Instagramı Türkçeye Nasıl Çevirebilirim Güncelleme Sonrası İngilizce

Instagramı Türkçeye Nasıl Çevirebilirim Güncelleme Sonrası İngilizce

Instagramı Türkçeye çevirmek için internette birçok makale yer almaktadır. Sitemiz instatakipci.com üzerinden bu durumu sizlere bizzat kendi hesabımız üzerinden görselli anlatacağız. Bu sorunun asıl nedeni Instagramın yapmış olduğu son güncellemesi ile beraber oluşmuştur. Instagram yapmış olduğu güncelleme ile beraber Türkçe olan tüm hesapları da, otomatik olarak ingilizceye çevirmiş durumdadır. Durum böyle olunca insanlar sürekli olarak arama yapmakta ve konuya çözüm yolları bakmaktadır. Lafı daha fazla uzatmadan hemen sizlere işlemin detaylarını anlatmaya geçiyoruz. Instagramı Türkçeye Nasıl Çevirebilirim Güncelleme Sonrası İngilizce olan instagram hakkında detaylı ve adım adım çözümü.

Instagram’da yapılan güncellemeler veya uygulamanın silinip tekrar yüklenmesi gibi durumlarda bazı değişmeler gözlemlenebilmektedir. Bunlardan biri de dil ayarının değişmesidir. Dil ayarınız bir şekilde değiştiyse uygulamayı tekrar istediğiniz dil ayarına getirebilmek için aşağıdaki başlık üzerinde sizlere konuyu detaylarıyla açıkladık. İnceleyerek talebinizi gerçekleştirebilir, sorununuzu çözebilirsiniz. İsterseniz dil ayarlarınızı öğrendiğiniz bir dil olarak değiştirebilir, daha sonra tekrar Türkçe diline çevirebilirsiniz.

Instagram Dili Güncelleme Sonrası Değişir mi?

Instagram yetkilileri sürekli güncelleme yaparak hem bünyesinde bulunan kullanıcılar için daha rahat ve keyifli kullanım sağlamak hem de yeni özellikler ile kullanıcı kitlesini arttırmak amacıyla güncellemeler getirmektedir. Güncellemeler sonucunda bazen Instagram hesabınızda dil değişikliği gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Birçok kullanıcı son yapılan güncellemeden sonra, hesabını İngilizce dilinden Türkçe diline çevirememiştir. Özellikle ingilizce bilmeyen kullanıcılar için çok zorlayıcı bir durum olmuş ve Instagram kullanım oranlarını düşürmüştür. 

Instagram kullanıcılarının yarısından fazlasını olumsuz yönde etkileyen dil değişikliği sorunu yapılan güncellemelerden kaynaklı oluşabilmektedir. Dil değişikliği sorununu çözmek ve tekrar eski kullandığınız dile geçiş yapmak için aşağıdaki başlığı incelemeniz gerekmektedir. Başlıkta belirtilen aşamaları sırasıyla uyguladığnızda, uygulama dil ayarlarını kolayca değiştirebileceksiniz. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Instagram dil değiştirme işlemi için ilk adım;

  • Hesabınıza giriş yapıp instagram uygulamasını açın.

instagramı türkçeye çevirme

  • Ardından sağ üst kısımda bulunan Settings bölümüne tıklıyoruz yani ayarlar pencerisini açıyoruz.

instagramı yeniden türkçe yapma güncellemesi sonrası bozuldu

Hemen ardından ilgili menüden çok az aşağı kaydırdığınızda Language kısmını göreceksiniz.
instagramım ingilizce oldu hatası çözümü

Açılan sayfada en üstte System Default Türkçe (Türkiye) yazmaktadır. Fakat buna basmayınız. Çünkü buna basıldığında güncellemeden kaynaklı bir hata olduğu için gene normal haline dönmemekte ve ingilizce olarak kalmaktadır. Aşağı doğru kaydırarak Türkçe kısmını seçip o şekilde kaydediniz. Default ayar kısmı çalışmamaktadır.

İlgili diller arasından aşağı kaydırıp türkçeyi fotoğraftaki gibi seçtiğinizde sorun ortadan kalkacak ve Instagramınız ingilizceden türkçe diline otomatik olarak dönecektir.

instagramı türkçe yapmak
İlgili adımlar bu şekilde tamamlanmaktadır. Tüm detaylara uygun yaptınız ve hala hata almaya devam ediyorsanız lütfen bizlere yorum olarak bildiriniz. Hatanın çözümü ve destek için hemen sizlere elimizden gelen yardımı sunacağız. Instagramı türkçeye çevirme işleminde hata alanlar için görsel ve videolu olarak da anlatımımız mevcuttur. Videoyu da inceleyerek kolayca Instagram uygulamanızın dilini değiştirebilirsiniz. Sitemiz üzerinden Instagram ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa öğrenebilir ve ücretli ve ücretsiz hizmetlerimize göz atabilirsiniz. Sizler için Instagram ile ilgili konularda sorduğunuz tüm soruları yanıtladık ve sorunların çözümüne blog sayfamızda yer verdik. Takipte kalın.

Instagramı Türkçeye Nasıl Çevirebilirim Güncelleme Sonrası İngilizce video

Instagram Dil Değiştirmek Mümkün Mü?

Instagramı kullanmaya başladığınızda, ingilizce olarak kullanmaya devam etmeniz gerekmez. Instagram kullanıcılarına yüzlerce dil desteği sunmaktadır. İstediğiniz dili seçerek kullanabilirsiniz.

Instagram Uygulamasını Türkçe Kullanabilir Miyim?

Instagram uygulamasının dil seçenekleri arasında Türkçe’de bulunmaktadır. %100 desteklenen Türkçe ile instagramı detaylı bir şekilde Türkçe’ye çevirebilirsiniz.

Instagramı Nasıl Türkçe Yaparım?

Instagramı Türkçe yapmak için yalnızca 5 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Yukarıda ki blog yazımızdaki bilgilerden faydalanarak instagram uygulamanızı Türkçe yapabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3.5]
22 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Türkçe diline çevirebilmek için çok uğraştım hep hata veriyordu. Tekrar yüklememe rağmen düzelmedi. Konunuza denk geldimde türkçe yapabildim.

    1. Benimki yeni oldu hesabınız türkçe ayarlanırken kata oluştu diyo tekrar dene veya ingilizce devam ediniz diyor ama tekrar edemiyor ingilizce devam ediyorum ayarlarda türkçe ayarlı ama düzelmiyo siliyorum yok güncelliyorum yok ne yapsam boş sıkıldım derlenecem

  2. Instagram neden böyle saçma hatalar yapıyor ki, kaç milyar geliri olan bir firma nasıl böyle yazılım hataları yapabilir akıl karı değil cidden.

  3. Benimde hesabım İngilizce oldu. iPhone kullanıyorum.resimlerde anlattığınız adımları yapıyorum ancak lanquae seçeceğine bastığımda direk ayarlar kısmına yönlendiriyor beni orda da dil seçeneği mevcut değil. Ne yapmam gerekiyor

  4. merhaba sitede anlatıldığı gibi instagram dili değiştirme işlemini uyguladım ama maalesef düzelmedi. Türkçe diline dönmüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  5. Türkçe yi seçiyorum fakat düzelmiyor tekrar girdiğimde şu anda Türkçe ayarlamada sorun yaşıyoruz İngilizce devam et uyarısı çıkıyor