Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin Yapmanız Gereken 5 Adım

Instagram’da takipçi arttırmak için ne yapmak gerekir sorusunu her Instagram kullanıcısı içten içe kendine soruyordur. Yapılması gerekenler kadar yapılmaması gerekenleri de içeren kullanışlı ve bilgi verici bir yazı hazırlamaya çalıştık.

Instagram’da takipçi arttırmak için 5 kolay adımda uygulayabileceğiniz maddeler hazırladık. Eğer şu an edindiğiniz takipçi sayısı size yeterli gelmiyorsa, bunları paylaşım yaparken dikkate almalı ve harfiyen uygulamalısınız.

Instagram son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri ve ayda yaklaşık 700 milyon kullanıcı bu uygulamayı kullanıyor. Bu kadar yüksek sayıların olduğu bir yerde de elbette rekabet meydana geliyor. Bu rekabet genellikle ticari amaçla açılan hesaplar arasında olsa da kişisel tatminler için de takipçi ve beğeni sayısı oldukça önemli bir konu.

İşletme Hesapları İçin Reklamlar İşe Yarayabilir

İşletmeler için Instagram’da takipçi arttırmak gerçekten zor ve pahalı bir süreç. Ancak eğer işletmenizin satışlarını yükseltmek ve daha fazla takipçi kazanmak istiyorsanız bu yollardan geçmeniz gerekmektedir. Şu an 25 milyona yakın Instagram işletme hesabı açılmış bulunuyor. Bunların bir kısmı dünyaca ünlü büyük firmalar ancak bir kısmı da tabi ki küçük ve yerel işletmeler.

instagram takipci kasma

Instagram işletmeler için hazırladığı yeni özellikleri sayesinde, size Instagram profiliniz ile ilgili kritik istatistikleri vererek size yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bu istatistikler Instagram üzerinden reklam verirken daha doğru parametreleri seçmenize yardımcı olacaktır.

Instagram’da takipçi arttırmak için yapmanız gereken 5 adıma gelirsek şöyle sıralanıyor ;

 1. Post Paylaşma Sıklığı
 2. Kaliteli ve Çalışılmış Etiket Kullanımı
 3. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikleri Paylaşın
 4. Takipçilerinizden Arkadaşlarını Etiketlemelerini İsteyin
 5. Doğru Fotoğraf Filtrelerini Kullanın

1. Post Paylaşma Sıklığı

Instagram ve diğer sosyal ağlarda da takipçi ve beğeni kazanmak için sıklıkla paylaşımlarda bulunmanız gerekmektedir. Bu sıklık ise kullandığınız hesap türüne göre değişiklik göstermelidir. Örneğin kişisel bir hesap kullanıyorsanız, takipçileriniz ve arkadaşlarınızı sıkmamak için çok fazla paylaşım yapmanızı önermiyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Günde bir ya da iki paylaşım sizin için yeterli olacaktır. Zaten o kadar anlamlı ve fazla fotoğraf, video bulmanız ya da aramanız bir süre sonra sizin de canınızı sıkacaktır.

Instagram’ı işletmesi için kullananlarda ise durum biraz daha farklı. İşletmenizin türüne ve sattığınız ürünlere göre değişkenlik gösteren post paylaşma sayınız olmalı. Günde iki ya da üç paylaşım yapan işletmelerle ilgili pozitif istatistikler mevcut. Bu sayılarla ilgili bir tablomuz aşağıdaki gibidir;

instagram takipci kazan

Burada anahtar durumda olan konu takipçilerinize günde en az iki kez görünmek ve onları işletmeniz hakkında bilgilendirmek. Facebook’da aynı stratejiyi kullanan firmalar başarıyı yakalayabiliyor. Bu iki sosyal ağın kullandığı yazılım algoritmaları benzer şekilde çalışıyor olabilir.

2- Kaliteli ve Çalışılmış Etiket Kullanımı

Instagram ve etiketleri konusunda yazdığımız ve paylaştığımız birçok yazı var. Bunlardan etiketlerin ne olduğunu ve son çıkan güncellemelerle ne gibi işlere yaradığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Gerçekten hem kişisel hesaplarınızı daha eğlenceli hale getiren hem de işletmeleriniz için birçok faydası bulunan etiketler var. Bu etiketlere arama kısmından kolayca ulaşmak mümkün. Kaliteli etiketlerden kast ettiğimiz, daha önce başkalarının da kullandığı, yaygın kullanımda olan etiketler. Örnek vermek gerekirse son zamanlarda oldukça sık kullanılan #tbt ya da #tb etiketi kaliteli etiketlerdendir.

Burada da görüldüğü gibi Instagram’ın #WHPspontaneous etiketi çalışılmış ve her hafta sonu kullanılan bir etiket türüdür. Bu gibi sizden öncekilerin yaptığı etiket çalışmalarını takip ederek kendinize fayda sağlayabilirsiniz.

 

Instagram (@instagram)’in paylaştığı bir gönderi ()

Etiket konusunda unutmamanız gereken önemli tek nokta, Instagram etiketlerini çok sık kullanarak kötü bir görüntüye sebep vermeyin. Böyle kötü örnekler yüzünden kullanıcılar zor durumlarla karşılaşabiliyor.

3- Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikleri Kullanın

Burada kullanıcıdan kast edilen sizsiniz. Instagram kullanıcıları tıpkı kendileri gibi özgün içerik oluşturan kişi ve kurumları takip etmeyi sever. Burada kişisel bir hesap kullanıyorsanız zaten yaratıcılık kısmı tamamen size kalmış demektir. Ancak eğer bir Instagram işletme hesabı kullanıyorsanız bu konuda profesyonel yardım alabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

instagram ozgun icerik takipci arttir

Photoshop benzeri programlar kullanmayı bilen kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Diğer yandan kullandığınız fotoğraf ve videolar kadar yazdığınız post altı metinler de önemlidir. Metinler postların anahtarlarıdır. Buradan kullanıcı ve müşterilerinize daha net bir şekilde seslenme imkanı bulabilirsiniz. Bu da size beğeni ve takipçi olarak geri dönebilir.

Instagram’da takipçi arttırmak için taklit ve daha önce kullanılmış içerikler kullanmayın. Bu gibi içeriklerin sayfa ve işletmenize eksi yönde yansıyacağını sakın unutmayın. Ayrıcı arama motorları için post altı metinlerinizi özgün bir şekilde yazmaya dikkat edin.

4- Takipçilerinizden Arkadaşlarını Etiketlemelerini İsteyin

Arkadaşları etiketleme bir Instagram gönderisinde haberdar olmak ve etmek için genellikle kullanılan iyi bir yöntemdir. Bu yöntemle arkadaşlarınız ile Instagram üzerinden eğlenceli anlar yaşayabilir muhabbetinizi arttırabilirsiniz.

Ayrıca eğer Instagram’ı ticari amaçlarla kullanıyorsanız bu yöntemle bazı kullanıcıları kendinizden ve yaptığınız kampanyalardan haberdar edebilirsiniz. Günümüzde çoğunlukla bu yöntem takipçi ve müşteri kazanmak amacıyla yapılmaktadır. Bu yöntemi kullanarak satışını yaptığınız ürün ve hizmetleri çekiliş yoluyla takipçilere ücretsiz verebilirsiniz. Birçok Instagram kullanıcısı bu gibi promosyonlara olumlu tepki vermektedir.

#Çekiliş etiketiyle arama yaptığınızda çıkan sonuçlara göre sizin de işletmenizde bu yöntemi kullanıp kullanamayacağınızı görebilirsiniz.

instagram cekilis yaparak takipci kasma

5- Doğru Fotoğraf Filtrelerini Kullanın

Doğru tercih edilen fotoğraf filtreleri sizi Instagram’da takipçi arttırmak konusunda başarıya ulaştırabilir. Bu konuda kişisel hesapların daha çok yardıma ihtiyacı var gibi görünüyor çünkü insanlar genellikle yanlış tercihlerde bulunabiliyor. Her şeyden önce Instagram sosyal medya uygulamasının göze hitap ettiğini aklınızdan çıkarmayın. Eğer bir fotoğraf karanlıksa onu daha görünebilir kılmaya çalışın ya da daha net olan fotoğraflar kullanmaya özen gösterin.

Sıcak ve samimi fotoğraflar genellikle daha çok beğenilmektedir. Bunun için isterseniz kendiniz, isterseniz de “valencia” tarzında çekilen fotoğrafa sıcak bir hava veren filtreleri tercih edebilirsiniz. Bunların dışında yakaladığınız güzel fotoğrafları da #nofilter etiketiyle paylaşarak, filtre kullanmaya ihtiyaç duymadığınızı belirtebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesap Büyütme İpuçları

Instagram işletme hesabı kullananlarsa burada daha şanslı durumda. Bunun sebebi onların genellikle oluşturulmuş görseller kullanması. Bilgisayar ortamında düzenlenen kaliteli içeriklerin paylaşılmasına gayret etmeniz, işletme hesabınız için yeterli olacaktır.

instagram takipci arttirma

Günümüz dünyasında vazgeçilmez yeri ile sosyal medya platformları hepimizin hayatında önem arz ediyor. Burada sahip olduğumuz takipçi kitlesi, ne kadar kişiyi takip ettiğimiz, yaptığımız paylaşımlara gelen beğeni ve yorumlar nasıl, ne yönde? Tüm bunları önemsiyor ve geliştirmek için çalışmaktan çekinmiyoruz. Bugün bu konudan bahsedeceğiz fakat konuyu biraz daha özeleştirerek daha anlaşılır bir yazı hazırlamakta fayda gördük. Bu sebeple herkesçe çok sevilen ve kullanılan Instagram’da takipçi artırma konusuna odaklanacağız. Instagram takipçi oranınızı artırmak için sizde kendi özel çeşitli yöntemlerinizi kullanıyor olabilirsiniz. Zaman zaman bu konuda kafa yoruyor ve nasıl Instagram’da takipçi arttırma konusunda başarılı olabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Başarı elde ediyor olabileceğiniz gibi çabalarınız başarısızlıkla da sonuçlanabilir. Bu konuda birçok kişi tarafından uygulanan ve başarılı sonuçlar veren birkaç yöntemi size sunarak sizi doğru bir biçimde yönlendirmeye çalışacağız. Instagram nedir? Nasıl kullanılır?  Instagram takipçi oranlarınızı nasıl yükseltebiliriz? İnceleyelim.

Instagram nedir?instagram takipci arttir

Instagram günümüzde oldukça büyük bir kitle tarafından kullanılan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Temel mantığı görsel paylaşımlar olan bu ortamda esas konu fotoğraf paylaşımıdır. Açtığınız hesabınız çeşitli insanlar tarafından takip edilir ve sizde çeşitli hesapları takip ederek iletişim içinde olabilirsiniz. Kurulduğu günden beri Instagram kendini geliştirmek konusunda hiç durmadığı için günümüze ulaşana kadar fotoğraf paylaşımından çok daha fazlasını kullanıcılarına sunmayı başardı. Şimdilerde kısa süreli hikâye paylaşımları, birçok çeşitli ve eğlenceli filtre özelliği ile de seviliyor ve dikkat çekiyor Instagram. Bu popüler uygulamada popüler olmak da her kullanıcının bir nevi hayali. Takipçi sayısının artmasını isteyen kullanıcılar bu yolda oldukça fazla yöntem deneyebilirler. Peki Instagram takipçi sayısı nasıl artar? Instagram’da takipçi arttırma için neler yapılabilir? İnceleyelim.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabının Kime Ait Olduğunu Bulma

Instagram Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Instagram’da takipçi arttırma talebiyle yola çıkmışsak öncelikle Instagram’da kilit noktalar nelerdir bunları belirlememiz gerekir. Belirlediğimiz kilit noktalardan ilerleyeceğimiz yolda büyük oranda faydalanarak amacımıza ulaşabiliriz. Dikkatli bir incelemeyle Instagram’da birkaç kilit noktayı şu şekilde sıralamak mümkündür.

 • Hashtag’ler
 • Filtreler
 • Yorumlar
 • Beğeni
 • Etkileşim

Bu kavramları ve bu kavramlardan nasıl faydalanacağımızı sırasıyla inceleyeceğiz ama öncelikle bir noktaya değinmekte fayda görüyorum. Her sosyal medya platformunda geçerli olacak en temel kural şudur ki dönemi tanıyın. Instagram takipçi sayınız gibi her sosyal medya hesabı için geçerli altın kuraldır bu. Dönemde popüler olan nedir? ilgi gören ve ilgi çeken nedir? Güncel olmanız bu yolda ilerlemeden önce bilmeniz, uygulamanız gereken en önemli kuraldır. Şimdi sırasıyla yukarıda saydığımız anahtar kelimeleri ve bu kavramlardan nasıl faydalanacağımızı inceleyelim.

Instagram’da takipçi arttırma dendiğinde Instagram’da çokça kullanılan bir özellikten başlamakta fayda var: Hashtag’ler. Yaptığınız güzel bir paylaşımın altına sayısını çok abartmadan belli bir oranda Hashtag ekleyerek bu alanlarla ilgili kişilerin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Doğru uygulandığında Instagram takipçi sayınızı arttıracak etkili bir yöntemdir. Peki nasıl doğru uygulanır? İki kuralımız var.

 1. Hashtag sayısı: 8-10 tane Hashtag oranını aşmamanızı öneririm. Aksi halde bunaltıcı olabiliyor.
 2. Paylaşım ile alaka: Paylaşım altına eklediğiniz Hashtag’ler paylaşım ile alakalı olmalı. Sadece Instagram takipçi sayınızı artırmak için eklediğiniz alakasız Hashtag’lerin size hiçbir getirisi olmayacaktır.

Instagram Takipçi Arttırma

Instagram’da takipçi arttırma dendiğinde ikinci sevilen özellik filtrelere değinmek gerekir. Burada filtreler en göze çarpan nokta olduğu için ondan sıklıkla bahsedeceğiz fakat asıl anlatılmak istenen etkili paylaşımlar hazırlamak. Güzel ve çarpıcı, takipçi kitleyi etkileyecek paylaşımlar hazırlamalısınız. Bu hem takipçi sayınızı artıracak hem de sürekliliğini sağlayacaktır. Yani bir bakıma Instagram takipçi sayısını artırma ve koruma kuralıdır.

Yorumlar ve beğeni konusu şöyle ki paylaşımlara güzel etkileyici yorumlar ve beğeni bırakarak Instagram’da takipçi arttırma şansınız var. Yorum yapmaktan ve beğeni yapmaktan çekinmeyin.

Ve Instagram takipçi sayınızı artırmak adına son bir önerimiz daha var. Anahtar kavramımız etkileşimdi. Instagram üzerinden iletişim ağı kurmalısınız. Çeşitli hesaplarla etkileşim içinde olmanız size bu alanda artı sağlayacaktır. Bir diğer açıdan etkileşim ile kast etmek istediğimiz ise çok takipçisi olan popüler hesapları takip ederek onlardan örnek almanızdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Yukarıda en ince ayrıntılarıyla incelediğimiz Instagram’da takipçi arttırma yöntemleri doğru ve dikkatli kullanıldıklarında Instagram takipçi sayınızda talep ettiğiniz artışı göreceğinizden şüpheniz olmasın.

Hashtag kullanarak takipçi arttırabilir miyim?

Instagram takipçilerinizi gönderileriniz de popüler hashtagler kullanarak arttırabilirsiniz. Etiketlerde gönderinizi gören kullanıcılar sayfanızı ziyaret ederek size etkileşim kazandıracaktır.

Instagram takipçi arttırmanın en hızlı yolu?

Instagram takipçilerinizi arttırmanın en hızlı ve güvenli yolu takipçi satın almaktır. Doğal yollarla takipçi arttırmak çok uzun süreler almaktadır.

Güvenilir Instagram takipçi satın alma sitesi?

Güvenilir bir şekilde instagram takipçi satın alabileceğiniz Instatakipci.com sitemizi ziyaret ederek takipçilerinizi hızla arttırın.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 3 Ortamala: 3.3]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir