Instagram İran

İranlı Gençler Instagram’ı Salladı

Dünyanın dışa ve yeniliklere en kapalı ülkelerinden biri olan İran, sosyal medya kullanımına da sıcak bakmıyor. Özellikle fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram’a karşı oldukça katı olan ülke, Mayıs ayında Instagram’a erişimi de engellemişti. Engellenen Instagram üzerinden açılan bir hesap ise İran’ı karıştırmaya yetti.

Açılan bu hesapta İranlı gençlerin eğlence fotoğraflarının yayınlanması isteniyor. İşin ilginç kısmı ise bu noktadan başlıyor. Kapalı giyinmenin zorunlu olduğu ülkede gençlerin yaptıkları bu fotoğraf paylaşımları oldukça konuşuluyor. Yapılan tüm bu fotoğraf paylaşımlarında genç kızların mayolu fotoğraflarının bulunması İran halkının da artık batı giyim tarzını istediğini ortaya koyuyor. Özellikle son yapılan paylaşımlarda iyice açılan ve eğlence dünyasına giriş yapan gençler ise dünya genelinde kısa süre içerisinde 35 bin takipçi sayısına ulaştı. Bu durumda İran hükumeti her hangi bir cezai yaptırım uygular mı? Bilinmez ama şimdiden paylaşımların çok ses getirdiği ortada gibi.

İranlı Gençler Instagram’ı Salladı
4.5 (89.47%) 454 votes

Bir önceki yazımız olan GramBlr İle Instagram’ı Bilgisayardan Kullanın başlıklı makalemizde GramBlr, GramBlr Instagram ve GramBlr uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Türk Yapımı Fotoğraf Düzenleyici Turkogram
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir