Instagram’da İstenmeyen Mesajlar Nasıl Şikayet Edilir?

Instagram’da İstenmeyen Mesajlar Nasıl Şikayet Edilir?

Instagram’da paylaşım yapma, yapılan paylaşımları filtrelerle düzenleme, etiket kullanımını gibi konular genel olarak Instagram’da önem verilen konular olarak biliniyor. Takipçi kazanma konusunda da genel olarak bu özelliklere dikkat ediliyor. Fakat tüm bunlara karşın Instagram’ın aslında paylaşım yapma kısmından ayrı olarak bir de kural bölümünün olduğunu biliyoruz. Instagram topluluk kuralları olarak adlandırılan ve Instagram kullanıcılarının başka kullanıcılar tarafından rahatsız edilmesini ya da olumsuz etkilenmesini engelleyen kurallar Instagram’ın çok daha güvenli bir ortam haline gelmesini de sağlıyor. Instagram’da İstenmeyen Mesajlar genel olarak kullanıcıların ağız tadını kaçırıyor.

Instagram genel olarak oluşturduğu sistemlerle beraber koyduğu tüm bu topluluk kurallarını otomatik olarak kontrol altında tutuyor. Fakat Instagram’ın gözünden kaçan daha doğrusu Instagram tarafından henüz fark edilmemiş olan topluluk kurallarını bozan paylaşımları ve yorumları kullanıcılar da şikayet edebiliyor. Bu tür paylaşımları nasıl şikayet edebileceğimize bakalım.

  • Topluluk kurallarını ihlal eden bir yorum ile karşılaştığınızda yapmanız gereken fotoğrafın altına yer alan baloncuk simgesine dokunmanız gerekiyor.
  • Daha sonra ise iOS akıllı telefonlarda parmağınızı şikayet etmek istediğiniz yorumun üzerine getirip sağa sola oynatmanız, Android akıllı telefonlarda ise yoruma tıklamanız gerekiyor. Arından ise ünlem işaretine dokunup buradan ise son olarak “kötüye kullanım şikayet et” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Paylaşımın şikayet nedenini de girdikten sonra ise yorumu şikayet edebilirsiniz.

Instagram Twitter’a Karşı

Son günlerde sosyal medya platformları arasında ki yarış iyice kızıştı. Özellikle Instagram ve Twitter arasında ki atışma bu yarışı körüklemeye başladı. Söz konusu yarışın ortaya çıkma nedeni ise Instagram’ın açıkladığı kullanıcı verileri. Buna göre Instagram 300 milyon kullanıcıya ulaşmış ve Twitter’ı geride bırakmıştı. Ardından yalanlayıcı ifadeler gelse de gerçek bir türlü anlaşılamadı. Şimdi ise ortaya çıkan bir haber Instagram kullanıcılarının iyice kafasını karıştırmayı başardı. Söz konusu habere göre Instagram kullanıcıları uygulamadan oldukça şikâyetçi. Instagram’da İstenmeyen Mesajlar şikayet doğuruyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Pazar Analizi Nasıl Yapılır ve Pazar Analizi Ne İşe Yarar?

Habere göre uygulama son zamanlarda birçok hata vermeye başladı. Özellikle Android sistemleri bulunana telefonlarda büyük bağlantı sorunlarının oluşması kullanıcıların Instagram’dan iyice uzaklaşmasına neden oldu. Bu yönde çıkan haberlere göre yakın bir zamanda yaşanan bu sorunlar nedeniyle birçok kullanıcı Instagram hesabını kapatacak. Böyle bir iddianın ortaya atılması ise Instagram yetkililerini hiç rahatsız etmeyecek olmuş ki her hangi bir açıklama da yapılmadı. Gelen bilgilere göre bu hatalar yeni gelecek güncelleme ile büyük ölçüde azaltılacak. Bu tarz bir güncellemenin ne zaman geleceği ise merak konusu olmaya başladı. Yetkililer de bu konu ile ilgili net bir açıklama yapmadı.

https://www.instatakipci.com/blog/

Instagram Mesajlarımı Kullanıcılara Kapatabilir miyim?

Instagram mesaj özelliğini sizi takip etmeyen kullanıcılara kapatabilirsiniz. Takipleştiğiniz kullanıcılara ise mesaj kutusu kapatılamaz.

Instagram Mesajlarını Şikayet Edebilir miyim?

Instagram mesajlarını, gönderen profil üzerinden şikayet edebileceğiniz gibi aynı zamanda yerel kolluk görevlilerine de şikayet edebilirsiniz.

Instagram Gizli Mesaj Kutusu nedir?

Takip etmediğiniz kullanıcıların size attığı mesajlar, mesajlar kısmında mesaj isteği olarak gözükmektedir.

Instagram DM ile Sesli Mesaj Gönderilebilir mi?

Instagram DM sistemi ile sesli mesaj gönderme özelliği yeni gelmiş ve kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Kimler Bana DM Atabilir?

Instagram profilinizde yer alan takipçileriniz sizlere DM atabilir, ayrıca takipçiniz olmayan kişilerde mesaj talebinde bulunabilir.

Mesaj Engeli Nedir?

Mesaj engeli, çok sayıda cevapsız ve olumsuz mesaj isteği yollamanız neticesinde güvenlik nedeniyle hesabınızın mesaja kapatılması durumudur.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir