Instagramda Province Nedir, Ne Anlama Gelir?

Instagramda Province Nedir, Ne Anlama Gelir?

Instagram aktif kullanıcı bakımından bakıldığında ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya mecrasıdır. Instagramda province gönderilerin altına yorum geldikten sonra yazılmakta ve ne anlama geldiği herkes tarafından merak edilmektedir. Aslında İngilizce de il anlamına gelen province kelimesi sosyal medyada farklı anlamlara gelmekte ve farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Bu da province kelimesinin merak edilmesine ve araştırılmasına neden olmaktadır. Sizde bu konuyu merak ediyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Instagram’da herhangi bir yerde konumunu belli etmek amacıyla şehir isimlerinin yanına yazılan Province kelimesinin ne anlam ifade ettiğini ve sosyal medya mecralarında nasıl kullanıldığını sizlere açıklayacağız. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek Province kelimesinin ne anlam ifade ettiğini ve sosyal medyadaki yerini anlayabileceksiniz.

Instagramda Province Nedir?instagram province nedir

Instagramda province bir akım olarak kullanılmakta ve genellikle gençler arasında popüler durumdadır. Sizin konumunuzu gören birisi bulunduğunuz yeri çok değerli bulduğunda province yazmakta ve bunu belirtmektedir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak; Bildiğiniz üzere Instagram konum ekleme özelliği sunmakta ve bu sayede kullanıcılar bulundukları yerleri paylaşımlarında gösterebilmektedir. Eğer Samsun ilindeyseniz ve bunu paylaşımınızda belirtmek istiyorsanız, konum seçeneklerine girmeli ve samsun yazmalısınız. Samsun şehrinin yanında province yazısını görürseniz şaşırmayın. Çünkü province İngilizcede il anlamına gelmektedir. Birçok kişi yalnızca Samsun’u seçmek yerine Samsun province yazan seçeneği seçmekte ve değer verdiğini vurgulamaktadır. İngilizcede sadece il anlamına gelen bir sözcüğün sosyal medya değer atfeden bir sözcük anlamına gelmesi de sosyal medyanın kültürel etkilerinden biri olarak kabul edilebilir. Elbette bu akımı kullanabilmek için konum ekleme özelliğini de bilmeniz ve etkili bir şekilde kullanabilmeniz gerekmektedir.

Instagram Konum Özelliğini Kullanma

Province kelimesinin il anlamına geldiğini belirtmiştik. Aslında il aynı zamanda bir konumu da belirtmekte olup, bu yan anlamıyla kullanıldığında sosyal medyada daha da değerlenmektedir. İstediğiniz her paylaşımda konumuzu belirtebilirsiniz. Bir kafede çay içiyor ve bunun fotoğrafını çekerek Instagram’a atmak istiyorsanız, konumuzu da ekleyebilir, arkadaşlarınızın nerede olduğunuzdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Konum özelliği fotoğraflarınızda, videolarınızda ve hikâyelerinizde kullanılabilmekte olup, bu sayede tüm paylaşımlarda nerede olduğunuzu belirtebilmektesiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Instagramda province nedir, ne anlama gelir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Paylaşımlarıma Konum Ekleyebilir Miyim?

Instagram üzerinden yaptığınız paylaşımlarınıza, nerde olduğunuzu veya fotoğrafı nerede çektirdiğinize ait konum ekleyebilirsiniz. Bu sayede konumunuz çevresinden insanlarla etkileşiminiz daha hızlı olacaktır.

Instagram Province Nedir?

Instagram üzerinde bulunan fotoğraflara konum eklemenin güncel versiyonlarından biride ‘Province’dır. Province ile bulunduğunuz konumu daha değerli ve dikkat çekici gösterebilirsiniz.

Province Eklemek Zorunlu Mu?

Paylaşımlarınıza herhangi bir şekilde konum veya province eklemeniz zorunlu değildir. Tamamen sizlerin insiyatifine kalmış bir durumdur.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir