Instagram’da İstenmeyen Mesajlar Nasıl Şikayet Edilir?

Instagram’da paylaşım yapma, yapılan paylaşımları filtrelerle düzenleme, etiket kullanımını gibi konular genel olarak Instagram’da önem verilen konular olarak biliniyor. Takipçi kazanma konusunda da genel olarak bu özelliklere dikkat ediliyor. Fakat tüm bunlara karşın Instagram’ın aslında paylaşım yapma kısmından ayrı olarak bir de kural bölümünün olduğunu biliyoruz. Instagram topluluk kuralları olarak adlandırılan ve Instagram kullanıcılarının başka kullanıcılar tarafından rahatsız edilmesini ya da olumsuz etkilenmesini engelleyen kurallar Instagram’ın çok daha güvenli bir ortam haline gelmesini de sağlıyor.

Instagram genel olarak oluşturduğu sistemlerle beraber koyduğu tüm bu topluluk kurallarını otomatik olarak kontrol altında tutuyor. Fakat Instagram’ın gözünden kaçan daha doğrusu Instagram tarafından henüz fark edilmemiş olan topluluk kurallarını bozan paylaşımları ve yorumları kullanıcılar da şikayet edebiliyor. Bu tür paylaşımları nasıl şikayet edebileceğimize bakalım.

  • Topluluk kurallarını ihlal eden bir yorum ile karşılaştığınızda yapmanız gereken fotoğrafın altına yer alan baloncuk simgesine dokunmanız gerekiyor.
  • Daha sonra ise iOS akıllı telefonlarda parmağınızı şikayet etmek istediğiniz yorumun üzerine getirip sağa sola oynatmanız, Android akıllı telefonlarda ise yoruma tıklamanız gerekiyor. Arından ise ünlem işaretine dokunup buradan ise son olarak “kötüye kullanım şikayet et” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Paylaşımın şikayet nedenini de girdikten sonra ise yorumu şikayet edebilirsiniz.
Instagram’da İstenmeyen Mesajlar Nasıl Şikayet Edilir?
4.4 (87.42%) 62 votes

Bir önceki yazımız olan Fotoğraf Yüklerken Instagram’da Yaşanan Çökme Sorunu Nasıl Giderilir? başlıklı makalemizde instagram, Instagram donma ve Instagram fotoğraf yükleme hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Antalya Instagram Fenomenleriyle Tanıtılacak
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir