Instagramda Province Nedir, Ne Anlama Gelir?

Instagramda Province Nedir, Ne Anlama Gelir?

Instagram aktif kullanıcı bakımından bakıldığında ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya mecrasıdır. Instagramda province gönderilerin altına yorum geldikten sonra yazılmakta ve ne anlama geldiği herkes tarafından merak edilmektedir. Aslında İngilizce de il anlamına gelen province kelimesi sosyal medyada farklı anlamlara gelmekte ve farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Bu da province kelimesinin merak edilmesine ve araştırılmasına neden olmaktadır. Sizde bu konuyu merak ediyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Instagramda Province Nedir?

Instagramda province bir akım olarak kullanılmakta ve genellikle gençler arasında popüler durumdadır. Sizin konumunuzu gören birisi bulunduğunuz yeri çok değerli bulduğunda province yazmakta ve bunu belirtmektedir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak; Bildiğiniz üzere Instagram konum ekleme özelliği sunmakta ve bu sayede kullanıcılar bulundukları yerleri paylaşımlarında gösterebilmektedir. Eğer Samsun ilindeyseniz ve bunu paylaşımınızda belirtmek istiyorsanız, konum seçeneklerine girmeli ve samsun yazmalısınız. Samsun şehrinin yanında province yazısını görürseniz şaşırmayın. Çünkü province İngilizcede il anlamına gelmektedir. Birçok kişi yalnızca Samsun’u seçmek yerine Samsun province yazan seçeneği seçmekte ve değer verdiğini vurgulamaktadır. İngilizcede sadece il anlamına gelen bir sözcüğün sosyal medya değer atfeden bir sözcük anlamına gelmesi de sosyal medyanın kültürel etkilerinden biri olarak kabul edilebilir. Elbette bu akımı kullanabilmek için konum ekleme özelliğini de bilmeniz ve etkili bir şekilde kullanabilmeniz gerekmektedir.

Instagram Konum Özelliğini Kullanma

Province kelimesinin il anlamına geldiğini belirtmiştik. Aslında il aynı zamanda bir konumu da belirtmekte olup, bu yan anlamıyla kullanıldığında sosyal medyada daha da değerlenmektedir. İstediğiniz her paylaşımda konumuzu belirtebilirsiniz. Bir kafede çay içiyor ve bunun fotoğrafını çekerek Instagram’a atmak istiyorsanız, konumuzu da ekleyebilir, arkadaşlarınızın nerede olduğunuzdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Konum özelliği fotoğraflarınızda, videolarınızda ve hikâyelerinizde kullanılabilmekte olup, bu sayede tüm paylaşımlarda nerede olduğunuzu belirtebilmektesiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagramda province nedir, ne anlama gelir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir