Instagram’da Kaliteli Takipçi Kazanmanın Yolu

Instagram’da Kaliteli Takipçi Kazanmanın Yolu

Instagram’da Kaliteli Takipçi Nasıl Kazanılır ?

Instagram’da kaliteli takipçi kazanmak için yapmanız gereken birkaç önemli husus var. Bunların bazıları işletme kullanıcıları bazıları da kişisel hesaplar üzerinde etkili olabilecek konular.

Instagram’da kaliteli takipçi kazanmak için yapılabilecek en kolay ve zahmetsiz yöntemler herkesin ilgisini çeker. Arama motorlarında Instagram için yapılan en fazla aramanın takipçi kazanmak üzerine olduğunu biliyoruz. Bu sonuçlara göre Instagram’da öne çıkmak oldukça önem kazanmış durumda.

Instagram dünya çapında popülerlik kazanmış bir sosyal medya uygulaması. Uygulama aylık 800 milyon kullanım ile diğer pek çok sosyal medya uygulamasını geride bırakmış durumda. Instagram’ın bu popülerliği kazanmasında en büyük rol şüphesiz fotoğraf ve video paylaşım özelliği. Bu özellikleri beğendiğiniz kullanıcıları takip edebilme ve paylaştıkları gönderileri beğenme özellikleri takip ediyor.

Hashtag on chalkboard

Takipçi ve Beğeni Sayılarının Önemi

Genellikle ülkemizde kişisel hesaplar üzerinden kullanılan Instagram, artık işletme hesapları üzerinden de kullanılmaya başlandı. İşletme hesapları diğer kullanıcılara göre daha fazla takipçiye ihtiyaç duyuyorlar. Bunun ise birçok nedeni var. Takipçi sayısının sağladığı prestij işletme hesapları için satış rakamlarını arttırmak demek oluyor. Diğer bir yandan işletme hesaplarının paylaştığı gönderilerin izlenme ve beğenilme oranları da müşteriler için oldukça önemli.

Güvenilirlik söz konusu olduğunda, Instagram üzerinden ulaştığınız müşterileriniz öncelikle takipçi sayınıza ve paylaşımlarınızın aldığı beğeni sayısına dikkat eder. Bu rakamların yüksek olması hem satışlarınızı arttırabilir hem de organik takipçi kazanmanızı sağlayabilir. Bu nedenle bazen Instagram takipçisi satın alma yoluna da gidebilirsiniz. Ancak dikkat edin bu yönde satış yapan çoğu kişi ve kuruluş vadettiği hizmeti size sağlamayabiliyor.

Beş Başlıkta Takipçi Kazanmak ve Kaliteli Bir Hesaba Sahip Olmak

Instagram’da kaliteli takipçi kazanmak ve eğer işletme hesabı kullanıyorsanız satışlarınızı arttırmak için yapabileceğiniz, kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bunlardan 5 tanesi şu şekilde;

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

  • Fotoğraf Yarışmaları Düzenlemek
  • Emojileri Kullanmak
  • Gönderileri Reklamlarla Öne Çıkartmak
  • Videolar Paylaşmak
  • Takipçilere İlgi Göstermek

# Fotoğraf Yarışmaları Düzenlemek

Fotoğraf yarışmaları ve ürün çekilişleri Instagram’da insanların dikkatini çekmek için iyi bir yöntem. Kendi oluşturduğunuz etiketler ve metinlerle takipçileriniz arasında bir fotoğraf yarışması başlatabilirsiniz. Bu şekilde daha fazla kişiye ulaşırken, takipçilerinizi de konsolide etmiş olursunuz.

İşletme hesabı kullanıyorsanız satışını yaptığınız ürün ve hizmet ile ilgili yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Örneğin dijital kameralar satan bir işletmenizin #engüzelmanzara etiketiyle bir yarışma başlatabilir ve en fazla beğeni ya da yorumu alan kişiye mağazanızda kullanılmak üzere çeşitli indirimler sağlayabilirsiniz.

Hashtag on chalkboard

# Emojileri Kullanmak

Emojiler sadece Instagram’da değil artık bütün dünyada çok sık kullanılan ifadelerdir. Özel mesajlarında dışında sosyal medya mecralarında da yaygın olarak kullanılan emojiler gönderilerinizi daha renkli ve eğlenceli hale getirebilir. Biyografi alanınızda ve diğer alanlarda kullandığınız güzel ve konuyla ilişkili emojiler gönderileriniz için olumlu yönde geri dönüşler sağlayabilir.

# Gönderileri Reklamlarla Öne Çıkarmak

Gönderilerinizi reklamlarla öne çıkartmak, ulaşılabilirliğinizi ve tanınırlığınızı arttıracaktır. Bu sayede gönderileriniz daha fazla insan tarafından takip edilecek ve beğenlecektir. Instagram’ın gönderi reklamları için hazır bulunan şablonları sizi bu konuda daha iyi yönlendirecektir. Beğeni almak, takipçi kazanmak ve satışları arttırmak gibi özelliklere sahip şablonlarla yapmak istediklerini kolayca hayata geçirebilirsiniz.

Akıllı telefonlarda alışveriş için ve diğer hizmetler için kullanabileceğiniz birbirinden farklı emoji mevcuttur. Bunları yerinde ve iyi bir görselle kullanın.

# Video Paylaşmak

Instagram ilk olarak bir fotoğraf paylaşım platformu olarak doğdu. Daha sonra video ekleme ve paylaşma özelliği gelen Instagram şu an hikayeler adı altında anlık video ve fotoğraf paylaşım imkanı da sunuyor. Instagram videoları genellikle tatlı hayvanlar, yemekler, spor olayları ve komik olaylar olarak içermektedir. Bu videolar Instagram’da paylaşın gönderilerin yüzde 10’unu oluşutmaktadır. Bunun anlamı bu alanda kullanılabilecek oldukça geniş boşluklar mevcut.

Videolarınız iş ya da eğlence içerikli olabilir, burada içerik kadar önemli olan videoların ses ve görüntü kaliteleri. Kalite izlenme oranlarını ve beğeni oranlarını yükseltirken ilgili etiketlerle birlikte videonuz “keşfet” kısmında başka kullanıcılara da ulaşabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

# Takipçilere İlgi Göstermek

Takipçilerinize arkadaşlarınız ve müşterileriniz olarak ilgi göstermekte Instagram’da kaliteli takipçi kazanmak için kullanılabilecek yöntemler arasında. İnsanlar samimi ve sıcak karşılamalardan hoşlanır, dolayısıyla takipçilerinizin gönderilerini beğenmek ve yorum yapmak olumlu katkılar sağlayacaktır.

Direk mesajlara yanıt verirken kullandığınız nazik dilin yanında takipçilerinizle daha fazla etkileşim haline girmek için onlarla ilk teması siz kurmayı deneyin.

Fotoğraf dediğimizde aklımıza gelen en popüler uygulamalardan biri nedir? Tabii ki Instagram. Peki, Instagram’ın amacı nedir? Paylaştığınız fotoğrafların daha çok kişiye ulaşmasını ve daha çok beğeni almasını sağlamak. Bunu başarabilmenin en güçlü yolu da tabii ki takipçi sayınızı arttırmaktan geçiyor. Peki, takipçi sayısını arttırarak nasıl daha çok kitleye ulaşabilirim? İşte bunun cevabını bu yazımızda veriyoruz.

instagram-takipci-kazanma

1. Ne kadar net bir kullanıcı adın var?

Instagram’da açık ve net bir kullanıcı adının takipçi arttırmadaki rolü büyüktür. Doğru bir kullanıcı adı kullanıcıların sizi daha iyi bir şekilde bulmasını sağlar. Kullanıcı adının dışında profilinizin takipçileriniz dışında kapalı olması da önemlidir. Bu diğer kullanıcılar üzerinde merak uyandırır ve takip etme isteği doğurur. Tabi profil fotoğrafınız da ilgi çekici bir şey olsa fena olmaz.

2. #hashtag kullanımı

Hashtag on chalkboard

Instagram hashtag konusunda da en güçlü sosyal ağlardan biri. Hashtag’in takipçi arttırmada inanılmaz bir katkısı var. Tabii doğru hashtag kullanımı olursa. Instagram kullanıcılarının çoğu hashtag kullanımını ne kadar çok hashtag o kadar çok takipçi diye düşünüyor. Ama işte o iş öyle değil maalesef. Alakasız hashtag sadece günü kurtarır. Yani o gün içinde takipçi sayınızın arttığını görebilirsiniz ama bu takipçilerin büyük bir kısmı zamanla sizi takip etmekten çıkar. Peki, hashtag ile nasıl takipçim artar diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bunun cevabı basit. Ne tarz bir paylaşımda bulunduysan onunla alakalı hashtag girmek size kalıcı takipçi olarak geri dönecek. Üstüne basarak söylüyorum kalıcı diğeri gibi geçici değil.

3. Paylaşımlarda belli bir konuya odaklanmalısın

Sürekli farklı konularla ilgili paylaşım yapan bir kullanıcının kısa sürede takipçi arttırmasını bekleyemeyiz. Bunun yerine paylaşımlarınızda belli bir konuya odaklı giderseniz hem bu tarz içeriklere ilgisi olan kullanıcılara ulaşırsınız hem de bu takipçi sayınızın kısa süre içerisinde artmasını sağlarsınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesap Büyütme İpuçları

4. Düzenli paylaşımlar yapmak yararına olacaktır

Instagram da takipçileriniz sizden belli aralıklarla paylaşım yapmanızı bekler. Bunun için düzenli paylaşım yapmak çok önemlidir. Düzenli paylaşım yapmazsanız takipçileriniz sizi unutur ve içi çok ferah bir şekilde takibi bırakır. İşte bunun yaşanmaması içinde kendinize belli zaman aralıkları seçip o aralıklarda paylaşım yapmak, gerek elde olan takipçiyi tutmak gerekse takipçi sayınızı hızla arttırmak için önemlidir.

5. Ne kadarda güzel bir fotoğraf

instagram-fotograflar
En önemli fotoğraf paylaşım platformu demiştik ya hani Instagram’a işte bu en önemli platformu en doğru şekilde güzel fotoğraflar paylaşarak kullanabilirsin. Fotoğraflardaki güzel renkler veya güzel açılar size güzel takipçiler olarak geri dönecek. Paylaşım yaparken Instagram’ın kendine özgü filtrelerini ya da farklı fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanabilirsiniz. İkinci yöntem kulağa biraz daha hoş geliyor gibi. Çünkü Instagram’ın filtreleri zaman zaman yetersiz kalabiliyor ve çoğu kullanıcı zaten bu filtreleri kullandığı için kendinize daha gelişmiş uygulamalar bulmak takipçi kazanmak açısından yararınıza olacaktır.

6. Neredeyim ben

Instagram’da paylaştığınız fotoğraflara yer bildirimi de eklerseniz eğer oraya ilgi duyan kullanıcılarda sizin paylaştığınız fotoğraflara rahatça ulaşabilir. Bu da sizi daha çok kişinin takip etmesini sağlar.

7. Beğeniye beğeni

instagram-begeni
Beğeni Instagram’ın olmazsa olmazlarından biri. Takipçilerinizin paylaşımlarını beğenmekten çekinmeyin bu size yeni takipçiler olarak geri dönecek. Çünkü ne kadar çok paylaşım beğenirseniz o kadar fazla insanın ilgisini çekmiş olursunuz.

8. Facebook, Twitter bana destek olur musunuz? 🙁

facebook-twitter
Facebook veya Twitter gibi diğer sosyal medya hesaplarınızdaki kullanıcılara ulaşmak için, Instagram paylaşımlarınızı bu platformlarda paylaşarak, diğer sosyal medya hesaplarınızdaki kitleyi Instagram sayfanıza yönlendirebilirsiniz. Bu da size takipçi olarak geri dönecektir.

9. Kendinize bir lider edinin

Takipçi sayısı çok fazla olan Instagram hesapları var. Bu hesapları kendinize örnek alabilirsiniz. Hesapları takip edip ne gibi paylaşımlarda bulunduklarına, hedef kitleye nasıl ulaştıklarına bakabilirsiniz. Tabii isterseniz…

Sonuç olarak günümüz sosyal ağlarının en büyüklerinden biri olan Instagram’da bu saydığımız yöntemlerle daha geniş bir kitleye ulaşıp, takipçi sayınızı her geçen gün arttırabilirsiniz.

Instagram etkin olduğu alanı hızlı bir şekilde genişletmeye başladı. Bu durum kullanıcı sayısının hızla artış göstermesine d neden oluyor. Instagram’ın bu şekilde popüler bir uygulama haline gelmesi ve artık sosyal medyada adı geçen uygulamalardan biri olması kullanıcılarından bu yönde yeni arayışlara girmesine neden oluyor. Zira birçok kullanıcı bu kadar çok kişiye hitap eden bir platformda daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve popüler olma çabası içerisinde. Bu çaba elbette ki oldukça doğal. Çünkü sadece Instagram üzerinden popüler olmanın bile servet denecek getirilerinin olduğu biliniyor. Özellikle bu alanda fenomen olan kişiler sadece bir reklamla mini servetlere kavuşabiliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabının Kime Ait Olduğunu Bulma

Etiketler

Hal böyle olunca Instagram kullanıcıları da doğal yöntemlerle nasıl takipçi sayım artar derdine düşüyor. Peki, nasıl takipçi arttırabiliriz? Daha fazla kişiye ulaşmak için ne yapmak lazım? Bu yazımında ilk olarak takipçi arttırmak için en önemli unsurlardan biri olan hashtag kullanımından bahsedelim. Etiket kullanımı diğer bir adıyla Hashtag kullanımı üzerinde önemle durulması gereken bir konu. Zira takipçi kazanmak için kullanılan en belirgin yöntemlerden biri de bu. Bu nedenle hashtag kullanımı hakkında tüm detayları bilmeli ve doğru bir kullanım yapmalısınız. Aksi halde hesabınız olumsuz etkilenme ile karşı karşıya kalabilir. İlk olarak şunu söyleyelim etiket kullanımın bir sınırı var bunu bilin. Bir paylaşımda maksimum 30 etiket kullanabiliyorsunuz. 30 hashtag kullanabiliyor olmanız maksimum sınırda hashtag kullanın demek değil. Asıl dikkatli olmanız gereken uygun etiketi kullanmak. Mesela manzara resimleriyle ilgili paylaşımlar yapıyorsunuz. O zaman manzara resimleriyle alakalı etiketleri kullanmanız gerekiyor. Kısa bir araştırmayla o an için popüler olan etiketleri bulun. Bu etiketleri hesabınıza ekleyin. Otomatikman etikete giren kullanıcılar sizin de resimlerinizi görüntüleyecek. Bu da size ekstra takipçiler kazandıracaktır. Düzenli bu şekilde etiket paylaşmak Instagram’ın da hoşuna giden ve hesabınızın değerini arttıran bir uygulama. Bu nedenle takipçi kazanmak için ilk adım olan etiket kullanımına dikkat etmenizde yarar var.

Instagram kaliteli takipçi nedir?

Instagram’da gerçek bot olmayan hesaplardan oluşan takipçi kitlesidir. Kaliteli takipçi içeriklerinize sadık kalan ve devamlı sizinle etkileşim kuran takipçilere verilen isimdir.

Instagram takipçi arttırmanın yolları?

Instagram takipçi arttırmanın bir çok yolu vardır fakat en güvenilir ve en hızlı yolunu arıyorsanı güvenilir takipçi satışı yapan siteleri tercih edebilirsiniz.

Güvenilir takipçi satın alma sitesi?

Instatakipci.com sitemiz üzerinden güvenlir ve kaliteli takipçileri en ekonomik fiyata satın alabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 3 Ortamala: 3.7]
4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir