İş İlanları Instagram Hesaplarından Paylaşılıyor

İş İlanları Instagram Hesaplarından Paylaşılıyor

İş İlanları Instagram platformunun yüksek kitlesinde kullanıcıları iş sahibi yapıyor. Sadece aktif kullanıcı sayılarına bakmamız kullanım miktarı hakkında net bir bilgi edinmemiz açısından oldukça yeterli olabiliyor. Bu bağlamda Instagram’ın güzünün fazla olması birçok alanda da Instagram’dan yararlanılmasını sağlıyor. Özellikle her eve internetin girdiğini düşünürsek bu durum oldukça ilginç sonuçlar doğurabiliyor. Kimi zaman firmaların reklamları için kullandıkları kimi zaman yeni bir haberin yayılması için kullanılan Instagram son günlerde bu alanda yeni bir atılıma daha imza attı.

Instagram iş ilanları

Söz konusu bu yeni atılım ise Instagram’ın iş alanları üzerindeki etkisini net bir şekilde ortaya koyuyor. Birkaç kişinin bir araya gelerek oluşturdukları bu yeni atılımda özel oluşturulmuş bir Instagram sayfası kullanılıyor. Kullanılan bu sayfaya ise genellikle iş ilanları ekleniyor. İş hakkında detaylar ve çalışma koşullarının bulunduğu ilanlara bir de irtibat numaraları eklenince tam olarak bir iş bulma ortamı oluşturulmuş oluyor. Henüz hazırlık aşamasında olan uygulama ile genelde sanal alemde yapılabilecek iş ilanları kullanılacağı belirtilirken gördüğü ilgiye göre gerçek zamanlı iş ilanlarının da burada yayınlanacağı belirtiliyor. Çok daha fazla kişiye çok daha fazla iş imkanı sunacak olan bu yöntemin ne zaman kullanıma açılacağı ise merak konusu. Zira henüz bu konuda net bir açıklama yok. Ama çalışmaların çok da zaman almayacağı da yetkililer tarafından verilen bilgilerde yer alıyor.

Instagram’dan Nasıl İş Bulunur?

Instagram kullanıcı amaçları değişmekte ve değişen bu sistemde kendiliğinden şekillenmektedir. Artık kullanıcılar, özellikle insan kaynakları uzmanları sosyal medya üzerinden doğru adayları bulabileceğine inanarak iş ilanlarını Instagram üzerinden yayınlamaktadırlar. Bu da aktif kullanıcı kitlesini arttırırken, iş arayan kullanıcılar için de kolaylık sağlamaktadır. Tüm sosyal medya kanallarına meydan okuyan  Instagram, yetkililerin getirdiği bir güncelleme ile değil de kullanıcıları tarafından iş arama portallarına da rakip olmayı başarmıştır. Özellikle yeni mezun kullanıcılar çoğunlukla Instagram üzerinden kariyer sayfalarını ve kullanıcılarını takip ederek, kendilerine uygun pozisyonlarda iş bulabilmektedirler. Her geçen gün etkileşimini arttıran Instagram bünyesinde insan kaynakları yetkilileri ve kariyer sayfaları için açılan hesapların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Türkiye’de 37 milyon kullanıcı sayısına sahip olan Instagram uygulaması üzerinden doğru adaylara ulaşabilmek de çok kolay. Hikayeler kısmından tanıtım oluşturabilir ve sitenize bağlantı verebilir böylece insan kaynakları ile pozisyonla ilgilenen adaylar arasında hızlı ve kolay bir iletişim sağlanmış olur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Instagram ve İK

İnsan kaynakları yetkililerinin birçok paralı portallar üzerinden, açtıkları pozisyona uygun adaylar bulmaları bazı durumlarda çok zor olabilmektedir. Yetkililer, kullanıcıların en aktif olduğu Instagram uygulamasını seçerek burada ilan yayınlamaya başlamışlardır. Hatta uygun ve doğru adaylara Instagram’dan daha kolay ulaştıklarını da belirten yetkililer bu durumdan memnun kaldığını belirterek, Instagram yetkililerinin bu konu ile ilgili ayrı bir çalışma yapmalarını da talep etmişlerdir.

Instagram üzerinden iş nasıl aranır?

Öncelikle bunun için bir Instagram hesabına sahip olmalısınız. Profilinizin düzgün ve ciddi olduğundan emin olun. Bionuza işiniz ile ilgili birşeyler yazın ve mesleğinizi açıkça belirtin. Ayrıca mesleğiniz ile ilgili dikkat çekici paylaşımlar yapın. Genel olarak profilinize göz gezdirin ve bir insan kaynakları gibi düşünmeye çalışın. Ardından bünyesinde çalışmak istediğiniz firmaları bulun ve onları takip edin. Daha sonrasında bu firmalara uygun pozisyonlar hakkında başvuru yapmak istediğinizi samimi bir dil ile anlatın. Linkedin bu konuda uzman olsada şansınızı denemekten çekinmeyin.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/

Instagram Üzerinden İş İlanları Sayfası Açılabilir Mi?

Instagram üzerinden iş ilanları paylaşmak için sayfaları kullanmanız herhangi bir sakıncası yoktur.

Instagram Üzerinden İş İlanı Paylaşmak Ücretli Midir?

Instagram üzerinden iş ilanı paylaşmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Ücret ödemeden bu tür sayfaları oluşturabilir veya takip edebilirsiniz.

Instagram Üzerinden İş Teklifi Alabilir Miyim?

Instagram profilinizi aktif olarak kullanırsanız, İşverenlerin dikkatini çekmeniz mümkün olacaktır. Eğer böyle bir niyetiniz var ise instagram biyografi kısmını iyi değerlendirmelisiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir