Instagram Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraf Dönemi

Instagram Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraf Dönemi

Instagram yüksek çözünürlüklü fotoğraf paylaşımı için alt yapısını oluşturdu. Yaptığı yeniliklerle her zaman bir adım öne geçmeye başlayan Instagram durmaya pek de niyetli değil gibi. Zira ardı ardına önce reklam alanında daha sonra tasarım alanında ve ardından da güncelleme yayınlayarak sürekli yeniliklere imza atan Instagram artık bir süre ara verir derken yeni bir haber daha geldi. Söz konusu bu yeni haber ise artık direk olarak işin odak noktası ile alakalı. Çünkü yapılacak olan bu yenilik direk olarak paylaşılan resimlerin kalitesi ile ilgili. Kullananların bileceği gibi belki de Instagram’ın en büyük sorunlarından biri buydu.

Kullanıcılar maksimum 640×640 çözünürlüğe sahip olan fotoğraflar paylaşabiliyordu. Bu durumda fotoğrafın kalitesinde düşme yaşanmasına neden olduğu için bu konuda birçok aracı program kullanılarak resim kalitesi yükseltilmeye çalışılıyordu. Ama tabi neden olsa 3.parti program olduğu için çoğu zaman gerçek bir kalite yakalamak mümkün değildi. Bu durumun farkında olan Instagram yetkilileri ise birçok alanda yenilik yaptıktan sonra, ana konu yani fotoğraf paylaşımı alanında da yenilikler yapma kararı aldı. Bu konuda ilk yenilik ise 1080p fotoğraf desteği oldu. Artık full HD fotoğraflarında paylaşımını destekler hale gelecek olan Instagram için çalışmalar başladı. Altyapının kurulması ile birlikte 1-2 hafta içerisinde eklenecek yenilikle beraber artık birçok kişi telefonunun özelliğine göre çektiği fotoğrafını, istediği çözünürlükte paylaşabilecek. Tabi bu durum fotoğraf kalitesini de ir hayli arttıracak.

Instagram Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraflar ve Güncellemeler

Instagram özellikle kamera ve fotoğraf özelliğini sürekli güncellemekte ve bir üst seviyeye taşımaktadır. Fotoğraf ve video paylaşım mecrası olan Instagram’da kullanıcı taleplerine göre sürekli fotoğraflara yeni özellikler, yeni filtreler tanımlanmaktadır. Özellikle, hikaye paylaşım kısmına fotoğraf atarak birçok düzenleme işlemi yapabiliyor, dilerseniz hikayeler kısmında paylaşabiliyor, dilerseniz de düzenlediğiniz bu fotoğraf veya videoları kaydederek ana paylaşım yerinde kalıcı olarak paylaşabiliyorsunuz. Instagram’ın getirdiği bu yenilikler sürekli gündeme gelmekte ve gündemdeki yerini hep korumaktadır. Kullanıcıları kendi bünyesinde daha aktif hale getirmeyi sağlayan Instagram yetkilileri aynı zamanda bu yeniliklerle bünyesine yeni kullanıcılar da kazandırmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Güvenlik Kodu

Hikayelere gelen özellikler

Son gelen güncelleme ile Instagram hikayeler kısmında yeni özellikler tanımlanmıştır. Hikaye kısmını açtığınız anda birden fazla filtrenin yan yana dizilmiş olduğunu görebilirsiniz. Hatta kullanıcıların, yeni özellikler içerisinde en çok beğendikleri özellik de odak özelliğidir. Tıpkı portre şeklinde fotoğraf çekebildiğiniz bu özellik çok fazla beğeni toplamıştır. Instagram’ın kamerasına getirdiği özellikler ile son zamanlarda bünyesine kazandırdığı takipçi oranında çok fazla artış görülmüştür.  Yakın zamanda video düzenleme özelliğinin gelmesi de beklenen Instagram uygulamasında artık kullanım oranları da hızla artış göstermektedir. Kullanıcıların en aktif olduğu sosyal medya uygulaması olan Instagram’da video edit özelliği de gelirse kullanım oranlarının iki katına çıkması bekleniyor.

Instagram getirdiği bu yenilikleri sürekli olarak devam ettirirken aynı zamanda birçok firmaya da rakip olmuş ve hep en üstte olmayı başarmıştır. Gündemden düşmeyen uygulama yeniliklerine devam edileceği, yetkililer tarafından duyurulmuştur. Tam da kullanıcılarının taleplerine uygun çözümler getiren Instagram yetkilileri yeniliklerini son hızla devam ettireceklerini ve yakın zamanda sürpriz yenilikler sağlayacaklarını açıkladılar.

Ayrıca Instagram Fotoğraf boyutları ise şöyledir

Instagram Kare Paylaşım Fotoğraf Boyutu: 1080 X 1080 px. 

Instagram Dikey Paylaşım Fotoğraf Boyutu: 1080 X 1350 px. 

Instagram Yatay Paylaşım Fotoğraf Boyutu: 1080 X 566 px. 

Instagram Hikaye Fotoğraf Boyutu: 1080 X 1920 px.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/yorum/coklu-fotograf

instagram fotoğraf boyutları nedir?

Kare Paylaşım Fotoğraf Boyutu: 1080 X 1080 px. 

Instagram Hikaye Fotoğraf Boyutu

1080 X 1920 px.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 1024

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir