Instagramda Resimlerimin Paylaşılmasını Engelleyebilir miyim?

Instagramda Resimlerimin Paylaşılmasını Engelleyebilir miyim?

Instagram’ı genel olarak değerlendirecek olursak fotoğraf paylaşmak için kullanılan bir uygulama diyebiliriz. Ancak Instagram’ın sahip olduğu özellikler bununla da sınırlı değil zira uygulama içerisinde video paylaşımı yapmak mümkün. Uygulamada farklı seçenekler mevcuttur, bunlardan bazılarına değinmeye çalışacağız. Instagram resimlerim paylaşılmasın diyorsanız hazırlamış olduğumuz yazımızı okuyabilirsiniz. Instagramda Resimlerimin Paylaşılmasını Engelleyebilir miyim? Gelin yakından bakalım.

Instagram Bünyesinde Bulunan Özelliklerinstagramda resimlerim paylasilmasin

2010 yılında kurulan ve günümüzde dünya genelinde birçok kişi tarafından tercih edilen bir uygulama haline gelen Instagram bünyesinde hikaye ve video paylaşım özelliği ile birlikte gelen güncelleme çerçevesinde hikayeler bölümü bulunmaktadır. Fotoğrafı normal bir gönderi şeklinde Instagram’a koymak istemeyenler hikayeler kısmını kullanarak paylaşım yapabilmektedir. Fotoğraflarda kişi etiketlemek, konum eklemek gibi çeşitli işlemlerin yapılması da mümkün olmaktadır. Aynı zamanda instagramda yapılan paylaşımlarda etkin bir iletişim sağlamak için hashtag kullanımı gerçekleşmektedir.

Instagram’da Gönderi Düzenleme

Öncelikle Instagram’da bir gönderi nasıl düzenlenir veya silinir bundan bahsedelim. Uygulamayı kullanıyorsanız instagram hesabınızda daha önce paylaşmış olduğunuz fotoğrafların altındaki açıklamayı düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Benzer bir durum mevcut bir gönderinin konumunu düzenleme içinde geçerlidir. Daha önce eklenen bir fotoğrafa konum ekleyebilir/ eklediğiniz konumu kaldırabilirsiniz.

Instagram Resimlerim Paylaşılmasın Diyenler İçin

Instagramda hesaplar gizli ve açık olmak üzere iki şekilde kullanılabilmektedir. Dileyenler hesabını herkese açık yapmakta, isteyenlerde gizli hesap seçeneğini tercih etmektedir. Herkese açık bir instagram hesabında bulunan fotoğraflar hem kişinin takipçileri hem de onu takip etmeyen diğer hesaplar tarafından görülebilmektedir. Instagram resimlerim paylaşılmasın şeklinde bir isteğiniz varsa ve size ait olan bir fotoğrafın izinsiz paylaşıldığını düşünüyorsanız şikayet edebilirsiniz. Ayrıca hesabınızı gizli yapabilirsiniz. Böylece fotoğraflarınızı sizi takip edenler görebilir. Instagramda Resimlerimin Paylaşılmasını Engelleyebilir miyim? Bu en çok sorulan sorunun cevabına yakından bakalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Instagram’da Fotoğraflarda Etiketlenme

Instagram resimlerim paylaşılmasın başlığı ile birlikte fotoğraf etiketleme üzerine de şunları belirtmek isteriz; Instagramda etiketlendiğiniz bir fotoğraf varsa ve bunu profilinizde gizlemek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar fotoğrafa dokunup daha sonra kullanıcı adına dokunmak ve profilimde gizle / Olduğun Fotoğraflarda Tut seçeneğine tıklamak şeklinde sıralanmaktadır.

Instagramda Fotoğraflarımın Paylaşılmasını Nasıl Engellerim?

Instagramda paylaştığınız fotoğraflarının başkaları tarafından alınarak paylaşılmasını istemiyorsanız öncelikle hesabınızı gizli hale getirmelisiniz. Hesabınızı gizli hale getirdiğinizde paylaşımlarınızı yalnızca sizin izin verdiğiniz kişiler görebilecek. Güvendiğiniz kişilerin takip isteklerini kabul ederseniz bu konuda sorun yaşama ihtimaliniz oldukça azdır. Elbette bu tam olarak bir çözüm yöntemi değildir. Arkadaşlarınız arasından da fotoğraflarınızı çalarak paylaşabilecekler olabilir. Bu nedenle fotoğraflarınızı özgün hale getirmek başka bir seçenek olacaktır. Paylaştığınız fotoğrafları düzenleyin ve kırpılamayacak bir yerine isminizi ya da kullanıcı adınızı yazın. Bu durumda fotoğrafınızın çalınma ihtimali daha azdır. Fakat çeşitli programlarla yazınız silinebilir ve fotoğrafınız paylaşılabilir. Fotoğrafınızı başka birinin paylaştığını gördüğünüzde kesinlikle şikayet etmelisiniz. Şikayetiniz üzerine hem fotoğraf kaldırılır hem de hesap kapatılır.

Instagram resimlerim paylaşılmasın diyen kullanıcılara yardımcı olmaya çalıştık. Sizleri bilgilendirdiğimiz yazıları kaçırmamak için bizi takipte kalın.

Instagram fake hesap nedir?

Instagram üzerinden kullanıcıların bazı gerçek kullanıcıları taklit etmek için açtıkları bot hesaplara verilen genel isimdir.

Instagram’da beni taklit eden bir kullanıcıyı şikayet edebilir miyim?

Instagram üzerinden izinsiz olarak resimlerinizi ve isminizi kullanan kullanıcıları şikayet etmeniz gerekmektedir. Şikayet etmek için profili bulup sizi taklit ettiğini Instagram’a bildirim yapmanız gerekmektedir.

Instagram paylaşımınızı başka bir kullanıcının izinsiz olarak paylaşması suç mudur?

Instagram’da paylaşımlarınızın izinsiz olarak kullanılması bir suçtur. Paylaşımı ya da profili şikayet ederek paylaşımın kaldırılmasını sağlayabilir hatta profilin kapanmasına bile neden olabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir