Instagramı Doğru Kullanmak

Instagramı Doğru Kullanmak

Instagram 2010 yılında Mike ve Kevin isimli iki arkadaş tarafından tasarlandı ve ilk olarak AppStore’da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Piyasaya ilk çıktığı günden beri milyonlarca ilgisini çeken bu uygulama birçok konuda zirveyi yakalamış durumda. Peki, Instagramı doğru kullanmak için kullanıcılar yapması gerekenler var mı? Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu uygulamayı doğru ya da yanlış kullanmak nasıl sonuçlar doğurabilir? Bugünkü yazımızda bu sorulara cevap arayarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Instagramı Doğru Kullanmak Neden Önemli?

Instagram’ın ilk çıktığı günden beri popüler hale geldiğinden bahsetmiştik. Instagram 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmasıyla büyük bir ivme yakaladı ve daha fazla kullanıcıya ulaşmayı da başardı. Öncelikli özelliği fotoğraf paylaşımı olan bu uygulama günümüzde kişilerin ve firmaların kendi gösterebildiği bir vitrin görevi üstlenmektedir. Instagramı doğru kullanan bir kişi, binlerce takipçiye ulaşarak dikkatleri üzerine çekebilir. Hatta daha fazlasına ulaşarak hesabı üzerinden kazanç elde edebilir. Bu durum şirketler ve firmalar içinde aynı şekilde geçerlidir. Instagramı doğru kullanmak bir firmanın satışlarını arttırabilir ve daha fazla kar elde etmesini sağlar.

Instagram Nasıl Kullanılır?

Instagram ilk yayınlandığı günlerde yalnızca İOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabiliyordu. Günümüzde android cihazlarda ve webde kullanılabilen sürümleri bulunmaktadır. Fakat web üzerinden birçok özelliğin halen kullanılamadığını da belirtmeliyiz. Instagram uygulamasını Android cihazlar için Google Play Store’dan, İOS cihazlar için ise AppStore’dan indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra bir hesap açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınızı oluştururken bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz yeterli. Fakat hesabınızı açar açmaz bir mail adresi ve telefon numarası belirlemeyi unutmayın ve bu bilgilerinizi onaylı hale getirin. İleride şifrenizi unutursanız ya da hesabınız çalınırsa bu bilgiler sayesinde hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz.

Instagram’da Doğru Bilgiler Verin

Instagram oluşturduğunuz hesapta yalnızca doğru bilgileri verin. Asla size ait olmayan bilgileri sizinmiş gibi sunmayın. Instagram’da binlerce sahte hesap bulunmakta ve bunların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Siz siz olun asla bu yollara başvurmayın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagramı doğru kullanmak konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir