Instagram Etiket Güncellemesi

Instagram Etiket Güncellemesi

Uzun süredir Instagram’ın yayınladığı yeni güncellemelerle karşı karşıya kalıyoruz. Instagram sürekli olarak yeni özellikler ve yeni güncellemeler alıyor. Bu yönü ile beraber sosyal medya uygulamaları arasında da öne çıkmayı başarıyor. Instagram Etiket Güncellemesi bu güncellemelerin en yenisi. Aslına bir nevi bu şekilde gündemde kalmayı da başaran sosyal medya uygulaması için geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme haberi daha verildi. Bir süredir Facebook üzerinde kullanılan canlı yayın özelliğini güncelleme olarak getireceği açıklanan Instagram’ın tüm bunlarla beraber artık yeni bir etiketleme sistemi üzerinde daha çalıştığı da belirtildi. Yeni etiketleme sistemi ise doğrudan Instagram’ın ticaret yönünü canlandıracak cinsten. Instagram Etiket Güncellemesi nedir neler getirdi yakından bakalım.

Zira iddialara göre söz konusu etiket sistemiyle beraber Instagram paylaşımlarında artık ürünler üzerine etiket verilebilecek. Asıl ilginç olan ise kullanıcıların ilgilerini çeken ürünün üzerine gelip buradan doğrudan ürünün linkine tıklayarak alışveriş sayfasına gidebilecek. Yani bir nevi markalar doğrudan ürünlerinin satış sayfalarına etiketler ile yönlendirilebilecek. Instagram’ın butik hesap sistemini çok daha geliştireceği düşünülen sistemin şu an için sadece iOS işletim sistemleri ile beraber sunulacağı da belirtiliyor. Fakat etiket güncellemesinin beğenilmesinin ardından firmanın Android için de Instagram Etiket Güncellemesi yayınlaması bekleniyor. Aslında Instagram’ı daha etkileşimli bir ortam haline dönüştüreceği düşünülen güncellemenin çıkış tarihi ise şu an için açıklanmadı.

Instagram Etiket Güncellemesi

https://www.instatakipci.com/

Instagram’da takipçi kazanma konusu son dönemde en çok önem verilen konulardan biri olmaya başladı. Bu durumda tabi ki Instagram’ın artık çok büyük bir platform haline gelmesinin de etkisi oldukça fazla. Zira 500 milyon kullanıcı sayılarının üzerinde kullanıcı sayılarına sahip olan bir platform üzerinde fenomen olmak zor. Hem maddi hem de manevi olarak kullanıcıların büyük bir kazanç elde etmesini sağlıyor. Sadece bu nedenler bile Instagram üzerinden fenomen olma çabalarının artmasına neden olmakta. Instagram Etiket Kullanım oranları her geen gün artmakta.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Instagram fenomenliği denildiğinde ise kullanıcıların yapması gereken birçok çalışma akla geliyor. Düzenli olarak resim paylaşımı yapma, başka hesapları takip etme, Instagram’da yorum ve beğeni durumlarında aktif rol oynama, paylaşımlara yorumlar ekleme gibi birçok kritere dikkat edilmesi fenomen olma yolunda en önem verilen konulardan biri olarak dikkat çekiyor. Tüm bu yöntemler arasında en çok ilgi çekeninin ise etiket kullanımı olduğunu da belirtelim. Instagram takipçi kazanma konusunda etiket kullanımı hem kullanıcıların ilgi alanlarına ilgi duyan kullanıcıları takip etmelerini sağlamakta hem de bir nevi paylaşımlarınızın kullanıcılara tarafından rahat bulunmasını sağlamakta.

Hal böyle olunca Instagram’ın önerileri arasından en çok vurguladığı özelliklerden birinin etiket kullanımı olduğunu belirtelim. Etiket kullanarak daha fazla takipçi kazanılabileceğinin Instagram tarafından da öneri olarak açıklanması son yıllarda sürekli olarak etiket kullanımının da yukarı doğru bir hareket göstermesini sağlamaya başladı. Zira açıklanan son raporlara göre Instagram Etiket Kullanım ı geçen seneye göre %20 oranında artış gösterdi. Instagram takipçi kazanma konusunda en çok önem verilen ayarlardan biri olması ilerleyen dönemlerde de etiket kullanımın artmasına neden olacak gibi.

Instagram güncelleme

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamaları içerisinde ikinci sırada yer alan Instagram, birkaç haftadır Instagram Etiket Takip sistemiyle gündemdeki yerini almış durumda. Mevcut kullanımları bir hayli değiştiren ve aslında uzun süredir beklenen güncellemelerden biri olan Instagram Etiket Takip sisteminin yayınlanmasıyla beraber, hem genel kullanımların değiştiğini hem de bazı sorunlarında ortaya çıktığını görmeye başladık.

Önce uygulamanın yeni özelliği hakkında detaylı kullanımlar ve sistem konusunda bilgiler verelim. Daha sonra ilk güncellemenin ardından kullanıcıların yaşadıkları sorunları ele alacağız. Bakalım Instagram Etiket Takip sistemi nasıl çalışıyor? Kullanıcılardan gelen mesajlar neler?

Instagram Etiket Takip Nedir ve Kullanımı

Instagram Etiket Takip sistemi, adından da anlaşılacağı gibi uygulama içerisinde yer alan etiketleri takip etmenizi sağlıyor. Yeni güncelleme sonrasında uygulama içerisinde yer alan etiketleri doğrudan takip ederek, bu etiketler üzerinde yaşanan gelişmeleri yakından takip edebiliyorsunuz. Bu etiketlere eklenen yeni paylaşımlar, etiketler hakkında nasıl konuşmalar ve paylaşımlar yapılıyor ve kaç kişi takip ettiğini etikete ilgi duyuyor gibi konularda bilgiler alabiliyorsunuz. Bunu biraz daha ana takip sisteminin bir kolu gibi düşünebilirsiniz.

Uygulamada nasılsa bir kullanıcıyı takip ettiğinizde bu kullanıcının paylaşımlarını, beğenilerini ve yorumlarını takip edebiliyorsunuz aynı durum söz konusu oluyor diyebiliriz. Sadece etiketlerin bir birey olarak kabul edildiğini görüyoruz demek yanlış olmayacaktır. Bunun yanında uygulamanın hakkında bilinmesi gereken bir diğer detay ise işlem kolaylığı ve herhangi bir sınır olmayışı. Özellikle kullanıcıların etiket takip etmeleri için çok kolay işlemleri yerine getirmeleri yeterli oluyor. Peki, Instagram Etiket Takip sistemi nasıl kullanılıyor?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagram Etiket Takip Sisteminin Kullanımı

Etiketleri takip etmek için yeni menüler uygulama eklenmiş durumda. Yapmanız gereken işlemler de etiket takip etmek için kullanılan sistemde oldukça basit. Yapmanız gereken işlemlere kısaca şöyle bakabiliriz;

  • Öncelikle keşfet bölümünde bir etiket araması ya da doğrudan paylaşımlarda yer alan, takip etmek istediğiniz etiketleri bulmanız gerekiyor.
  • Etiketleri bulduktan sonra, etiketin üzerine tıklayıp, güncelleme sonrasında gelen “takip et” özelliğini kullanmanız mümkün.
  • Takip et dedikten sonra, seçtiğiniz etiketi doğrudan takip etmeye başlıyorsunuz. Yukarıda da dediğimiz gibi bu takip sırasında yaşanan tüm gelişmelerden haberdar olma gibi bir ayrıcalığınız oluyor. Etiket hakkında yapılan paylaşımlar ve daha birçok konu hakkında bilgi almanız mümkün kılınıyor.

Instagram Etiket Takip sistemi için bilinmesi gereken detaylar ve ilk güncelleme sonrasında açıklanan bilgiler bu şekilde sıralandı. Burada önemli bir fark var. Güncellemenin yayınlanmasının üzerinden bir süre geçmesi ve kullanıcıların yeni özelliği deneyimlemesinin ardından, belli başlı hatalarda ortaya çıktı. Şimdi bu hatalar neler onlara bakalım.

Takip Edilen Etiketler Gözükmüyor

Kullanıcılardan gelen ilk bilgilere göre ilk hata takip edilen etiketlerin görüntülenmemesi. Aslında uygulamada takip ettiğiniz etiketlerin hangileri olduğunu görebiliyorsunuz. Fakat yaşanan sorunlar nedeniyle bazı kullanıcıların takip edilen etiketleri göremediği belirtiliyor. Sorunun neden kaynaklandığı konusunda bir bilgi verilmiş değil. Sorunu yaşayan kullanıcıların ön bellek temizleme işleminden sonra bir süre sorunun giderildiği belirtiliyor. Fakat sonrasında sorunun devam ettiği belirtiliyor. Bunun için henüz bir çözüm yok ve Instagram bir açıklama yapmadı.

Etiketlerin Takip Edilmesinde Hata Mesajı

Bir diğer sorun ise etiketlerin takip edilmesi istendiğinde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Etiketi takip etmek istediğinde kullanıcıların uygulamanın kapanması sorunu ile karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. Uygulamanın kapanması durumunda ise yeniden başlatma gerekebiliyor. Henüz bu sorunun çözümü konusunda bir açıklama yapılmış değil. Her iki sorun konusunda da yeni bir güncelleme beklemek gerekiyor. Instagram bu konuda 26 sürümüyle beraber bazı düzenlemeler yapmış olsa da hala iki sorunu yaşayan kullanıcılarda var.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yılbaşı için yayınlanacak olan güncellemelerden sonra sorunun giderilmesi için daha kapsamlı bir çalışma yapılacağı belirtiliyor. Güncellemenin sorunu çözmesine ise kesin gözüyle bakılmakta.

Instagram etiket nedir?

Instagram üzerinde yaptığınız paylaşımlara “#” kullanarak popüler olan kelimeler ile paylaşarak etiket kullanımı yapmış oluyorsunuz.

Instagram etiketleri ile takipçi kazanmak mümkün müdür?

Instagram etiketleri kullanarak takipçi ve beğeni kazanmanız mümkündür. Takipçi kazanmak için popüler takip etiketlerini kullanabilirsiniz. Bu etiketlerle paylaştığınız gönderiler bir çok kullanıcı tarafından görüntülenerek etkileşim kazanmanızı sağlayabilir.

Etiket kullanımı nasıl olmalıdır?

Instagram’da etiket kullanımı belirli sayılarda yapılmalıdır. 5 ile 8 etiket kullanmak daha faydalıdır. Fazla etiket kullanımı hesabınızı spama sokabilmektedir.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir