Instagram’da Takip Nasıl Bırakılır?

Instagram’da Takip Nasıl Bırakılır?

Instagram artık sürekli takipçi kavramı üzerinde durmaya başladı. Zira kullanıcılarda artık hesaplarının önemini ölçmek için artık takipçi sayılarını göz önüne almaya başladı. Tabi takipçi konusuna bu kadar önem verilmesi Instagram’da fenomen kullanıcılardan biri olmak için de takipçi kontrolüne bir hayli önem verilmesi gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Zira takipçi sayınızın değişmesinde sizi takip eden kullanıcılar kadar sizin de takip ettiğiniz kullanıcıların etkisi oldukça fazla. Bugünkü konumuz Instagram’da Takip Nasıl Bırakılır?

Kullanıcılar çoğu durumda sizin takip ettiğiniz hesaba bakarak da sizi takip edip etmeme kararı verebiliyor. Bunun için takipçileriniz kadar takip ettiğiniz hesaplarında oldukça önemli olduğunu da söylemek gerekiyor. Bu noktada bilmeniz gereken en önemli konulardan birisi de takip etme ve takibi bırakma işlemlerinin nasıl yapılacağı. Zira Instagram için bu kadar önemli olan bir konuya tam olarak hakim olmanız Instagram’da çok daha kısa süre içerisinde kullanıcıların ilgisini çekmenizi sağlayacaktır. Bu noktada takip etme konusunda kullanıcıların yapacağı işlemler aslında oldukça basit. Tek yapmanız gereken kullanıcının sayfasına gelip “takip et” butonunu kullanmak. Peki, Instagram’da Takip Nasıl Bırakılır? 

instagram unfollow

Instagram’da Takip Nasıl Bırakılır?

Instagram’da isteseniz de istemeseniz de tanıdığınız veya tanımadığınız kullanıcılardan veya tanıdıklarınızdan etkileşim alırsınız. Aldığınız bu etkileşimler bazı durumlarda sizi rahatsız ediyor olabilir veya hoşunuza gitmeyen bir profili takip etmek istemeyebilirsiniz. Takip ettiğiniz bir kullanıcıyı takipten çıkarmak aslında çok kolay işlemlerle gerçekleştirilebilir. Hatta siz takip etmeyi bırakırken, onların da sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. Eğer bir kullanıcı sizi takip ediyorsa ve siz bu kullanıcının sizi takip etmesini istemiyorsanız aşağıda belirtilen adımların aynısını takipçiler kısmından bu kullanıcıyı bularak yapabilirsiniz. Peki siz herhangi bir kullanıcıyı takipten çıkarmak istediğinizde ne yapacaksınız? Bu konuda uygulamanız gereken adımları sırasıyla yazdık.

 • Takip ettiğiniz kullanıcıları takip etmeyi bırakmak için ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
 • Ardından ise “ara ve keşfet” bölümüne tıklayarak arama yapmanız gerekecek.
 • Arama kısmına ise takip etmeyi bırakmak istediğiniz kullanıcının adını girmeniz gerekiyor. Daha sonra ara keşfet özelliklerinden “kullanıcıları” seçtikten sonra arama işlemini yapmanız gerek.
 • Arama işleminden sonra takip ettiğiniz kullanıcının hesabına girerek buradan “takip ettiklerin” kısmına girip ardından ise takibi bırak demeniz gerekiyor.
 • Bu işlemden sonra kullanıcı artık takip ettiğiniz kişilerden kaldırılacaktır.

Instagram’da birisini takipten çıkarmak istediğinizde ‘takip’ kısmından ismini aratarak kolayca takibi bırakabilirsiniz. Eğer sizi takip eden bir kullanıcının sizi takip etmesini ve takipten çıkmasını istiyorsanız, bunu yine siz sağlayabilirsiniz. Takipçi kısmından bu kullanıcının ismini aratarak, sizi takip etmemesini sağlayabilirsiniz.

instagram takibi bırak

ÖNEMLİ: Hemen hatırlatalım bir kullanıcıyı takip etmeyi bıraktığınızda o kullanıcıya takip ettiğinizi bıraktığınız yönünde her hangi bir bildirim gönderilmiyor. Yani kullanıcı bunu bilmiyor. Aynı durum engelleme için de geçerli. Ayrıca sitemizden Instagram takipçi satın alabilir ve hesabınızı büyütebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram üzerinden takip etmekte olduğunuz kişileri, istemeniz durumunda takipten çıkabilirsiniz. Böylece takipçilerinizi tekrar düzenleyebileceksiniz.

Takip etmeyi bıraktığınız kişiye, bu durum ile ilgili herhangi bir bildirim gitmeyecektir.

Takip etmekten vazgeçtiğiniz ve takip listenizden çıkardığınız birisini, isteğiniz dahilinde tekrar takip edebilirsiniz.

Instagram toplu takip bırakmak adına belirli uygulamalar bulunmaktadır. Ancak bu uygulamalara güvenmemeniz durumda asla kullanmayınız.

Instagram profillerinizden engellediğiniz kişiler sizlere göremeyecektir. Engel durumunu kaldırmadan sizleri göremezler.

Engellediğiniz instagram profillerine herhangi bir şekilde bildirim gitmemektedir.

Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 53 Ortalama: 5 )

8 yorum

 1. Canan
  Canan

  Instagramda başkasının hikayesinin takibi nasıl bırakılır

 2. ömer
  ömer

  takipleri cıkar hepsini

  • Altun
   Altun

   Takiplerin hepsin cikarmak istiyorum

 3. eser yanılgan
  eser yanılgan

  Takip Ettiğim Kişiyi Takipten Çıkabilir Miyim?

 4. Hayati şener
  Hayati şener

  Instagram da Engellediğim Kişiler Beni Görebilir mi?

 5. Ferdi kalem
  Ferdi kalem

  Takipten Çıktığım Birini Tekrar Takip Edebilir Miyim?

 6. Nazlı Hilal Çiçek
  Nazlı Hilal Çiçek

  Merhaba. Bu sabah instagramda takip etmeyenleri çıkardım. Birkaç dakika sonra tekrar girdim. Robot musun deyip form gönderdi, doldurdum. Sonra telefon numarama kod gelmesini bekledim ama gelmedi. Ve şu an hesabım görünmüyor. Sanırım instagram sildi. Yardım eder misiniz lütfen? Nasıl geri alabilirim??

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhabalar , Kapatılmış olan hesabınızı geri açmak için Instagram yardım merkezi ile iletişime geçmeli ve hesap kurtarma talebinde bulunmalısınız.