İrem İsminin Anlamı

İrem İsminin Anlamı

İrem isminin anlamı ve söylenişi ülkemizde son yıllarda popüler olan isimler arasına girmesine sebep olmuştur. Özellikle genç anne-baba adayları doğacak çocukları için hem popüler hem güzel hem de anlamlı bir isim arayışı içine girer ve İrem ismi de bu bağlamda tercih edilebilir bir isim olarak karşılarına çıkar. Peki İrem isminin anlamı nedir? özellikleri nelerdir gibi konuları merak eden anne ve baba adayları ya da ismi İrem olan kişiler için bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

İrem isminin akla gelen ilk anlamı görkemli bir bahçedir. Bu bahçe o  kadar güzel bir bahçedir ki cennetten bir bahçe gibidir. Bu isme anlam veren bahçe insana huzur ve mutluluk verir. Mitolojik yapıtlarda karşımıza çıkan İrem Bahçeleri kavramı özellikle masal ve edebi eserlerde sıklıkla geçmektedir.

İrem isminin ok ya da kurşun atılan nişan tahtası gibi bir anlamı da vardır. Bunun dışında Cenk ismi erilen bir müzik aleti vardır ki bunu icat edenin ismi olarak da anılır. Ayrıca İrem isminin çok sık kullanılmasa da eşi benzeri olmayan, eşsiz , özel ve heybetli, gösterişli gibi kavramlara karşılık geldiği de bilinmektedir.

İrem isminin diğer anlamları ise:

  • Yumuşak ya da naif huylu kişi,
  • İyi ahlak sahibi,
  • Anne ve babasına karşı hayırlı bir evlat,
  • Sorumluluk sahibi, güvenilir ve tutarlı bir karakter sahibi

olarak karşımıza çıkar.

irem ne demek

İrem İsminin Özellikleri Nelerdir?

İrem isminin özeliklerini anlatırken ilk bahsedeceğimiz kavram karakteristik özellikleri olacaktır.  Bunun sebebi ise özgürlüğüne o kadar düşkün olmasıdır ki bir yere ya da bir şeye bağlanmaktan korkması ve bu durumdan hoşlanmamasıdır. Kısıtlanacağı işlerde çalışmak yerine özgür bir ortam arayan kişi anlamına da karşılık gelir. Baskıcı bir aileye sahip kişilerde genç özgürlüğe düşkün olma sebebi ile genç yaşta evden ayrılmalar görülebilir. Özel hayatta da aynı şekilde baskı ya da kısıtlamayı asla kabullenemeyen kişi anlamı da İrem isminin karakteristik özellikleri arasında yer alır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Bununla beraber oldukça duygusaldırlar. Çok çabuk incinir ve kırılma konusunda biraz hassastırlar. Ayrıca bünyeleri de bu konuda oldukça hassastır. Karar alma aşamasında güçlük çeken kişilerdir ve tereddüt hayatlarının önemli bir parçasıdır. Zeki ve başarılı bir yapıya sahip kişilerdir ve özellikle iş hayatında birçok zorluğun üstesinden rahatlıkla baş edebilir.

Ülkemizde sıklık olarak her 637 kişide 1 kişinin isminin İrem olduğunu söyleyelim. Toplam ne kadar İrem ismi var merak edenler için ise bu sayı: 128.599. İrem isminin anlamı ve popülaritesi her geçen gün daha da seçilebilir bir isim olmasını sağlamaktadır.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

İrem Ne Demektir?
İrem ismi; Cennete benzetilerek yapılan bahçe, efsanelerde ve masallarda adı geçmekte olan mutluluk bahçesi anlamlarına gelmektedir.

İrem İsmi Caiz mi?

İrem ismi gayet hoş anlamlar taşıdığı için yeni doğan bebeklere bu ismin verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu nedenle caizdir.

İrem İsminin Kökeni Nedir?

İrem ismi Arapça kökenli olan bir isimdir. Arap kültüründe çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir