Instagramı Türkçeye Nasıl Çevirebilirim Güncelleme Sonrası İngilizce

Instagramı Türkçeye Nasıl Çevirebilirim Güncelleme Sonrası İngilizce

Instagramı Türkçeye çevirmek için internette birçok makale yer almaktadır. Sitemiz instatakipci.com üzerinden bu durumu sizlere bizzat kendi hesabımız üzerinden görselli anlatacağız. Bu sorunun asıl nedeni Instagramın yapmış olduğu son güncellemesi ile beraber oluşmuştur. Instagram yapmış olduğu güncelleme ile beraber Türkçe olan tüm hesapları da, otomatik olarak ingilizceye çevirmiş durumdadır. Durum böyle olunca insanlar sürekli olarak arama yapmakta ve konuya çözüm yolları bakmaktadır. Lafı daha fazla uzatmadan hemen sizlere işlemin detaylarını anlatmaya geçiyoruz.

Instagram’da yapılan güncellemeler veya uygulamanın silinip tekrar yüklenmesi gibi durumlarda bazı değişmeler gözlemlenebilmektedir. Bunlardan biri de dil ayarının değişmesidir. Dil ayarınız bir şekilde değiştiyse uygulamayı tekrar istediğiniz dil ayarına getirebilmek için aşağıdaki başlık üzerinde sizlere konuyu detaylarıyla açıkladık. İnceleyerek talebinizi gerçekleştirebilir, sorununuzu çözebilirsiniz. İsterseniz dil ayarlarınızı öğrendiğiniz bir dil olarak değiştirebilir, daha sonra tekrar Türkçe diline çevirebilirsiniz.

Instagram dil değiştirme işlemi için ilk adım;

  • Hesabınıza giriş yapıp instagram uygulamasını açın.

instagramı türkçeye çevirme

  • Ardından sağ üst kısımda bulunan Settings bölümüne tıklıyoruz yani ayarlar pencerisini açıyoruz.

instagramı yeniden türkçe yapma güncellemesi sonrası bozuldu

Hemen ardından ilgili menüden çok az aşağı kaydırdığınızda Language kısmını göreceksiniz.
instagramım ingilizce oldu hatası çözümü

Açılan sayfada en üstte System Default Türkçe (Türkiye) yazmaktadır. Fakat buna basmayınız. Çünkü buna basıldığında güncellemeden kaynaklı bir hata olduğu için gene normal haline dönmemekte ve ingilizce olarak kalmaktadır. Aşağı doğru kaydırarak Türkçe kısmını seçip o şekilde kaydediniz. Default ayar kısmı çalışmamaktadır.

İlgili diller arasından aşağı kaydırıp türkçeyi fotoğraftaki gibi seçtiğinizde sorun ortadan kalkacak ve Instagramınız ingilizceden türkçe diline otomatik olarak dönecektir.

instagramı türkçe yapmak
İlgili adımlar bu şekilde tamamlanmaktadır. Tüm detaylara uygun yaptınız ve hala hata almaya devam ediyorsanız lütfen bizlere yorum olarak bildiriniz. Hatanın çözümü ve destek için hemen sizlere elimizden gelen yardımı sunacağız. Instagramı türkçeye çevirme işleminde hata alanlar için görsel ve videolu olarak da anlatımımız mevcuttur. Videoyu da inceleyerek kolayca Instagram uygulamanızın dilini değiştirebilirsiniz. Sitemiz üzerinden Instagram ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa öğrenebilir ve ücretli ve ücretsiz hizmetlerimize göz atabilirsiniz. Sizler için Instagram ile ilgili konularda sorduğunuz tüm soruları yanıtladık ve sorunların çözümüne blog sayfamızda yer verdik. Takipte kalın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Başkasına Takipçi Gönderme

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
14 yorum
  1. Türkçe diline çevirebilmek için çok uğraştım hep hata veriyordu. Tekrar yüklememe rağmen düzelmedi. Konunuza denk geldimde türkçe yapabildim.

  2. Güncelleme sonrasında oluşan bir hata kısa süre sonra düzelttiler ama düzelmeyenlerde olmuş. Çözümü resimli anlatmanız hoş olmuş.

  3. Sanırım herkesin hesabı ingilizce oldu. tekrar türkçeye çevirebildim. Resimli ve detaylı anlatım için teşekkürler

  4. Zorla öğretcekler valla kaç kişi değiştirmemiştir bilerek kalsın falan diye az değilsin facebook sen valla cidden az değilsin….

  5. Instagram bi rahat dur ikidebir güncelleme nedir bu kardeşim, ingilizce olması iyi oldu biraz öğreniriz 😀

  6. Instagram neden böyle saçma hatalar yapıyor ki, kaç milyar geliri olan bir firma nasıl böyle yazılım hataları yapabilir akıl karı değil cidden.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir