instagram-takipçi-sayısı

Instagram’daki Takipçi Sayısı Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor ?

Instagram’daki Takipçi Sayısı Sizi Ne Kadar Yansıtıyor ?

Instagram’daki takipçi sayısı ile karakter analizi yapılabilir mi ? Instagram dünyanın en büyük fotoğraf ve video paylaşım uygulaması. Yaklaşık 700 milyon kişi tarafından beğenilerek kullanılıyor ve sosyal medyanın en büyük uygulamalarından biri olamaya devam ediyor.

Instagram’daki takipçi sayısı ile kişilik analizi yapılması çok doğru olmayabilir. Sosyal medyanın dönüştürdüğü insanlar artık birbirlerini sosyal medyadaki popülerliği kadar değerlendiriyor. Bu şekilde gelişen insani ilişkiler bazen haberlerde hatta bazen de arkadaş ortamımızda karşımıza çıkabiliyor.

Teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesine insanlar olarak ayak uydurmakta zorlanıyoruz. Sosyal medyada çoğu zaman insanı duygularımızı ve değer yargılarımızı bir yana bırakıp çok saçma hareketlerde bulunabiliyoruz. Sosyal medya sayesinde gelişen ve kolaylaşan iletişim kurabilme yetimizi pek iyi yönlerde kullanmadığımız zamanlar oluyor.

instagram-takipçi-sayısı

Sosyal Medya Popülerliği

Sosyal medyada popüler olmak için sıcak kanlı ve yardım sever olmak, kriterler arasında değil maalesef. Daha çok güzel fotoğraflar paylaşmak, eğlenceli anlardan videolar paylaşmak ve güzel edebi sözler yazmak esas kriterler gibi görünüyor. Bu nedenle sosyal medyadaki arkadaşlarınızın gerçek insanlar olduğunu ancak gerçek arkadaşlarınız olmadığını bilmeniz gerekir.

Burada edindiğiniz arkadaşlar genellikle arkadaş çevreniz ve iş çevrenizden olsa da, Instagram’daki takipçi sayısı ve diğer sosyal medya mecralarında ki arkadaş sayınız arttıkça buradaki insanlarla birebir iletişim kurma fırsatı bulamayabilirsiniz. Ancak onlarla da iyi ilişkiler kurmanın çeşitli yolları var.

Olumlu Düşünün

Gerçek bir arkadaşlıkta nasıl davranmanız gerektiğini az çok biliyorsunuzdur. Arkadaş ortamınızda sürekli olumsuz düşünen ve gereksiz yere canınızı sıkan insanlarla birlikte olmak istemezsiniz. Bu düşünce yapısı aynı şekilde Instagram’daki takipçi sayısı ve sosyal medya popülerliği konusunda yardımcı olacaktır.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Beymen Club Yeni Bir Instagram Yarışması Başlattı

Paylaşımlarınız olumlu ve pozitif yönde olursa insanların size bakışı da aynı yönde olacaktır. Bu sayede hem takipçi kazanırken, onlarla iyi ilişkilerde kurabilirsiniz.

Benzer İlgi Alanlarına Ağırlık Verin

Sosyal medya ve internette size benzer kişileri bulmanız mümkün ancak bu sizi popüler yapmaz. Zaten bu konuda bir çabanız ve arayışınız yoksa bu konuyu çok dert etmiyorsunuz demektir. Ancak eğer çokça takipçiye sahipseniz ve onlarla ortak bir iletişim dili benimsemek istiyorsanız, ortak ilgi alanları geliştirin ve samimi olun.

instagram-takipçi-sayısı

Yardım Sever Olun

Yardım sever olmak gerçek hayatta sizi iyi bir insan yapar aynı zamanda sosyal medyada da sizi iyi bir insan yapar. Yardımsever olmak dünyanın hiçbir yerinde size negatif bir etki getirmez. Genellikle acil kan arayışında olanlara ve hasta olup tedavi için yardım toplanan kampanyalara yardımcı olmaya çalışın. Arkadaşlarınız ve takipçilerinizle bu kampanyaları paylaşın. Uzman olduğunuz bir konuda yardım isteyen kişileri geri çevirmemeye çalışın.

Güven Verecek Paylaşımlar Yapın

İnsanlara güven verecek, onlarla iyi ilişkiler kurabileceğinizi anlatan paylaşımlar yapın. Yaptığınız hataları başka insanlara yüklemeyin ve sıkıntıda olduğunuzu çok fazla dramatikleştirerek anlatmamaya özen gösterin.

Kendiniz Olun

Normal hayatınızda sahip olduğunuz kişiliğinizden ödün vermeyin. Herkesin olduğu gibi sizin de kişisel kurallarınız olmalıdır. Bu kuralları esnetmemeye çalışın.

Sabırlı Olabilmek Önemli

Sabırlı olmak insani erdemlerden biridir ve çok önemlidir. Özel hayatınızda insanlara ve arkadaşlarınıza gösterdiğiniz sabrı, sosyal medya kullanıcıları ve Instagram takipçilerinize de göstermek durumundasınız. Bu şekilde gelişen ilişkiler daha güçlü ve daha zor kopacak şekilde köklenmektedir.

Ön Yargılarınızdan Arının

Ön yargıların aşılması gerektiğini anlatan onlarca insandan biri olun. Ön yargılar gerçek hayatta olduğu gibi sosyal medya mecralarında da sizi kötü etkileyecektir. Ayrımcılık ve küçümseme içeren paylaşım ve duygulardan kaçının. İnsanlar gerçek hayatlarında gördükleri samimi ve içten insanı sosyal medyada da görmek isteyeceklerdir.

Instagram’daki Takipçi Sayısı Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor ?
4.5 (89.44%) 144 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram'da Kaliteli Takipçi Kazanmanın Yolu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir