Instagram’da Videoyu Görüntüleyen Kişilerin Kim Olduğuna Nasıl Bakılır?

Instagram’daki video paylaşımlarınız için görüntüleme satın almak istiyorsanız tıklayın: Instagram Video Görüntüleme Satın Al

Instagram bir süre önceye kadar eklediğiniz videoları kimlerin izlediğini göstererek bir nevi hedef kitlenizi size sunuyordu. Ancak bunu kişisel özgürlüklerin ihlal edildiğine ilişkin tarafı masaya yatırıldığında özelliğin kaldırılmasına karar verildi. Artık yalnızca Instagram’da videoyu görüntüleyen kişiler olarak karşımıza çıkan bölüm fotoğrafların hemen altında yer alıyor. Ancak hemen yanında yazan sayının dışında hiçbir içeriğe erişemiyoruz.

Bu içerik tıkladığımız anda beğeni sayfasıyla beraber açılıyor. Liste halinde fotoğrafı beğenenlerin kimler olduğunu görebiliyoruz. Ancak Instagram videonuzu kimler izlemiş sorusuna cevap alabilmek mümkün değil. Karşınıza çıkan 100 kişi, 2.8k kişi, ya da videonun görüntülenme sayısına denk gelen kişi sayısının haricinde hiçbir bilgi bulunmuyor. Instagram video görüntüleyenlerin listesini gizli tutma kararını 2016 yılının ikinci çeyreğinde alarak yürürlüğe soktu. İlk başta tepkilere yol açsa da şu sıralar bir problem teşkil etmeyerek özellik yoluna devam ediyor.

Instagram Videolarını Kimin İzlediğini Gösteren Uygulamalar

Ancak merak duygusunun sosyal ağlarda çok ağır bastığını biliyoruz. Herkes Instagram paylaşımlarına kimin baktığını, gizli takipçilerine ve benzeri durumlara ilgi duyuyor. Bunu daha önceden sunduğu bir özellik olarak düşünürsek çok daha merak konusu olacağı konusunda hemfikir olabiliriz. Şu konuda net konuşmak gerekiyor ki; Instagram video görüntüleme sayısı açısından belirgin bir bilgi paylaşmayı kabul ediyor. Fakat kişisel anlamda orada isimlerin, profillerin ve diğer bilgilerin liste halinde bulunmasına sıcak bakmıyor.

Doğal olarak hiçbir uygulama size bu bilgiyi veritabanından çekerek sunamamaktadır. Herkesin merak ettiği bir durum olduğundan ötürü Play Store üzerinde ücretli ve ücretsiz olmak üzere çok sayıda aplikasyon bulmak mümkün. Instagram videolarınızı kimin izlediğini öğrenin temasındaki uygulamaların asıl amacının ise hesap hırsızlığı ya da hesabınızın farklı alternatiflerde kullanılması olduğu açıkça ortadadır.

Bu uygulamalar size videoları kimin izlediğini göstermekten ziyade, bilginiz dışında sizin hesabınızla video izlenimi, beğeni, takip gibi formlarda kullanılmasını sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir nokta olmasından ötürü her zaman uyarılar yapılırken Instagram güncellemeleri bu özelliğin geri gelmeyeceğini teyit etmektedir. Artık video görüntülenme sayısının dışında hiçbir detay alamayacağımızı söylemek aşikâr.

Bir önceki yazımız olan Daha Etkili Instagram Reklamları İçin Öneriler başlıklı makalemizde Facebook reklam, instagram reklam ve Instagram reklam sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram’da Videoyu Görüntüleyen Kişilerin Kim Olduğuna Nasıl Bakılır?” üzerine 17 düşünce

 1. Selcuk Sahin

  Merhabalar
  Benin sorum olucaktı ? Video Paylaşımda Kişi görüntüleri Listesini görme Şansımız varmı ?

  Cevapla
  1. Insta Takipçiinstagram

   Merhaba,

   Video paylaşımlarınızdaki görüntülenme sayısını görebilirsiniz ancak kimlerin görüntülediğini göremezsiniz. Sorunuzu yanlış anlamadıysam bununla ilgiliydi 🙂

   Cevapla
 2. Mustafa

  Görüntülemelere tıkladığımda mesela 50 görüntüleme oldugu yazıyo amşagıya doğru indiğimde hesabım gizli olmasına rağmen benim takip etmediğim ve takip etmeyen kişilerin ismide ywr alıyor ve 100 kişiden fazla kişi listesi görüyorum bunun sebebini bilen varmı lütfen yardım

  Cevapla
  1. Yaren

   Hesabınız herkese açıktır o zaman.Hashtag lerinize görede insanlar kolayca görebilir.Ayarlardan gizli hesap’ı açabilirsiniz eğer başkalarının görmesini istemiyorsanız ve sorununuzu doğru anladıysam.

   Cevapla
 3. EMEL

  MERHABALAR VİDEO LARIMA KİMLER BAKTI GINI GÖRMEK İÇİN SATIN ALMA İŞLEMİNİ YAPTIM FAKAT HALEN GÖREMİYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  Cevapla
 4. Handan ercan

  Merhaba
  İnstagram da videolarımı kimlerin izlediğini görmem için satın almam gereken uygulama varmı herkes gibi bende kimler izlemiş bilmek istiyorum. Geri gelsin lütfen….

  Cevapla
  1. Insta TakipçiInsta Takipçi

   Merhaba, bu gibi uygulamaları kesinlikle önermiyoruz. Bu tür uygulamaların birçoğu ya hesabınızın çalınmasına sebep olabilir ya da işinize yaramayan reklam amaçlı bir uygulama olabilir. Bu yüzden riske girmemenizi öneririm.

   Cevapla
 5. blackwhite

  profili gizli olan, hashtag konum bilgisi olmayan bir videonun —görüntülenme sayısı takipçi sayısından fazla —– olmasının nedeni ne olabilir?

  takipçisi olmayan kişilerin bu videoyu izleyebilmesi için keşfet sayfasına çıkması lazım ki profilin herkese açık olması gerekir o zaman da.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir