Intel Security True Key

Intel Security True Key

Önemli bir veri saklama uygulaması olan Intel security true key silme nasıl yapılır sorusu sıkça sorulan sorular arasındadır. Parola yönetici olan uygulama AES-256 şifreleme algoritmasına sahiptir. Bu logaritma yardımı ile şifrelerin bilgisayarda kolaylıkla saklanabilmesine olanak sağlamaktadır.  Bu programın ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonu içerisinde 15 şifre saklanabilirken, ücretli içerisinde sınırsız şifre saklanabilmektedir. Kullanım kolaylığı sağlaması sebebiyle tercih edilen uygulamalar arasındadır. Uygulama Windows, Android ve Mac için uyumludur. Program kullanılırken kullanılması gereken ana bir parola bulunmaktadır. Ana parola uygulamanın tüm sürümlerinde kullanılabildiği için oldukça önemlidir. Şifre yönetim yazılımı olan uygulama arka planda çalışmaktadır. Güçlü şifreler belirlenmesine ve saklanmasına olanak sağladığı için hem güvenli hem de kullanışlı uygulamalar arasında yer almaktadır.

Intel Security True Key Nedir?

Bu konu ile ilgili merak edilen diğer bir konu ise uygulamanın nasıl kaldırılacağıdır. Uygulama her ne kadar işleyiş acısından etkili sonuçlar verse de bu şekilde tarayıcıların sayısının fazla olması sebebiyle tercih edilme oranı düşmüştür. Buna bağlı olarak Intel security true key silme işlemi gerçekleştirilebilir. Intel security true key nedir sorusu birçok kişinin merak ettiği sorular arasındadır. Kullanımı oldukça kolay olan uygulama parola yöneticisidir.Bilgisayar içerisinde saklanmak istenen parolaların korunmasına olanak sağlayan bir uygulamadır. Kendine ait ana şifresi bulunmaktadır, uygulamaya girmek için bu ana şifrenin kullanılması gereklidir, aksi durumda uygulamaya giriş yapılamamaktadır.

intel security true key

Intel Security True Key Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Denetim masasına girilerek programın kaldırılmak istenmesi olağan bir durumdur. Ekle/kaldır seçenekleri kullanılarak Intel security true key uninstall kaldırılmak istenebilir. Fakat bu işlem sırasında “bir sorun oluştu” uyarısı ile karşılaşılmaktadır. Bu işlemi birkaç kez bile denemek işlemin başarılı olmasına neden olmayacaktır. Uygulama ile ilgili Intel security nedir, nasıl kullanılır veya nasıl kaldırılır soruları internette yoğun şekilde aranmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

  • Masaüstünde bulunan Intel security true key simgesine sağ tıklanarak dosya konumunu aç seçeneği aktif hale getirilmelidir.
  • Program genellikle C diskine yüklenmektedir, programın yüklü olduğu yer bulunarak dosya konumu açılmalıdır.
  • Dosya konumu açıldıktan sonra geri gidilerek true key isimli klasöre giriş yapılmalıdır.
  • Yapılan bu işlemler dosya türünün değişmesine neden olmaktadır. Kendi klasörü içerisinden kaldırılan uygulama Uninstall.exe şeklinde kaydedilmektedir.
  • True key klasörü içerisinde bulunan  Uninstall.exe seçeneğine sağ tıklanarak yönetici olarak çalıştır kısmına tıklanmalıdır.
  • Bu işlem sonrasında pencere açılacaktır, bu pencere içerisinde bulunan  Remove yazan butona giriş yapılmalıdır.
  • Bu adımlar Intel Security true key uygulamasının kaldırılma işleminin başlatılmasına neden olmaktadır.
  • Uygulama kaldırılırken üst kısımda bulunan kutunun dolması beklenmelidir. Kutunun yeşil olarak dolması halinde kaldırma işlemi başarıyla tamamlanmış olacaktır.
  • Yeşil alanın üst kısmında tamamlandı ifadesi görüldüğünde işlem bitmiş demektir.
  • Sonrasında alt kısımda bulunan close seçeneğine tıklanarak çıkış yapılmalıdır.

Bu işlemlerin eksiksiz yerine getirilmesi durumunda uygulama başarıyla kaldırılmış olacaktır.

Nasıl Yapılır kategorisi yazılarımız ile tüm güncel sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Intel Nedir?

Intel, uluslararası hizmet vermekte olan Dünyanın en büyük yazılım ve donanım şirketidir. Genel olarak bilgisayarlara işlemci üretmesi ile bilinmektedir. Dünya üzerinde ve ülkemizde ki bilgisayarların birçoğuna destek sağlar ve üretim yapar.

Intel Güvenilir mi?

Intel yıllardan beri en popüler işlemci üreticilerin başında gelmektedir. Şu ana dek intel tarafından yaşanmış bir güvenlik açığı durumu söz konusu olmamıştır.

Intel Security Key Nasıl Kırılır?

Intel security key ile ilgili problemler yaşıyorsanız blog yazımız tam size göre. Blog yazımızdan istediğiniz tüm bilgileri kolaylıkla edinebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir