Instagram’ın Yeni modeli

Instagram’ın Yeni İş Modeli Yolda

Instagram uygulaması sadece bireysel olarak kullanılmaktan çıktı. Yani artık Instagram’da sadece bireysel kullanıcı hesaplarını görüntülemiyoruz. Bunun aynında Instagram’da birçok işletmenin ve birçok ünlü markanın da ürünleri için açtığı hesaplar bulunuyor. Instagram’ın masrafsız reklam imkanı sunması bununla beraber çok daha fazla kullanıcıya ulaşılabiliyor olması markaların Instagram’ı tercih etmesinin en büyük nedenleri arasında yer alıyor. Söz konusu markaların sayısı da hemen her gün artış göstermeye başlayınca Instagram’da bu konuda yeni adımlar atmaya başladı.

Bu konuda yeni bir adım olarak ise iş modelinin değişeceği duyuruldu. Instagram’ın artık işletme hesaplarını değiştirmesi ise sosyal medyada günde oluşturdu. Şimdilik birkaç detay da belli oldu. Bu detaylara göre Instagram artık işletme hesaplarında doğrudan iletişim imkanı sunacak. Yani sadece bir tuşa basarak işletme ile iletişime geçebileceksiniz. Bunun dışında Instagram’ın sunacağı bir diğer ayrıcalık ise işletmelerin profillerinin yanında etiket kelimeleri kullanmaları olacak. Böylece hemen hemen her işletme etiketleri kullanarak takipçi çekebilecek. Ayrıca etiketler direk olarak iş modeline odaklı olacağı için bu alanda firmalara çok daha çabuk ulaşılması da sağlanacak. Yeni modelin ne zaman kullanıma geçeceği ise şuan için merak konusu. Zira bu konuda ne kadar detaylar sızdırılmış olsa da yayın tarihi konusunda henüz net bir bilgi olmadığını söylemek gerekiyor.

Instagram’ın Yeni İş Modeli Yolda
4.5 (90.27%) 403 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Uygulama Açıklarını Bulanlara Mini Servetler Ödeyecek başlıklı makalemizde Instagram güvenlik, Instagram Jani ve Instagram Uygulama Açıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Veri Gizliliği için Yeni Dönem
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir