Instagram’ın Yeni Özelliği Yorum Yanıtlama Kullanımı

Instagram’ın Yeni Özelliği Yorum Yanıtlama Kullanımı

Instagram’ın en büyük güncellemelerinden biri daha kısa süre sonra yayınlanacak. Instagram’ın CEO’su tarafından uygulamanın resmi blog hesabından verilen güncelleme haberinden sonra güncellemenin ne gibi detaylara sahip olacağı da merak konusu olmuştu. Hemen hemen tüm özelliklerin açıklanmasıyla kullanıcıların meraklarını dindirdi Instagram. Bu güncelleme özellikleri içerisinde ise daha çok yorum sistemleri üzerinde çalışma başlattığını da duyurdu. Instagram’ın Yeni Özelliği Yorum Yanıtlama nasıl kullanılacak?

Uygulama içerisinde kullanıcıların yorum etkinliklerini çok daha fazla arttıracağı düşünülen yeni güncelleme ile beraber yorum yanıtlama sistemlerinin de geliyor olması zaten Instagram’ın şimdiden büyük oranda etkinliğinin artmasını sağlayacak gibi. Peki, Instagram CEO’su tarafından açıklanan yeni yorum yanıtlama sistemi nasıl çalışacak? Instagram’ın bu konuda yaptığı açıklamanın detayları neler? Daha detaylı olarak ele alalım.

Facebook Benzeri Kullanım Beğeni Toplayacak

Bu noktada yeni sistemin aslında daha çok Facebook üzerinde sunulan sistemle hemen hemen aynı olduğunu da belirtelim. Tıpkı Facebook yorumlarında olduğu gibi artık sadece yorumun alt kısmında yer alan “yorum beğeni butonları” sayesinde paylaşımlarınıza gelen yorumlara beğeni bırakabileceksiniz.

Ayrıca yorum yanıtlama sistemini kullanmakta en az yorum beğeni sistemi kadar basit olacak. Zira bu sistemde de paylaşımınıza gelen yorumları yanıtlamak, yoruma cevap vermek için tek yapmanız gereken yorumun altına gelerek “yorumu yanıtla” seçeneğini kullanmanız olacak. “Yorumu yanıtla” dediğinizde ise hızlı yanıtlama menüsü açılacak. Bu bölüme yazdığınız yorumda otomatik olarak yorum yanıtı olarak gösterilecek. Instagram’ın Yeni Özelliği Yorum Yanıtlama böyle kullanılabilir.

Ayrıca hemen belirtelim siz yoruma yanıt verdiğinizde ya da yoruma beğeni gönderdiğinizde paylaşımınıza yorum yapan kullanıcıya da doğrudan mesaj gönderilecek. Kullanıcı gelen bu bildirim ile hem sizin yorumunuzu hem de yorum yanıtınızı görebilecek. Kullanıcıların yorum etkinliğini ve kullanıcılar arasındaki etkileşimi çok daha fazla arttırması beklenen yeni özelliğin Instagram takipçi sayıları sistemine de doğrudan etki etmesi bekleniyor. Bunun dışında kısa süre içerisinde özelliğe ifadeler ve tıpkı Facebook gibi beğeni dereceleri geleceğini de belirtelim. Yani Instagram’ın Yeni Özelliği Yorum Yanıtlama çok daha geliştirilecek bir sistem olarak göze çarpmaya başladı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

https://www.instatakipci.com/

Instagram, bundan yaklaşık olarak 1 ay kadar öncesinde yaptığı paylaşımlar beraber yeni yorum sistemi üzerinde çalıştığını belirtmişti. Instagram tarafından yapılan açıklamada bu konu üzerine çalışmaların devam ettiği ve kullanıcıların yorum karmaşasından da kurtulacağı belirtilmişti. Öyle ki mevcut yorum sistemini düşündüğümüz zaman, bu alanda düzenlemenin ne kadar gerekli olduğunu da görüyoruz. Şu an kullanımda olan Instagram Yorum sisteminde kullanıcılar paylaşımlara yeni bir yorum gönderdiğinde tüm yorumlar alt alta sıralanıyor.

Bir yoruma cevap vermek istediğinizde de sadece yorum sahibinin profil ismiyle başlayan fakat yine alt alta sıralanmış cevapları görüyorsunuz. Sözün kısası bu karışık sistemin değiştirileceğini resmi olarak duymuştuk. Kademeli yorum sistemi olarak da duyurulan yeni özellik ise sonunda ortaya çıktı.

Instagram Yorum Sistemi Nasıl Değişiyor?

Bugün akşam saatlerinde Instagram tarafından gelen bilgilerle ortaya çıkan yeni yorum sistemi, daha önce konuşulan sistemin somut bir kanıtı. Instagram Yorum değişikliği sonrasında kullanıcıların yorumlara yanıt verdiği zaman kalabalık ve karışıklıktan kurtulması sağlanacak. Bir yoruma yanıt vermek ve yeni bir yorum yazmak istediğinizde, doğrudan bu yorumun penceresi üzerinden yanıtınızı verebileceksiniz.

Instagram Yorum

Asıl önemli olan nokta ise Instagram Yorum güncellemesinden sonra yorumlara atılan cevapların, daha girintili şekilde gösterilecek olması. Yani bir yorumu cevapladığınızda, cevap hemen yorumun altında sanki satış başı yapılmış gibi bir görünüme sahip olacak. Merdiven sistemine benzer sistem sayesinde yorum karışıklıkları ortadan kaldırılmış olacak. Kullanıcılar sadece cevap attıkları yoruma tıklayarak, bu yorumun dallanmış halini açabilecek ve bu şekilde ana yorumun hemen altında biraz daha içe girmiş bir şekilde cevap yorumları gözükecek.

Kademeli yorum sistemi olarak da anlatılan Instagram Yorum güncellemesini daha iyi anlamak adına yazı içerisinde kullandığımız görselleri inceleyebilirsiniz. Görsellerde de görüldüğü gibi artık yorumlara cevap verildiğinde, cevaplar paylaşım sayfasında ekstra bir karışıklığa yol açmayacak ve sınıflandırılarak, çok daha kolay bir kullanım sunacak. Şimdilik testleri devam eden yeni özelliğin Instagram’ın bir sonraki güncellemesinden sonra devreye girmesi bekleniyor. Android ve iOS için yayınlanacak yeni güncellemenin tarihini ise şu an bilemiyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Influencer Marketing

Instagram yorum yanıtlama sistemi nedir?

Instagram üzerinden yapılan yorumlara özel olarak yorum yanıtla seçeneği getirilerek yorumlara özel verilen yanıtlar sistemidir.

Instagram yorum beğeni nedir?

Instagram’da paylaştığınız yorumlara yanıtlama seçeneği dışında beğeni seçeneği de eklenmiştir size yapılan yorumları beğenebilir ya da yorumlarınız ile beğeni kazanabilirsiniz.

Instagram yorum beğeni satın alabilir miyim?

Instagram yorum beğeni satın almak için Instatakipci.com sitemiz üzerinden yorum beğeni hizmetini güvenle satın alabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yaa ben artık hiç bir yoruma yanıt veremiyorum hep sorun bildiriyor normal yorum yapa biliyorum ama yanıt veremiyorum ve etiketleyemiyorum sürekli sorun bildiriyor lütfen yardımcı olur musunuz?