İşkur

İşkur

İşkur ülkemizde ilk olarak 3008 sayılı İş kanunu ile 1936 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Kuruluşun amacı iş arayanlar ile işçi arayanların bir araya getirilmesidir. Bu sayede doğru kişileri bir araya getirerek hızlı bir şekilde gerekli bağlantının giderilerek istihdam ihtiyacı olanların ihtiyacını karşılamak ve iş arayanların iş bulmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Ülkemizin tüm il ve ilçe merkezlerinde bu kuruma ait bir başvuru noktası bulunmasının yanında tüm işlemlerin rahatça yapılabileceği web sitesi de bulunmaktadır. Bu sisteme iş arayanlar ve iş verenler kayıt olarak bağlantı kurması kolaylaştırılmaktadır.

İşkur Giriş Nasıl Yapılır?

İşkur giriş işlemi yapabilmeniz için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekiyor. Eğer kayıtlıysanız web sitesinde bulunan “internet Şubesi” sekmesine tıklamanız, açılan sayfada giriş sekmesine tıklamanız gerekiyor. Eğer üyeliğiniz yoksa İşkur kayıt işlemi için aynı sayfada bulunan “Üye ol” sekmesine tıklamanız gerekiyor.

Giriş işleminde sizden kimlik numaranız ve şifreniz talep edilecektir. İsterseniz e-Devlet ile giriş tuşuna basarak da bu adımları atlayabilir ve sisteme kolayca giriş yapabilirsiniz. İş Arayan giriş tuşuna bastıktan sonra sisteme girmiş olursunuz. Kayıt işleminde ise tek tek adımları izleyerek doğru şekilde sisteme kayıt olabilirsiniz.

  • Üye ol sekmesine bastıktan sonra üyelik sözleşmesini okuyup “Onaylıyorum” sekmesine tıklamanız gerekiyor.
  • Kimlik bilgilerini ( kimlik no, ad, soyad, baba adı, doğum tarihi) girmeli, güvenlik numarasını yazmalı ve alt tarafta ki butonu işaretleyip “İleri” tuşuna basmalısınız.
  • Karşısına çıkan forumda adres bilgilerinizi eksiksiz olarak girin, iletişim bilgilerini gene eksizsiz olarak yazın.
  • Daha sonra bir sonraki sayfada şifrenizi oluşturun ve ikinci kez aynı şifreyi girin, güvenlik sorusunu ve yanıtını belirleyin.
  • Son olarak da “Üyeliğimi Oluştur ve Devam Et” sekmesine tıklayarak üyeliğinizi tamamlayın.

Bu işlemlerin tamamı iş arayanlar için kayıt olmak için gerekli adımları göstermektedir. İşveren içinde buna benzer adımları takip ederek sisteme dahil olabilmek mümkündür. İşveren için tek farkı işyeri ile ilgili tüm faaliyetleri işaretlemesi olacaktır. Üye olduktan sonra tüm ülkede ki iş ilanlara bakarak size uygun olan işi tercih etmeniz mümkün olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: E Ticaret Nedir?

işkur

İşkur İş İlanları Seçimleri Nasıl Yapılır?

İşkur iş ilanları araması sisteme giriş yaptıktan sonra rahatça yapabilirsiniz. İlk olarak özgeçmişini belirlemeli, gerekli düzenlemeleri profilinizde yapmanız gerekiyor. Başvuru yapacağınız iş alanı için yeterli olduğunuzu gösteren bilgileri eksiksiz olarak profilinize yazmalısınız. Aldığınız eğitim, daha önce çalıştığınız iş yerleri, nerede yaşayacağınız ve farklı bir yerde yaşamak içi bir sıkıntınız olup olmadığını buraya yazabilirsiniz.

Daha sonra sayfalarda iş ilanları arama kısmına girerek sizin için önemli olan standartları belirleyip arama yapabilirsiniz. Tüm aramalarda size uygun olan iş seçimleri sıralanacak ve onların aradıkları şartları okuyabileceksiniz. Bundan sonra başvuru yapmanız gerekiyor.

İşkur Kayıt ve Başvuru Nasıl Yapılır?

İşkur başvuru işlemi çok basit bir şekilde yapılmaktadır. Kayıt, giriş ve iş arama kısımlarını yaptıktan sonra size uygun olan işe tıklamanız gerekiyor. Bu sayfada işle ilgili başvuru yapanlar, işi arayan şirketin aradıkları özellikleri bulabilirsiniz. Ücret bilgileri ve diğer özel bilgiler karşınıza gelecektir. İsterseniz ön yazı ekleyerek isterseniz eklemeden iş ilanının altında bulunan “Başvur” sekmesine basmanız yeterli olacaktır. Daha sonra başvurduğunuz işleri profilinizde ki iş başvurularım kısmında bulabilirsiniz.

Nedir kategorisi yazılarımız ile sosyal ve güncel tüm konulara erişebilirsiniz.

İŞKUR Nedir?

İŞKUR; İş ihtiyacı bulunan işverenler ile işçileri birleştiren ve işe alım sağlayan, işsizlik maaşı vermekte olan bir devlet kurumudur. İstihdam alanında önemli gelişimlere ve desteklere imza atmaktadır.

İŞKUR İş Başvurusu Ne Demektir?

İŞKUR, yaşanmakta olan olağan dışı durumlar neticesinde hem işverene destek olmak hem de işsizlikle mücadele etmek için belirli ödenekler ayırmıştır. Bu ödeneklere başvurmak için yukarıda ki blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

İŞKUR İş Başvurusu Son Tarihi Ne Zaman?

Bu konuda herhangi bir son tarih bulunmamaktadır. Olağanüstü bu durumun ne zaman sonlanacağı bilinmediği için, bu dönem süresinde başvurular ve yardımlar devam edecektir.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir