Instagram yenilikler

Instagram Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraf Dönemi

Instagram yüksek çözünürlüklü fotoğraf paylaşımı için alt yapısını oluşturdu. Yaptığı yeniliklerle her zaman bir adım öne geçmeye başlayan Instagram durmaya pek de niyetli değil gibi. Zira ardı ardına önce reklam alanında daha sonra tasarım alanında ve ardından da güncelleme yayınlayarak sürekli yeniliklere imza atan Instagram artık bir süre ara verir derken yeni bir haber daha geldi. Söz konusu bu yeni haber ise artık direk olarak işin odak noktası ile alakalı. Çünkü yapılacak olan bu yenilik direk olarak paylaşılan resimlerin kalitesi ile ilgili. Kullananların bileceği gibi belki de Instagram’ın en büyük sorunlarından biri buydu.

Kullanıcılar maksimum 640×640 çözünürlüğe sahip olan fotoğraflar paylaşabiliyordu. Bu durumda fotoğrafın kalitesinde düşme yaşanmasına neden olduğu için bu konuda birçok aracı program kullanılarak resim kalitesi yükseltilmeye çalışılıyordu. Ama tabi neden olsa 3.parti program olduğu için çoğu zaman gerçek bir kalite yakalamak mümkün değildi. Bu durumun farkında olan Instagram yetkilileri ise birçok alanda yenilik yaptıktan sonra, ana konu yani fotoğraf paylaşımı alanında da yenilikler yapma kararı aldı. Bu konuda ilk yenilik ise 1080p fotoğraf desteği oldu. Artık full HD fotoğraflarında paylaşımını destekler hale gelecek olan Instagram için çalışmalar başladı. Altyapının kurulması ile birlikte 1-2 hafta içerisinde eklenecek yenilikle beraber artık birçok kişi telefonunun özelliğine göre çektiği fotoğrafını, istediği çözünürlükte paylaşabilecek. Tabi bu durum fotoğraf kalitesini de ir hayli arttıracak.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/yorum/coklu-fotograf

Instagram Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraf Dönemi
4.3 (85%) 20 votes

Bir önceki yazımız olan Emre Alkin Instagram Hesabından Defne Samyeli’ye Doğum Günü Mesajı başlıklı makalemizde Defne Samyeli, Instagram ünlüler ve Prof. Dr. Emre Alkin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  İş İlanları Instagram Hesaplarından Paylaşılmaya Başlandı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir