Instagram engelleri

Instagram’ın Sınırları Kullanıcıları Zorluyor

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram kullanımı her geçen gün artıyor bu bilinen bir gerçek. Zira sadece internet kullanımında ki artış oranı bile Instagram’ın kullanıcı sayısında ki artışı ortaya koyuyor. Hal böyle olunca Instagram’da 300 milyon kullanıcıyı kontrol altında tutmak için kendi kurallarını koyuyor. Kısacası Instagram’ı sanal bir dünya olarak düşünürsek bu dünyanın da kendine özgü kuralları olduğunu söyleyebiliriz. Konulan kurallar ise kimi zaman kullanıcıların zor durumda kalmasına neden olabiliyor. Çünkü bu kurallara uyulmaması durumunda Instagram kesin çizgiler koyduğunu da söylemek gerekiyor. Bu durumların başında da sahtecilik geliyor.

Instagram bu konuda oldukça kararlı sahte kullanıcı hesabı alan ya da kullanıcı hilesi yapan kişilerin hesapları düzenli olarak denetleniyor. Yapılan denetimler sonrasında ise bu tarz yöntemleri kullanan kişiler tespit ediliyor. Söz konusu sahtecilik sistemlerinin kullanılması durumunda ise kullanıcı kim olursa olsun Instagram bu kullanıcılara belli yaptırımlar uyguluyor. Söz konusu yaptırımların içerisinde en sık kullanılanı ise süre engelleri. Bu şekilde yöntemlere başvuran kullanıcıların hesapları 24 saat gibi bir süreyle engellenebiliyor. Kullanıcının süre sonrasında hesabı yeniden aktif hale getiriliyor. Eğer aynı yöntemlere bir kez daha başvurulursa o zaman da kullanıcının hesabı askıya alınabiliyor. Askıya alınan hesaplar bir nevi kapatılmış hesaplar olarak adlandırılabilir. Bu tip engellerin ardından ise hesap kontrolünü çok daha sıkı bir şekilde yapmak gerekli. Zira bundan sonra istemeyerek de olsa yapacağınız hatalar hesabınızın kapatılmasına neden olacaktır.

Instagram’ın Sınırları Kullanıcıları Zorluyor
4.5 (89.5%) 476 votes

Bir önceki yazımız olan Acun Ilıcalı’nın Yeni Yarışmasında Son Jüri Üyesi De Belli Oldu başlıklı makalemizde Acun Ilıcalı, Acun Ilıcalı Instagram ve Instagram ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram WepApp Artık Kendi İçine Kapandı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir