Instagram’da Yanlışlıkla İstek Gönderme

Instagram’da Yanlışlıkla İstek Gönderme

Piyasaya çıktığı günden beri büyük ilgi gören Instagram, her geçen gün büyümeye ve daha fazla kişiye ulaşmaya devam ediyor. Bugünkü yazımızda Instagramda yanlışlıkla istek göndermek ne gibi sorunlara yol açar, karşı tarafa bildirim gid er mi, gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız. İsterseniz hemen konumuza geçelim. Instagram’da Yanlışlıkla İstek Gönderme konusunu yakından inceleyelim.

Instagramda Yanlışlıkla İstek Göndermek

Instagram son yılların en popüler uygulamalarından biri olarak kabul edilmektedir. Kişiler arasında etkileşimi sağlayarak, internetin sosyalleşme yükünü omuzlayan Instagram, yükselen konumunu sürekli gelişmesine ve güncellenmesine borçludur. Böylesine kaliteli bir platformda gezinirken de sıkıntılar yaşama ihtimalimiz bulunmakta olup, bunlardan biri de Instagramda yanlışlıkla istek göndermek durumudur. Akışınızı gezerken ya da başka arkadaşlarınızı takip etmeye çalışırken, yanlışlıkla başka birine takip isteği gönderebilirsiniz. Bu olağan hatalardan biridir. Fakat kullanıcıların en çok merak ettiği nokta, yanlışlıkla yapılan bu istekten sonra karşı tarafa bildirim gidiyor mu? Bildiğiniz üzere gizli profile sahip kişilerin içerikleri görülemiyor, bu nedenle bu kişilerin takip edilmesi gerekiyor. Aslında yalnızca gizli profilleri değil, profili açık arkadaşlarımızı da takip ettiğimizde faydalanabileceğimiz birçok özellik açılıyor. Neler yaptığını merak ettiğimiz arkadaşımızı her defasında aratmaya gerek kalmadan paylaşımları akışımızda görülebiliyor.

instagram arkadaşlık istek

Instagramda Yanlışlıkla Takip İsteği Gönderdim

Öncelikle belirtmek gerekirse bir kişiye takip edildiğine dair bildirim gitmesi için, Instagram bildirimlerinin açık olması gerekir. Eğer yanlışlıkla istek gönderdiğiniz kişinin bildirimleri açık değilse bildirim alma şansı bulunmayacak, yani sizin takip isteğinizden de haberdar olmayacaktır. Bir başka ihtimalle bildirimleri açık bir kullanıcının siz yanlışlıkla takip isteği gönderdiğinizde interneti açık değilse yine bildirim alamayacaktır. Sizin takip isteğinizi geri çekmenizde herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Fakat son ihtimalde kişi bildirimleri alıyorsa ve siz takip isteği gönderdiğinizde interneti de açıksa bildirimi kesinlikle alacaktır. Yani sizin gönderdiğiniz isteği görecektir. Artık isteği geri çekip çekmemek sizin elinizde, buna karşı tarafla olan ilişkinize göre karar verebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Instagramda Yanlışlıkla Takip İsteği Göndermek ve Geri Çekmek

Instagramda gönderdiğiniz takip istekleri anlattığımız 3. ihtimal dâhilinde ise takip isteğinizi hemen geri bile çekseniz bildirim çoktan karşı tarafa gitmiş olacaktır. Bu nedenle size en çok hangi davranışın zarar vereceğini düşünerek hareket etmelisiniz. Takip isteğini geri çekmek mi yoksa isteğe dokunmadan beklemek mi? Instagram’da Yanlışlıkla İstek Gönderme düzeltilebilecek bir durum endişe etmenize gerek yok. Instagram’da eski gönderdiğiniz takip isteklerini görüntüleyerek istekleri geri çekebilirsiniz.

Instagramda yanlışlıkla istek göndermek nelere yol açar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Instagram Destek yazılarımızla birçok konu hakkında destek alabilirsiniz.

Instagramda Yanlışlıkla İstek Gönderilebilir Mi?

Instagram profilleri arasında gezinti yaparken, istemeden de olsa takip isteği gönderebilirsiniz. Eğer çok stalk yapan bir kullanıcı iseniz bu duruma çok dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde stalk yaptığınız anlaşılabilir.

Yanlış Gönderdiğim İsteği Geri Çekebilir Miyim?

Eğer yanlışlıkla istek yolladıysanız ve geri çekmek istiyorsanız bile, istek ile ilgili olarak bildirim çoktan karşı tarafa gitmiş olabilir. Bu nedenle, yanlışlıkla takip isteği yollamak ya da geri çekmek size ne gibi durumlar doğurabilir bunları düşünmelisiniz.

Takip İsteğini Geri Çekersem, Bildirim Silinir Mi?

Yanlışlıkla göndermiş olduğunuz takip isteğini geri çekerseniz, o kullanıcı bildirimi görmeden bildirim kalkabilir. Ancak bundan tam olarak emin olamayız.

Instagram’da Birini Engellersem Bildirim Gider mi?

Instagram’da birini engellemeniz durumunda karşı tarafa bildirim gitmeyecektir.

Instagram Bildirimleri Kapatılabilir mi?

Instagram bildirimlerini kapatmak için cihazınızda yer alan uygulama ayarlarını kullanabilir ya da direkt olarak Instagram ayarlarından silebilirsiniz.

Instagram Hikayeleri Ne Kadar Kalıcıdır?

Instagram hikayeleriniz en fazla 24 saat profilinizde kalacaktır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 54 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagramda yanlışlıkla istek gönderdim. Bir günde takipçi sayım arttı. Gerçi sildim ama takipçi arttırmak isteyenler yollayabilir bence

    1. Merhaba, hesabınızın çalınması halinde hızlı bir şekilde Instagram destek merkezi ile iletişime geçmeli ve “Hesap kurtarma” talebinde bulunmalısınız.