Instagram’da Grup Nasıl Kurulur?

Instagram’da Grup Nasıl Kurulur?

Instagram grup kurma günümüzde herkesin kullandığı bir sosyal medya etkinliğidir, birbirinden farklı bir çok özelliğe sahip olan Instagram’ın en sevilen özelliklerinden biri ise grup kurma seçeneğidir. 7’den 70’e herkesin dikkatini çekmeyi başarmış ve kolay kullanımı sayesinde en sık kullanılan uygulama olmayı başarmıştır. “Instant Telegram’’ kelimelerinin birleşimi ile oluşan uygulama fotoğraf gönderme anlamına gelmektedir. Her geçen gün yenilenen, gelişen ve kendini güncelleyen uygulamanın en sevilen özelliklerinden biri ise grup kurma özelliği birden fazla kişi ile aynı anda konuşma imkanı sunmaktadır. İlk kez üye olacaklara tanınan ayrıcalık ile facebook üzerinden kolayca kayıt oluşturulabilmektedir. Üyelik hesabı açıldıktan hemen sonra gerekli işlemler yerine getirilerek grup kurulabilmektedir.

Facebook Instagram Grup Kurma Nedir?

Instagram ve facebook arkadaşlarınız ile toplu halde konuşabilmek için grup kurma özelliğine sahiptir. Birçok kişiyle aynı anda konuşabileceğiniz bu özellik instagramın en sevilen özelliklerinden sadece bir tanesidir. Whatshap’da olduğu gibi grup kurabilir ve paylaşımlarınızı bu grup ile yapabilirsiniz. Oldukça basit bir özellik olmasına rağmen kullanıcıların oldukça sık tercih ettiği bir özelliktir. İsteklerinize göre birden fazla grup kurarak toplu mesajlaşma yapabilirsiniz.

  • Uygulamaya girildiği anda sağ üst köşede mesaj simgesi yer almaktadır. Bu simgeye tıkladıktan hemen sonra mesaj bölümü açılacaktır. Grup kurma işlemini bu seçenekten yapabilirsiniz.
  •  Grup kurarken istediğiniz kişileri tek tek seçerek gruba ekleyebilirsiniz. Kişi ekleme işleminizi bitirdikten sonra onaylamadan önce aynı bölümde yer alan grup ismi seçeneğinden grubunuza isim verebilirsiniz. ‘’ Bu gruba isim ver ‘’ seçeneği grup kurarken karşınıza çıkmaktadır.
  • Tüm bu işlemlerinizi tamamladıktan sonra onaylamanız grubu açmanız için yeterli olacaktır. Grubu oluşturduğunuz anda, grup otomatik olarak mesajlar bölümünde görülecektir. Mesaj atmak için grubun üzerine tıklamanız gereklidir.
  • Grup kurduktan sonra istediğiniz kadar dm atabilirsiniz. Attığınız mesajları grup içerisinde yer alan herkes görebilmektedir. Dm atıldığı zaman ise karşı tarafa bildirim gitmektedir. Oldukça kolay kullanım şekli ile ister fotoğraf paylaşımı, isterseniz instagram üzerinde yer alan herhangi bir postu grup arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bilgisayardan instagram dm görüntüleme özelliği de bulunmaktadır. Bilgisayarınızdan hesabınıza giriş yaparak konuşmaları görüntüleyebilir ve telefona ihtiyacınız olmadan mesaj atabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Geldi!

instagram grup kurma

Instagram Grubundan Nasıl Çıkılır?

Instagram da istemediğiniz herhangi bir gruba dahil edilmek kimi zaman oldukça sinir bozucu olabilmektedir.  İstemediğiniz bir konuşmaya dahil edilmek veya sürekli olarak bildirim almaktan rahatsız olmak istemiyorsanız gruptan çıkabilirsiniz. Instagram grubundan çıkmak oldukça kolay bir işlemdir. Uygulama açıldıktan sonra sağ tarafta yer alan mesaj simgesine dokunmanız ve çıkmak istediğiniz grubu seçerek “sohbetten ayrıl ’’ seçeneğine tıklamanız gruptan çıkmanız için yeterli olacaktır. Çıktığınız bir gruba geri davet edilebilirsiniz. Fakat gruptan çıktıktan sonra grup içerisinde ki mesajları okuyamaz ve bildirim alamazsınız.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için araçlarımızı kullanabilirsiniz; https://www.instatakipci.com/instagram-video-indir

Instagram gruplarını engelleyebilir miyim?

Instagram gruplarını engellemeniz için sizi gruba dahil eden kişiyi engellemeniz gerekmektedir.

Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım?

Instagram’da engellendiğinizi anlamak için sizi engelleyecek kişinin ismini kendi hesabınız dışında başka bir hesaptan kontrol ederek tespit etmeniz gerekmektedir.

Instagram’da Kaç adet grup kurabilirim?

Instagram’da böyle bir sınırlama bulunmamaktadır. İstediğiniz kadar grup kurabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir