Instagram’dan Sevindiren Açıklama

Resimlerin hikayesi güncellemesinden sonra artık güncelleme konusunda da çok daha başarılı çözümler sunmaya başlayan Instagram, için geçtiğimiz günlerde yeni bir iddia daha gündeme gelmişti. İddialara göre Instagram’ın Facbeook Live benzeri bir canlı yayın özelliği üzerinde çalıştığı ve uygulamanın kısa süre sonra canlı yayın yapmaya olanak veren yeni güncellemeyi alacağı belirtilmişti. Fakat ortaya atılan bu iddialar ve görsellere rağmen Instagram kanadından konuya ilişkin bir doğrulama olmadığı için canlı yayın özelliği şu an için sadece iddia olarak kalmıştı.

İşte bu durum Instagram tarafından yapılan açıklama ile değişti. Instagram’ın en önemli CEO’larından biri olan Kevin Systrom, tarafından bir söyleşi de yapılan açıklama söz konusu özelliği de kesin olarak doğrulamış oldu. Zira yapılan açıklamada Kevin Systrom canlı yayın özelliği üzerine çalışma yaptıklarını ve şimdilik testlerin devam ettiğini belirtti. Kullanıcılar arasındaki iletişimi ve etkileşimi oldukça arttıracağı düşünülen canlı yayın özelliğinin “Go Insta” olarak kullanılacağını da doğrulayan Kevin Systrom, çıkış tarihi için ise herhangi bir detay vermedi. Sadece testlerinin başlaması bile Instagram canlı yayın özelliğinin kısa bir süre sonra geleceğini kanıtlıyor. Yine de bu konuda resmi açıklamayı beklemek gerekli.

Instagram’dan Sevindiren Açıklama
4.4 (88.59%) 142 votes

Bir önceki yazımız olan Facebook Snapchat Yarışını Kızıştırıyor başlıklı makalemizde Facebook, Facebook Snapchat ve Flash hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Hikayeler Özelliği Instagram’ı Uçurdu
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir