Instagram güncellemesi

Instagram’ın Yorum Engeli Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram’ın en çok şikayet gelen konularının başında yorumlarda yer alan hakaret içerikli ifadeler geliyor. 2016 verilerine bakıldığı zaman Instagram’da bu şekilde binlerce kullanıcının taciz edildiği ve hatta birçok kullanıcının da hakaret içerikli mesajlar almaya başladığı da raporlara yansımaya başladı. Raporlara yansıyan bu durum Instagram’a gönderilen şikayetlerde de açık bir şekilde ortaya çıkmaya başlayınca Instagram’da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla beraber bu konu hakkında yeni bir atılımları olacağını açıklamıştı.

Instagram tarafından yapılan açıklamayla beraber artık yorum sisteminin de baştan aşağı değiştirileceği ve bu değişimle beraber kullanıcıların artık yorumları kontrol edebileceği de açıklanmıştı. Instagram tarafından bahsedilen yeni güncellemenin ise detayları da belli olmaya başladı. Ortaya çıkan yeni detaylarla beraber Instagram’ın artık bu konuda kullanıcılara kesin hakimiyet vereceği de net. Ortaya çıkan güncelleme detaylarına göre sistem şu şekilde işleyecek. Kullanıcılar sisteme girdikleri zaman yeni bir bölüm ile karşılaşacaklar. Bu bölüm kullanıcıların yorum engeli için kullandıkları bölüm olacak. Bu bölüme ise bazı filtrelemeler yapılacak. Yapılan filtrelemeler sayesinde kullanıcı hangi kelimelerin yorumlarda yer almayacağı da belirtiliyor. Kullanıcıların belirttikleri bu kelimelerin içerisinde yer aldığı yorumlar ise doğrudan engelleniyor. Söz konusu sisteme ne zaman geçileceği ise merak konusu. Zira henüz güncelleme yayın tarihi konusunda açıklama gelmedi.

Instagram’ın Yorum Engeli Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı
4.5 (89.56%) 362 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’ın Neden Çöktüğü Ortaya Çıktı başlıklı makalemizde instagram, Instagram açılmıyor ve Instagram çöktü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram'da Paylaşım Rekoru Kıran Fotoğraf
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir