Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

YouTube videolarını Instagram’da paylaşmak uzun zamandır YouTube kanalı olanlar için büyük bir sorun teşkil etmektedir. Ancak bu yazımızda sizlere sunacağımız yöntem ile Instagram’da YouTube videolarını paylaşmak artık çok daha kolay! Yazımızda yer alan adımları doğru şekilde izlendikten sonra Instagram’da YouTube videolarını yayınlamak sorun olmayacak. Herkese kolaylıkla ulaşmak ve Instagram üzerinden de izleyici kazanmak bu yöntem ile çok daha kolay olacak ve etkileşim oranlarınıza olumlu bir şekilde yansıyacak. Instagram Youtube video paylaşımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar bu yazıda.

Instagram, video ile tanıtım yapmanın çok kolay ve ücretsiz olduğu bir platformdur ve ayrıca çok daha geniş bir tanıtım yapmak isteyenlere özel uygun fiyatlarla reklam yapma imkânı da mevcuttur. Bu sebeple de YouTube videolarını Instagram’da paylaşmak, YouTube kanalı olanlar için oldukça avantajlı bir tanıtım çalışması olacaktır. Özellikle yeni ürettiğiniz içerikleri Instagram profilinizden paylaşarak, etkiketler ile güçlendirerek daha fazla kullanıcı tarafından fark edilmesini ve etkileşim kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram’da YouTube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram, pek çok farklı platforma takipçi çekmek için kullanılabilecek oldukça geniş bir fotoğraf ve video paylaşma alanı olduğu için YouTube takipçisi ve izlenmesi kazanmak isteyenler de genellikle kendi reklamlarını Instagram üzerinden yapmaktadır. Sizlere sunduğumuz aşağıdaki adımları izleyerek Instagram üzerinden YouTube videoları kolaylıkla paylaşılabilirsiniz:

  • Öncelikle paylaşılmak istenen videoya girilir ve video linki kopyalanır.
  • Tube2gram internet sitesine girilir.
  • Sitede üst kısımda yer alan sosyal medya platformlarından Instagram seçilir.
  • Çıkan penceredeki ilgili kutucuğa kopyalanan youtube video linki yapıştırılır.
  • Instagram üzerinden video paylaşma süresi kısıtlı olduğundan dolayı ayar sekmesinden videonun gösterilmek istenen 15 saniyelik kısmı seçilerek kesilir.
  • Kesilen video kısa sürede Instagram’da paylaşılacaktır.

Bu adımlar izlenerek Instagram’da video paylaşmak mümkün hale gelir. Aynı zamanda çeşitli video indirme sitelerinden de YouTube videolarını bilgisayar ve benzeri cihazlara indirmek mümkündür. Bu şekilde de indirilen YouTube videoları kesilerek Instagram üzerinden paylaşılabilir. İndirilen videolar farklı sosyal medya platformlarından da kolaylıkla paylaşılabilir.

Videolarınızı Youtube üzerinde paylaşmadan önce, çeşitli düzenleme programları ile 15 saniyelik tanıtım içerikleri hazırlayabilirsiniz. Hazırlanmış olduğunuz bu tanıtım videolarını Instagram profilinizde paylaşabilir ve açıklamalar bölümünde videonuz ile ilgili detayları ekleyebilirsiniz. Bu detayları eklerken oldukça ilgi çekici ve heyecan uyandırıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Ardından etiketler kullanarak ve youtube kanal linkinizi de ekleyerek profiliniz üzerinden tanıtım videonuzu paylaşabilirsiniz.

instagram youtube video

Instagram Üzerinden YouTube Videosu Paylaşmanın Faydaları Nelerdir?

Instagram, pek çok farklı sosyal medya platformuna ait paylaşımın reklamının yapılması ve paylaşılıp daha fazla kitleye ulaşması için oldukça geniş bir alandır ve bu sebeple de YouTube kanalı olanlar özellikle de kanallarının ve videolarının reklamlarını bu platform üzerinden yapmaktadır. Instagram’da YouTube videolarının paylaşılmasının en büyük avantajları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Videosu paylaşılan YouTube kanalının reklamının yapılmasına ve bu sayede daha fazla etkileşim almasına katkı sağlar.
  • YouTube videosuna daha fazla kişinin erişmesine olanak tanır ve bu sayede de videonun izlenme sayısının, abone sayısının ve hatta beğeni sayısının artması çok daha kolay hale gelir.
  • İçeriklerin paylaşıldığı kanalın bilinirliğinin artmasını ve popülerlik kazanmasını sağlar.
  • Daha geniş bir kitleye kanalın ve videonun duyurulmasına yardımcı olur.

Bu avantajları ile Instagram’da YouTube videosu paylaşan kullanıcılar çok daha kolay şekilde kanallarının ve videolarının duyurulmasını sağlayarak daha çok izlenme kazanabilir ve YouTube dışından da takipçi ve izlenme kazanarak kısa sürede popüler hale gelebilir. Kolay şekilde reklam yapma avantajı sağlayan Instagram, içeriklerin de uygun ücretler karşılığında reklamını yapması sayesinde YouTube kanallarının ve kişilerin de tanınmasının çok daha kolay hale gelmesine katkı sağlar.

Videoların paylaşımları yapılmadan önce, çeşitli metinler ile açıklamalar eklenmelidir. Bu açıklamalar videolarınızın daha çok talep görmesini sağlar. Özellikle videolarınızda kullanacağınız küçük kapak resimlerinin dikkat çekici olmasına dikkat etmelisiniz. Instagram üzerinde videonuzu paylaşmadan önce video ile ilgili dikkat çekici açıklamalar eklemeli ve kesinlikle etiketleri düzenlemelisiniz. Etiketler olmadan videoları paylaşmamalısınız. Kullanacağınız hastahgler videolarınızın daha fazla kullanıcıya ulaşmasına direkt etki eder. Bu nedenle alakalı ve çok hit alan hashtagleri kullanmakta fayda olacaktır.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’da İstediğim Videyou Paylaşabilir miyim?

Instagram profillerinizde 1 dakika süresini geçmeyecek şekilde istediğiniz videoları paylaşabilirsiniz. Videoların sizin tarafından yüklenmesi gerekmektedir.

Instagram’da Youtube Linki Paylaşabilir miyim?

Instagram profillerinizde link paylaşma ihtimaliniz yoktur. Sadece belirli takipçi sayılarına ulaşmış olan profiller hikayeler üzerinden link paylaşabilir.

Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram profilinizde youtube video paylaşmak adına yapmanız gerekenleri sizlere sunduğumuz blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Instagram Paylaşımlarına Link Eklenir mi?

Instagram paylaşımlarının açıklama bölümlerine link eklenemez. Sadece biyografi ve hikaye üzerinden link eklemesi yapılabilir.

Etiket Kullanımı Neden Önemlidir?

Instagram paylaşımlarınızda etiketler kullanmak, gönderilerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını mümkün kılar. Bu nedenle etiket kullanımı kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Youtube için ideal video çözünürlük ve boy oranı nedir?

Youtube videoları için ideal video çözünürlüğü en boy oranı 16:9 dur.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir