da kaybolan fotoğraflara tekrar oynatma özelliği gelmiştir fakat fotoğrafları tekrar oynattığınızda fotoğrafı ileten kullanıcıya bildirim gitmektedir.

Kaybolan Fotoğrafları Ekran görüntüsü Alsam Bildirim Gider mi?

Instagram mesaj üzerinden gelen fotoğraflar ekran görüntüsü alınması durumunda karşı tarafa bildirim gitmektedir.

Fotoğrafları Tek Seferlik Olarak Ayarlayabilir miyim?

Direct mesaj üzerinden paylaşacağınız fotoğrafları tek seferlik olarak ayarlayabilir ve tekrar görüntülenmemesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Direct Mesajı Nasıl Kapatabilirim?

Instagram profilinizin ayarlar bölümünden direct mesaj ayarlarınızı yapabilir ve direct mesaj almamayı seçebilirsiniz.

Direct Mesaj Üzerinden Ses Kaydı Yollanabilir mi?

Instagram direct mesaj üzerinden ses kaydı ile mesajlaşma yürütebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 4.5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba fotoğrafı gönderen kişi gönderim ayarlarından bu fotoğrafı tekrar oynatmaya izin vererek paylaştığı için belli bir süre görüntüledikten sonra artık görüntüleyemezsiniz. Eğer fotoğrafı mesajda kalıcı olarak paylaş deseydi görebilirdiniz. Gönderen kişinin yaptığı bir ayar olduğu için göremiyorsunuz.