Instagram güncelleme

Instagram Sahte Güncellemelerine Dikkat

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Yaşanan sistem sorunları nedeniyle  yaklaşık olarak 3 hafta önce yeni bir sürüm hazırlıklarının olduğunu duyurmuştu. Instagram sahte uygulamalardan indirilen yeni güncellemeler hesapları riske atıyor. Güncelleme  7.3 sürüm olarak çıkış yapacak olan yeni sürüm için tek verilen bilginin bu olması ise hayal kırıklığı yaratmıştı. Her ne kadar ara ara bilgiler sızdırılsa da net bir bilgi ve tarih olmaması kullanıcıların tepkilerine neden olmuştu. Tüm bunlarla beraber Instagram’ın yeni sürümü için çok kısa bir zaman kaldığı da söylendi. Net olarak tarih verilmemiş olsa da Instagram’ın yeni sürümüne bu kadar kısa süre bazı sahteciliklerde ortaya çıkmaya başladı.

Yazılım geliştiriciler ise bu sahte uygulamalar için kullanıcıları uyarmaya başladı. Zira bu uygulamaların genelde amacı telefonu ele geçirmek. Birkaç yabancı forumda ve torrent sitelerinde Instagram’ın 7.3 sürümü olduğu söylenerek apklar yayınlanıyor. Fakat bu apklar gerçeği yansıtmıyor. Yani kullanıcıların asla bu yazılımları akıllı telefonlarına indirmemeleri gerekiyor. Ola ki bunlardan birine inandınız ve indirdiniz o zaman da dosyayı yüklemeden hemen silin. Çünkü bu uygulamaların çoğu hackerlar tarafından yapılmış özel yazılımlardan oluşuyor. Tlefona sızmak için kullanılan bu yeni yöntemler için kullanıcılarından dikkatli olması gerekiyor. Bu tarz haberlere itibar etmemek ve resmi Instagram bildirisiyle yeni güncellemeyi beklemekte yarar var. En azından özel bilgilerinizin güvenliği için bu konuda dikkatli olmalısınız.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/begeni/coklu-fotograf

Instagram Sahte Güncellemelerine Dikkat
4.5 (89.56%) 410 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Yeni Sürümü Her An Aktif Olabilir başlıklı makalemizde Instagram 7.3 sürüm, Instagram güncelleme ve Instagram yeni sürüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Sinem Kobal Yorumlara Engel İle Tepki Gösterdi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir