Instagram yenilikler

Instagram’ın Yeni Tasarımı Reklamcıları Sevindirdi

Sürekli kendisini geliştirmeyi seven Instagram bilindiği üzere yaklaşık bir hafta kadar önce yeni tasarımına geçti. Özel bir Web taraşım ekibi tarafından yapılan yeni tasarım kullanılmaya başlandıkça geri dönüşlerde gelmeye başladı. İlk olarak bireysel kullanıcılar yeni tasarımın kullanımının çok daha rahat olduğu yönünde mesajlar atmaya başladı. Bu durumdan oldukça memnun olduğunu dile getiren Instagram yetkililerine bir övgü de Instagram’ı kullanan firmalardan geldi. Zira birçok firma Instagram’ı etkili bir şekilde kullanarak reklamlarını bu platform üzerinden yapıyor.

Söz konusu eski tasarımda çok daha küçük resimlerin ekrana gelmesi nedeniyle ürün tanıtımını iyi yapmak pek mümkün olmuyordu. Bu durum reklam sayaçlarından da net bir şekilde anlaşılıyordu. Resimlerin boyutu küçük olduğu için görüntülenmesi de az oluyor ve bu durum ürün tanıtımında sıkıntılar yaşanmasına neden oluyordu. Yeni tasarımda ise çok daha büyük resimler ile ürün tanıtımı yapmak isteyen firmalar daha detaylı paylaşımlar yapabiliyor. Yapılan bu paylaşımlar çok daha fazla resim görüntülemesi elde edilmesini sağlıyor. Böyle giderse Instagram’ın yeni tasarımı da oldukça büyük oranda beğeni alaca gibi. Zira bu yönde geri dönüşlerden her şey net bir şekilde anlaşılabiliyor. Bunun yanında Instagram’ın yeni reklam projesi için de söz konusu tasarımın büyük oranda katkısının olacağını söylemek mümkün.

Instagram’ın Yeni Tasarımı Reklamcıları Sevindirdi
4.4 (88.89%) 81 votes

Bir önceki yazımız olan HTC One M9 İle Yeni Bir Kampanyaya İmza Atıyor başlıklı makalemizde HTC One M9, HTC One M9 Instagram ve Instagram yarışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir