Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

YouTube videolarını Instagram’da paylaşmak uzun zamandır YouTube kanalı olanlar için büyük bir sorundu ancak bu yöntem ile Instagram’da YouTube videolarını paylaşmak artık çok kolay! Adımlar doğru şekilde izlendikten sonra Instagram’da YouTube videolarını yayınlamak sorun olmayacak. Herkese kolaylıkla ulaşmak ve Instagram üzerinden de izleyici kazanmak bu yöntem ile oldukça kolay. Instagram Youtube video paylaşımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar bu yazıda.

Instagram, video ile tanıtım yapmanın çok kolay ve ücretsiz olduğu bir platformdur ve ayrıca çok daha geniş bir tanıtım yapmak isteyenlere özel uygun fiyatlarla reklam yapma imkânı da mevcuttur. Bu sebeple de YouTube videolarını Instagram’da paylaşmak, YouTube kanalı olanlar için oldukça avantajlı bir tanıtım çalışması olacaktır.

Instagram’da YouTube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram, pek çok farklı platforma takipçi çekmek için kullanılabilecek oldukça geniş bir fotoğraf ve video paylaşma alanı olduğu için YouTube takipçisi ve izlenmesi kazanmak isteyenler de genellikle kendi reklamlarını Instagram üzerinden yapmaktadır. Şu adımlar izlenerek Instagram üzerinden YouTube videoları kolaylıkla paylaşılabilir:

  • Öncelikle paylaşılmak istenen videoya girilir ve linki kopyalanır.
  • Tube2gram internet sitesine girilir.
  • Sitede üst kısımda yer alan sosyal medya platformlarından Instagram seçilir.
  • Çıkan penceredeki ilgili kutucuğa kopyalanan link yapıştırılır.
  • Instagram üzerinden video paylaşma süresi kısıtlı olduğundan dolayı ayar sekmesinden videonun gösterilmek istenen 15 saniyelik kısmı kesilir.
  • Kesilen video kısa sürede Instagram’da paylaşılacaktır.

Bu adımlar izlenerek Instagram’da video paylaşmak mümkün hale gelir. Aynı zamanda çeşitli video indirme sitelerinden de YouTube videolarını bilgisayar ve benzeri cihazlara indirmek mümkündür. Bu şekilde de indirilen YouTube videoları kesilerek Instagram üzerinden paylaşılabilir. İndirilen videolar farklı sosyal medya platformlarından da kolaylıkla paylaşılabilir.

instagram youtube video

Instagram Üzerinden YouTube Videosu Paylaşmanın Faydaları Nelerdir?

Instagram, pek çok farklı sosyal medya platformuna ait paylaşımın reklamının yapılması ve paylaşılıp daha fazla kitleye ulaşması için oldukça geniş bir alandır ve bu sebeple de YouTube kanalı olanlar özellikle de kanallarının ve videolarının reklamlarını bu platform üzerinden yapmaktadır. Instagram’da YouTube videolarının paylaşılmasının en büyük avantajları ise şu şekilde sıralanabilir:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Geldi!

  • Videosu paylaşılan YouTube kanalının reklamının yapılmasına katkı sağlar.
  • YouTube videosuna daha fazla kişinin erişmesine olanak tanır ve bu sayede de videonun izlenme sayısının artması çok daha kolay hale gelir.
  • İçeriklerin paylaşıldığı kanalın duyurulmasını sağlar.
  • Daha geniş bir kitleye kanalın ve videonun duyurulmasına yardımcı olur.

Bu avantajları ile Instagram’da YouTube videosu paylaşan kullanıcılar çok daha kolay şekilde kanallarının ve videolarının duyurulmasını sağlayarak daha çok izlenme kazanabilir ve YouTube dışından da takipçi ve izlenme kazanarak kısa sürede popüler hale gelebilir. Kolay şekilde reklam yapma avantajı sağlayan Instagram, içeriklerin de uygun ücretler karşılığında reklamını yapması sayesinde YouTube kanallarının ve kişilerin de tanınmasının çok daha kolay hale gelmesine katkı sağlar.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Instagram’da İstediğim Videyou Paylaşabilir miyim?

Instagram profillerinizde 1 dakika süresini geçmeyecek şekilde istediğiniz videoları paylaşabilirsiniz. Videoların sizin tarafından yüklenmesi gerekmektedir.

Instagram’da Youtube Linki Paylaşabilir miyim?

Instagram profillerinizde link paylaşma ihtimaliniz yoktur. Sadece belirli takipçi sayılarına ulaşmış olan profiller hikayeler üzerinden link paylaşabilir.

Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram profilinizde youtube video paylaşmak adına yapmanız gerekenleri sizlere sunduğumuz blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir