Joomla SEO Eklentileri

Joomla SEO Eklentileri

Doğru işlemlerin yapılması, var olan imkanların daha geniş çerçevede kullanılması Joomla SEO eklentileri nelerdir sorusunu da beraberinde getirir. Var olan eklentilerin bilinmesi, hemen kullanıma başlanmasıyla iyi bir performans yakalanabilir. Arama motorlarında yüksek sıralamalar kazanma adına tüm web siteleri için Joomla SEO eklentileri kullanımı söz konusu olurken tüm sürümlerin desteklenmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Joomla SEO Eklentisi sh404SEF

Joomla SEO eklentisi denilince akla ilk gelen sh404SEF en popüler uygulamasıdır. Tüm sürümler için söz konusu olmanın yanı sıra arama dostu URL ve giriş formunda spam koruması bulundurur. Bununla birlikte hızlı bir şekilde eklenti indirilerek kullanımına başlanır. Joomla SEO eklentisi temel özellikleri ise şu şekildedir;

 • Google Analytics özelinde evrensel bir genişlikte destek sunar.
 • Google Etiketler Yöneticisi özelinde desteğe sahiptir.
 • 404 durumlarında önerilen SEF URL yönlendirmeleri yapılır.
 • Sayfa başlıkları özelleştirilebilir.
 • Sayfa açıklamaları sorunsuz şekilde özelleştirilebilir.
 • Kullanıcı ve arama motorlarına dair SEF URL oluşturma imkanı verir.
joomla seo eklentileri

EFSEO

Meta verilerine dair kontrollerin sağlanması adına kullanılan Joomla SEO eklentisi EFSEO değişiklikler açısından da verimlidir. Meta bilgilerinin ön uçta değiştirilmesi, verilerin her sayfaya atanması, otomatik modla meta veriler oluşturma temel özelliklerindendir. Harici SEF bileşenlerine dair uyumluluk modu var olurken başlık, açıklama ve anahtar kelime değişimleri yapılır.

JoomSEF

Arama motorlarında daha üst sayfalara çıkılması adına URL özelinde yapılacak değişiklikler için kullanılır. URL yönetimi ve yinelenen URL özelleştirme ve URL önbellekleme içerdiği unsurlardır. Joomla SEO eklentileri arasında popülerler arasında olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Hızlı indirme özelliğine sahip olup temel özellikleri ise şu şekildedir;

 • SEF URL oluşturulması kolayca yapılır,
 • Tam gelişmiş yapıda SEF URL yönetimi sunar.
 • Meta verilerinin üretilmesi, yönetilmesi,
 • 404 sayfalarına dair özelleştirme,
 • 301 yeniden yönlendirme yönetimi temelde özellikleri arasındadır.

Tag Meta

Meta bilgilerinin yönetilmesi ve her türlü duruma ilişkin tek bir kontrol panelinden işlemlerin yapılmasını mümkün kılar. Sitenin konumunu geliştirme sağlanırken içerik hakları, meta açıklamaları, anahtar kelimeler ve sayfalık başlıklara ilişkin destekleri vardır. Başlığa site adı ekleme, canonical bağlantı desteği sunması da tercih edilmesinde rol oynar. Joomla SEO eklenti yararları ne kadar çok sorusuna da yanıt olmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Noindex Nedir, Ne İşe Yarar? SEO’ya Etkisi Nedir?

SEO Simple

SEO Simple isimli Joomla SEO eklentisi indirme işlemlerine hemen başlanılır. HTML sayfa başlığı yapılandırılması yaparken başlık etiketinin çok farklı şekillerde özelleştirilmesi imkanını sunulanlar arasındadır. Çeşitli eklentiler kullanılarak daha iyi bir web site yaratılabilir. Özellikle SEO faaliyetlerinin kontrol altında olması, işlemlerin daha otomatik ve hızlı yapılması, zamandan tasarruf edilmesi, sorunlu hallerin hemen görülebilmesi eklenti kullanımlarıyla doğrudan ilişkilidir. Kullanılacak eklentiler web sitesine neler kazandırır sorusu çok önemlidir. Buna karşın avantajları ve dezavantajları bazında değerlendirilme yapılıktan sonra doğru eklentinin indirilmesiyle kullanımı olmalıdır. Site açısından daha uygun ve yararlı eklentilerin tercih edilmesi de etki gücünü yükseltecektir.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Joomla Nedir?

Joomla , web siteleri oluşturmak ve içerikleri yayınlamak için kullanılabilen açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Kullanıcı dostu, arama motorlarına uygun ve erişilebilir olması ile bilinmektedir.

Joomla Ücretli mi?

Joomla ücretsiz olarak kullanılabilmekte olan bir sistemdir. Tamamen ücretsiz şekilde yüklenebilir ve içerik üretimine başlanılabilir.

Joomla Avantajları Nelerdir?

Joomla ile içeriklerinizi kolayca üretebilir ve çevrimiçi dünyada paylaşabilirsiniz. Ayrıca açık kaynak sistemi sayesinde geliştiriciler tarafından oluşturulmuş olan içeriklere ulaşabilir ve kendi sisteminizde kullanabilirsiniz.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir