İOS 9 güvenlik

İOS 9 İle Güvenlik Açıkları Kapatıldı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Apple İOS 9 güncellemesi ile güvenlik açıklarını kapatmayı hedefliyor. Sosyal medya en sık kullanılan etkinliklerden biri haline geldi. Neredeyse basın kolu olarak gösterilen sosyal medyanın artık her eve girdiğini söylemek mümkün. Tabi ki sosyal medya kullanımı bu kadar yaygın olunca sosyal medya güvenliği de önem verilen ilk konulardan biri oluyor. Özellikle son dönemde yaşanan olaylardan sonra kullanıcıların çoğu artık sosyal medya hesabının güvenliğini ön planda tutmaya başladı. Bu durum sadece kullanıcılar için değil uygulama sahipleri ve uygulamaların kullanıldığı cihazların şirketlerinde de önemli hale gelmeye başladı. İşte bu firmaların başında da teknoloji devi Apple geliyor.

Daha önce bu konuda yaşadığı saldırılar nedeniyle büyük bir yara almış olan Apple ünlülerin İcloud hesaplarını koruyamamıştı. Tüm dünyada yankı bulan olaydan sonra Apple güvenlik konusuna biraz daha fazla önem vermeye başladı. Özellikle son dönemde yapılan saldırıların artış göstermesi yeni işletim sisteminde güvenliğin ön planda tutulmasına neden oldu. Bu bağlamda Apple yeni duyurduğu İOS 9 işletim sistemini tanıttı. Hali hazırda bugün itibari ile yayına başlayan yeni işletim sisteminde güvenlik açıkları yüzde 80 oranında kapatılıyor. Oldukça sıkı bir güvenlik sistemini getiren yeni işletim sistemi Instagram, Facebook, Twitter gibi uygulamalarında şifreleme sistemlerini güvenlik altına almaya başladı. Yeni güncellemenin ne kadar etkili olacağı merak konusu ama yine de eski sistemlere göre özellikle sosyal medya konusunda büyük bir rahatlık sağlayacağı kesin.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/igtv/yorum

İOS 9 İle Güvenlik Açıkları Kapatıldı
4.6 (91.05%) 228 votes

Bir önceki yazımız olan Gizem Karaca Instagram Hesabından İtiraf Gibi Paylaşımda Bulundu başlıklı makalemizde Gizem Karaca, Gizem Karaca Instagram ve Instagram gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Sevim Emre Instagram Hesabından Ayşe Özyılmaz’a Cevap Verdi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir