Instagram hesap çalınması

Instagram’dan Android Kullanıcılarına Uyarı

Yeni Instagram sürümü için hazırlıklar sürerken detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İlk açıklanan detay ise yeni sürümün daha çok Android sorunlarını çözmek için olduğu söylenmişti. Hem güvenlik için hem de yaşanan çökme sorunları için harekete geçen ve yeni sürümü duyuran Instagram bu bağlamda bir uyarı yaptı. Instagram hakkında sürekli bilgi veren ünlü bloglardan bir tanesi Android kullanıcılarını yeni sürüme kadar dikkatli olmaları için uyardı. Zira özellikle Android telefonlardan girilen hesaplara büyük oranda saldırılar yapıldığı ve birçok kişinin bu şekilde hesaplarını kaptırdıklarını biliyoruz.

Yapılan uyarı da tam da bu yönde. Söz konusu uyarıya göre en azından yeni sürüm gelene kadar Instagram adı altında gelen maillerin dikkatli açılması gerektiği söyleniyor. Güvenlik açıkların olduğu ve bu açıkların tespit edildiğini söyleyen yetkililer bu güvenlik açığının Instagram adı altında gelen sahte maillerle ele geçirildiğini ve Instagram hesaplarının çalındığını söyledi. Bu şekilde hesapların çalınması büyük sıkıntıların yaşanmasına da neden oluyor. Bu nedenle Instagram alanında uzman olan kişilerin yaptıkları uyarılara göre en azından belli bir süre Instagram’dan geldiğine tam emin olmadığınız mailleri onaylamayın. Yeni sürümler beraber söz konusu Android açıklarına çözümlerin geldiği de söyleniyor. Yeni sürümün ne kadar etkili olduğunu da ancak yüklenmeye başladığı zaman görülecek gibi. Zira bu konuda denemelerinde devam ettiği de biliniyor.

Instagram’dan Android Kullanıcılarına Uyarı
3.9 (78.18%) 11 votes

Bir önceki yazımız olan Yeni Nesil Instagram Fotoğraf Makineleri Yolda başlıklı makalemizde Instagram fotoğraf makinesi, Instagram polaroid ve Instagram yenilikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Cem Yılmaz Paylaşımlarına Devam Ediyor
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram’dan Android Kullanıcılarına Uyarı” üzerine bir düşünce

  1. Yusuf CENK

    İnstagram hesaplarımıza saldırı olduğunu nasıl anlarız. Benim hesaplarım ara sıra açılmıyor, takıntı oluyor acaba saldırımı alıyorum?

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir