Instagram’ın Yeni Tasarımı Kullanıma Sunuldu

Instagram’ın Yeni Tasarımı Kullanıma Sunuldu

instagram takipçi satın al instatakipci

Sosyal medya denildiği zaman akla ilk gelen uygulamalardan biri Instagram’ın yeni tasarımı ile kullanıma sunuldu. 2012 yılında dv satın alma ile Facebook tarafından hakları satın alınan uygulamanın bu kadar ilgi görmesinin nedeni de belli. İlginin nedenini ise kısaca görselliğin ön planda tutulduğu ve sürekli yeniliklerle canlı tutulan bir platform olması ile gösterebiliriz. Tüm bunları göz önüne aldığımızda çok hızlı bir şekilde büyüme gösteren Instagram’ın gördüğü ilgi ile daha çok gelişmeye devam edeceği net bir şekilde ortaya koyuyor. Beklenen bu gelişmeler içinde Instagram’ın kolları sıvadığını söylemek mümkün. İlk olarak resim filtreleri güncellemesi yapan uygulama şimdi de göze hitap etmek için görselliğin ön planda tutulduğu yeni bir tasarıma imza attı.

Daha önceden duyurulan söz konusu yeni tasarıma ise dün itibari ile geçiş yapıldı. Söz konusu tasarım için alanında uzman kişilerce çalışan Instagram yetkilileri geri dönüşleri de almaya başladı. Eski tasarıma göre çok daha büyük resimleri içeren yeni sayfa tasarımı şimdiden büyük ilgi görmeye başladı. İlk web tasarımında tek bir satırda 5 küçük resmi kullanıcıya gösteren Instagram yeni tasarımı ile ise tek satırda çok daha büyük 3 resmin görüntülenmesini sağlıyor. Kullanıcıların en çok sevdiği özellik olan büyük resim özelliğinin yanı sıra yeni tasarıma buton özelliklerinin de ekleneceği belirtiliyor. Yaptığı değişikliklerle gördüğü ilgiyi arttırmak isteyen Instagram’ın bundan sonraki adımı ise ne olacak merak konusu.

Sürekli kendisini geliştirmeyi seven Instagram bilindiği üzere yaklaşık bir hafta kadar önce yeni tasarımına geçti. Özel bir Web taraşım ekibi tarafından yapılan yeni tasarım kullanılmaya başlandıkça geri dönüşlerde gelmeye başladı. İlk olarak bireysel kullanıcılar yeni tasarımın kullanımının çok daha rahat olduğu yönünde mesajlar atmaya başladı. Bu durumdan oldukça memnun olduğunu dile getiren Instagram yetkililerine bir övgü de Instagram’ı kullanan firmalardan geldi. Zira birçok firma Instagram’ı etkili bir şekilde kullanarak reklamlarını bu platform üzerinden yapıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Takipçi Satın Almanın Zararları Var mı?

Instagram’ın Yeni Tasarımı Kullacılar Tarafından Tam Not Aldı

Söz konusu eski tasarımda çok daha küçük resimlerin ekrana gelmesi nedeniyle ürün tanıtımını iyi yapmak pek mümkün olmuyordu. Bu durum reklam sayaçlarından da net bir şekilde anlaşılıyordu. Resimlerin boyutu küçük olduğu için görüntülenmesi de az oluyor ve bu durum ürün tanıtımında sıkıntılar yaşanmasına neden oluyordu. Yeni tasarımda ise çok daha büyük resimler ile ürün tanıtımı yapmak isteyen firmalar daha detaylı paylaşımlar yapabiliyor. Yapılan bu paylaşımlar çok daha fazla resim görüntülemesi elde edilmesini sağlıyor. Böyle giderse Instagram’ın yeni tasarımı da oldukça büyük oranda beğeni alaca gibi. Zira bu yönde geri dönüşlerden her şey net bir şekilde anlaşılabiliyor. Bunun yanında Instagram’ın yeni reklam projesi için de söz konusu tasarımın büyük oranda katkısının olacağını söylemek mümkün.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/begeni/coklu-fotograf

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram’ın Yeni Tasarımı Kullanıma Sunuldu
4.5 (90.98%) 133 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir