Instagram’da Paylaşılan Hikayelere Yorum Yapma

Instagram’da Paylaşılan Hikayelere Yorum Yapma

Instagram’ın geçtiğimiz hafta yayınladığı yeni güncelleme uygulamada birçok dinamiği değiştirmeye başladı. Hikayelere yorum yapma güncelleme ile gelen yeni bir özellikle Instagram’ın paylaşım akışında değişiklikler olmasına neden ola yeni güncelleme ise resimlerin hikayesi güncellemesi oldu. Zira söz konusu güncelleme ile artık kullanıcıların resimlerin hikayesini oluşturmasına da izin verildi. Söz konusu güncelleme ile Snapchat uygulamasına yer alan hikayeler özelliği bir nevi Instagram’a eklenmiş oldu. Resim paylaşma konusunda kullanıcılara çok daha eğlenceli bir deneyim sunan Instagram, söz konusu güncelleme ile Snapchat uygulamasına da benzetildiği için tepki çekmeye de başladı.

Fakat gelen tepkilere rağmen söz konusu özelliğin birçok kullanıcı tarafından da kullanılmaya başlandığını da söyleyebiliriz. Instagram’da resimlerin hikayesi paylaşım yapmaya olanak sağlayan yeni güncelleme sayesinde artık resimlerin üzerinde oynamalarda yapılmaya başladı. Resimlere çizgiler ekleme ve animasyonlar ekleme gibi birçok ayrıcalıkları kullanıcılara sunan yeni güncellemeyle beraber merak edilen birçok konuda ortaya çıktı. Merak edilen konulardan birisi de söz konusu resimlerin hikayesi paylaşımlarına nasıl yorum yapılacağı. Aslında sistem normal Instagram paylaşımlarıyla hemen hemen aynı olarak işliyor. Öncelikle yorum yapmak istediğiniz resimlerin hikayesi paylaşımına girmeniz gerekiyor. Ardından ise sağ alt kısımda yer alan mesaj gönder sekmesine basarak doğrudan resimlere yorum yapabilirsiniz. Fakat yeni güncelleme ile gelen Instagram’ın hikayeleri paylaşımlarının 24 saat süre sonra kaybolduğunu da belirtmek gerekiyor.

Instagram’da Paylaşılan Hikayelere Nasıl Yorum Yapılır?

Instagram‘da paylaşılan hikayelere yorum yapmak için hikaye üzerindeki yanıt kısmına tıklayarak mesajınızı yazmanız yeterli olacaktır. Ancak bazı hikayelerde bu kısmı göremiyor musunuz? Bu durumun sebebi, hikayeyi paylaşan kullanıcının hikaye ayarlarından, story yanıtlarını kaldırmış olmasıdır. Bu nedenle paylaştığı hikayelerde yanıt kısmı çıkmaz ve bu hikayeye yorum yapamazsınız. Ayrıca, yukarıda da belirtildiği üzere hikayeler 24 saat sonra silinmektedir. Eğer, yorum yapmak istiyorsanız gördüğünüz anda yazmanız gerekir. Ne zaman silineceğini bilemediğinizden dolayı en sağlıklı yöntem budur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Instagram’da Hikaye Yanıtı Neden Görünmüyor?

Instagram hikayeler bildiğiniz üzere kullanıcıların en çok kullandığı ve en sık kullandığı özelliktir. Instagram kullanıcıları birbirlerinin hikayelerine yanıt verebilmektedirler. Ancak bazı kullanıcıların story paylaşımlarında yanıtlama kısmı bulunmamaktadır. Sebebi ise bu kullanıcıların, hikaye yanıtlama kısmını ayarlardan gizlemiş olmasıdır. Instagram hikaye yanıtı nasıl kapatılır sorusunun yanıtını merak eden kullanıcılar için açıklayalım. Instagram’da hikaye ayarları kısmını açarak bahsedilen işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/

Instagram Hikayelerine Yorum Yazılabilir Mi?

Yeni gelen özellikler ile birlikte, instagram üzerinden paylaşılmış olan hikayelere yorum yazabilirsiniz. Bu sayede hikayeler kendi etkileşim ağını oluşturmuş olacaktır.

Instagram Hikayelerinde ki Yorumu Herkes Görebilir Mi?

Instagram hikayelerine yazılmış olan yorumlar herkes tarafından görüntülenemez. Yorumlar sadece hikayeyi paylaşan kullanıcının bilgisine sunulur.

Hikayeler ile Birlikte Yorumlarımda Silinir Mi?

Paylaşılmış olan hikayeler 24 saat sonra kaybolacaktır. Bu nedenle hikayelere gelen yorumlarda, hikayelerle birlikte ortadan kaybolacaktır. Yorumlar da hikayeler gibi geçici olacaktır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir