Instagram’ın Yeni Özelliği Taslak Olarak Kaydet Nasıl Kullanılır?

Son 1 ay içerisinde yayınladığı güncellemelerle beraber baştan aşağı değişmeye başlayan uygulama Instagram, tüm bu güncellemeleri ile beraber son dönemin en çok konuşulan, en çok gündeme gelen sosyal medya uygulamalarından da biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Güncellemeler ile beraber sürekli gündemde olmasıyla artık kullanıcı sayılarını da arttırmaya başlayan Instagram’ın bu hafta yeni bir güncelleme daha yayınladığı açıklandı. Açıklanan güncelleme aslında uzun süredir Instagram’ın konuşulan özelliklerinden biri olan taslak olarak kaydet özelliği oldu. Kullanıcıların paylaşımlarını yapmadan önce kullanıcıların doğrudan paylaşımlarını kayıt altına sağlamalarına imkan veren güncellemenin yayınlanmasıyla beraber Instagram’ın taslak olarak kaydet özelliğinin nasıl kullanılacağı da merak konusu oldu. Peki, Instagram’ın yeni özelliği nasıl kullanılır? Daha detaylı bakalım.

Yeni özelliği kullanmak için öncelikle Instagram uygulamasını son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Uygulamayı güncelleyip giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken ise paylaşımınızı hazırlamak. Paylaşımınızı hazırladıktan sonra paylaşımı yayınlamamanız gerekiyor. Paylaş butonu yerine geri tuşuna basarak ekrandan çıkmanız gerek. Bu durumda yeni güncelleme ile beraber hazırladığınız paylaşım için ekrana bir bildirim geliyor. Buradan “save dratf” seçeneğini seçmenizle beraber paylaşımınız taslak olarak kayıt altına alınmış oluyor. Daha sonra paylaşıma girmek için ise kütüphane bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Kütüphane bölümüne giriş yaptığınızda taslak olarak kaydedilmiş olan paylaşımınızın burada yer aldığını da göreceksiniz. Paylaşımı yayınlamak için bu paylaşıma giriş standart bir şekilde paylaş butonunu kullanmanız da yeterli olacaktır.

Instagram’ın en büyük güncellemelerinden biri olarak gösterilen Instagram’ın resim hikayeleri güncellemesi yayınlandığı ilk andan itibaren Instagram’ı gündem yapmıştı. Zira söz konusu güncelleme ile Instagram’a hem eleştiriler geldi hem de Instagram’ın yeni özelliği epey bir beğeni kazandı. Resimlerin hikayesi özelliğinin eleştiri almasının nedeni ise Instagram’ın bu özelliği Snapchat uygulamasından alması oldu. Zira birçok kullanıcı Instagram’ın başka sosyal medya uygulamalarından da kopya çektiğini ileri sürdü.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Hazal Kaya’nın Başı Hayranı İle Dertte

Fakat tüm bu eleştirilere rağmen Instagram’ın güncellemesine de bir hayli ilgi gösterildi. Yani bir nevi aslında uygulama istediğini aldı diyebiliriz. Instagram’ın bu şekilde güncellenmeyle yeniden gündem olmasının hemen ardından uygulamanın bir kez daha yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığının da haberi verildi. Bu kez Instagram’ın yine beğeni toplayacak yeni bir güncelleme ile artık resimleri taslak olarak kaydet özelliğini de aktif edeceği de öğrenildi. Yeni özellik sayesinde artık Instagram uygulamasında fotoğrafların paylaşıma açılmadan önce taslak olarak kaydet özelliğinin kullanılacağı da belirtildi. Instagram’ın gelen yeni güncellemesiyle beraber artık taslak olarak kaydet yeniliğini kullanıcılara sunmasının hemen ardından ise yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı da merak konusu oldu. Zira şuan için Instagram’ın bu konuda yeni güncellemeyi denemeye başladığı fakat yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda bir bilgi vermediğini de söylemek gerekiyor.

Instagram’ın Yeni Özelliği Taslak Olarak Kaydet Nasıl Kullanılır?
4.4 (88.62%) 225 votes

Bir önceki yazımız olan Snapchat Kullanıcı Sayılarını Arttırmaya Başladı başlıklı makalemizde instagram, Instagram Snapchat ve Snapchat hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir