Instagram’da Takip Nasıl Bırakılır?

Instagram’da Takip Nasıl Bırakılır?

Instagram artık sürekli takipçi kavramı üzerinde durmaya başladı. Zira kullanıcılarda artık hesaplarının önemini ölçmek için artık takipçi sayılarını göz önüne almaya başladı. Tabi takipçi konusuna bu kadar önem verilmesi Instagram’da fenomen kullanıcılardan biri olmak için de takipçi kontrolüne bir hayli önem verilmesi gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Zira takipçi sayınızın değişmesinde sizi takip eden kullanıcılar kadar sizin de takip ettiğiniz kullanıcıların etkisi oldukça fazla. Bugünkü konumuz Instagram’da Takip Nasıl Bırakılır?

Kullanıcılar çoğu durumda sizin takip ettiğiniz hesaba bakarak da sizi takip edip etmeme kararı verebiliyor. Bunun için takipçileriniz kadar takip ettiğiniz hesaplarında oldukça önemli olduğunu da söylemek gerekiyor. Bu noktada bilmeniz gereken en önemli konulardan birisi de takip etme ve takibi bırakma işlemlerinin nasıl yapılacağı. Zira Instagram için bu kadar önemli olan bir konuya tam olarak hakim olmanız Instagram’da çok daha kısa süre içerisinde kullanıcıların ilgisini çekmenizi sağlayacaktır. Bu noktada takip etme konusunda kullanıcıların yapacağı işlemler aslında oldukça basit. Tek yapmanız gereken kullanıcının sayfasına gelip “takip et” butonunu kullanmak. Peki, Instagram’da Takip Nasıl Bırakılır? Şimdi buna bakalım.

  • Takip ettiğiniz kullanıcıları takip etmeyi bırakmak için ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ise “ara ve keşfet” bölümüne ıklayarak arama yapmanız gerekecek.
  • Arama kısmına ise takip etmeyi bırakmak istediğiniz kullanıcının adını girmeniz gerekiyor. Daha sonra ara keşfet özelliklerinden “kullanıcıları” seçtikten sonra arama işlemini yapmanız gerek. Arama işleminden sonra takip ettiğiniz kullanıcının hesabına girerek buradan “takip ettiklerin” kısmına girip ardından ise takibi bırak demeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra kullanıcı artık takip ettiğiniz kişilerden kaldırılacaktır.

ÖNEMLİ: Hemen hatırlatalım bir kullanıcıyı takip etmeyi bıraktığınızda o kullanıcıya takip ettiğinizi bıraktığınız yönünde her hangi bir bildirim gönderilmiyor. Yani kullanıcı bunu bilmiyor. Aynı durum engelleme için de geçerli.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Bugün Aktif Ne Demek?

https://www.instatakipci.com/

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir