Instagram’ın Çıkış Butonu Kaldırıldı Mı?

Instagram’ın Çıkış Butonu Kaldırıldı Mı?

instagramin-cikis-butonu-kaldirildi-mi

Instagram tasarım güncellemeleri adından söz ettiren yeniliklerle sürekli hale geliyor. Günümüzde ciddi oranda beğeni toplayan, aynı zamanda kullanıcı için çok büyük bir kolaylık sağlayan kompakt tasarımlar göz dolduruyor. Son bir yıldır ise Instagram yenilikleri ardı arkası kesilmeyen şekilde karşımıza çıkıyor. Bazı düzenlemeler o kadar ufak oluyor ki fark etmek için ciddi anlamda dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlardan birisi Instagram çıkış butonuyla alakalı olarak görünüyor. Instagram’ın Çıkış Butonu kaldırıldı mı? Birçok kullanıcı bu soruya cevap arıyor.

Öncelikle eskiden zaten PC sürümünün olmadığı için Instagram’dan çıkış yapmak bu platformda soru işareti yaratabilir. Fakat asıl sorun sürekli olarak değişime uğrayan mobil sürüm oluyor. Instagram’dan mobilde nasıl çıkılır sorusunun cevabını merak edenler için çark simgesinin  (Instagram’ın Çıkış Butonu) kaybolması büyük bir hadise olarak görülüyor. Eskiden tüm ayarlara ulaşılan ana ekranın sağ üst köşesindeki çark simgesi yerini çoktan üç noktaya bıraktı.

Instagram Mobil’de Çıkış Yapmak

Instagram mobilde çıkış yapmak için tıpkı çarka elinizin gittiği gibi yeni bir imge oluşturuldu. Instagram’ın Çıkış Butonu bu imge oldu denilebilir. Burada üç nokta olarak gördüğünüz kısım karşınıza açılan yeni bir menüyü sembolize ediyor. Menüden önünüze açılan uzun bir liste bulunuyorken buradan senkronizasyon ayarlarınızla beraber diğer hesaplarınızın çıkış işlemlerini yönetebiliyorsunuz.

Hesap ayarlarınızın tümüne eriştiğiniz bu bölümde çıkış yap kısmı sekmelerin en altında yer alıyor. Yani Instagram hesabınızı kapatmak için (…) kısmına tıklayıp, aşağıya kadar inmeniz ve ‘çıkış yap’ demeniz gerekiyor. Android içinde iOS ve Windows Phone içinde aynı menü tasarımıyla karşımıza çıkan Instagram diğer sosyal ağlar gibi kullanıcıların anında çıkış yapmalarını istemiyor gibi görünüyor.

Instagram’dan PC’de Çıkış Yapmak

Instagram’dan PC üzerinden çıkmak içinse çok daha kolay bir yol izliyoruz. Aslında teorik olarak yine aynı yöntem olsa da senkronizasyonları bilgisayar üzerinden yönetmek pek mümkün değil. Bu sebeple ana profil ekranındayken yine ismimizin yanında çıkan (…) simgesine tıklayarak önümüze açılan bir sekme menüsüne erişiyoruz. Burada ise yalnızca ‘çıkış yap’ ve iptal kısımlarını görüyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Çıkış yap dedikten sonra PC’de Instagram hesabından çıkma eylemini tamamlayıp ana sayfaya aktarılıyoruz. Buradan dilersek yeni bir hesapla sosyal ağa dahil olabilir, eski hesabımızla tekrar yolumuza devam edebiliriz.

Son yılların en gözde sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram birkaç haftadır daha önce olmadığı kadar hareketlendi. Fakat Instagram’da yaşanan hareketliliğin nedeni bu kez kullanıcı sayılarında ki artış değil. Zira bu kez Instagram ardı ardına gelen güncelleme haberleriyle oldukça hareketlendi. Bir hafta içerisinde 3. Güncellemesini alan uygulama son güncellemede ise beklenmedik bir takım değişiklikler yaptı. Akıllı telefon uygulamasında yapılan güncelleme sonrasında uygulamaya yeni bir özellik eklemek yerine Instagram’da çıkış için kullanılan çıkış butonu kaldırıldı.

Ayarlar sekmesinden güvenli bir şekilde hesaptan çıkmayı sağlayan buton 7.19 sürümüyle beraber kullanımdan kaldırıldı. Instagram’ın yetkilileri tarafından her hangi bir açıklama yapılmayan söz konusu uygulama için henüz verilmiş bir bilgi de yok. Fakat çıkış butonunun kaldırılmış olması kullanıcıların epey bir canını sıkmayı başardı gibi. Zira daha öncede ana sayfada yapılan değişiklik nedeniyle uygulamaya birçok şikayet yapılmış ve Instagram geri adım atmıştı. Çıkış butonunun kaldırılması sonrasında da birçok kullanıcı şikayet mesajlarına başladı. Instagram bu kez geri adım atacak mı bilinmiyor. Yapılan güncellemenin nedeni olarak ise her hangi bir gerekçenin de açıklanmamış olması kafaları karıştıran bir başka nokta. Kullanıcıların uygulamada kalması için böyle bir yol seçildiği düşünülse de güncelleme konusunda henüz net bir bilgi yok.

https://www.instatakipci.com/

Instagram hesabımı kalıcı olarak silebilir miyim?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için blogumuzda bulunan kalıcı hesap silme yazısını okuyarak kalıcı silme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma işlemi ile hesabım silinir mi?

Instagram hesabınızın silinmesi ancak kalıcı olarak silme işlemi ile mümkündür hesap dondurma işlemi ile hesabınızın silinme gibi bir durumu gerçekleşmez.

Instagram hesabımda farklı cihazlardan çıkış sağlamak mümkün mü?

Instagram hesabınızı kapatırken tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğini işaretleyerek Instagram hesabınızı tüm açık cihazlardan kapatabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir