Kaliteli Backlink

Kaliteli Backlink

Web sitesi özelinde gerçekleştirilen önemli SEO faaliyetlerinden bir tanesi de şüphesiz ki backlink alımlarıdır. Burada başta Google olmak üzere arama motorları tarafından yapılan taramalarda backlink durumları büyük öneme sahiptir. Doğal ve kaliteli olmaları gerekli olurken aksi durumlarda spam hadiseleri, siteye zarar verecektir. Sitenin arama motorları çerçevesinde çok daha iyi bir kaliteye sahip olması için her zaman doğal backlink nasıl alınır sorusuna yanıt aranmalıdır. Peki, tüm bu durumlara göre en iyi backlink alma yöntemleri nelerdir?

Backlink Alma Yöntemleri

  • Misafir Yazarlık Backlink Alımı

Her ne kadar birçok kişi ön yargılı olsa da belirli bir standart da ziyaretçiye sahip sitelerde misafir yazarlık yapılabilir. Reklam olarak da değerlendirilebilecek bir gelişme olan misafir yazarlık sayesinde sitenin tanıtımı yapılabilir, binlerce kişiye hitap eden platformda marka paylaşımıyla önemli bir kazanım elde edilir. Burada akla gelen bir mesele ise neden kendi sitem dururken başka sitede içerik yazayım olmaktadır. Ancak bilinmelidir ki SEO süreçlerinde geleceğe yatırım en önemli meseledir. Alınacak kaliteli bir ücretsiz backlink süreciyle sitenin en güçlüler arasında olması sağlanabilir.

  • Sosyal Medya Backlink Süreçleri

Yapılacak backlink analiz durumlarında sosyal medyanın etkisi oldukça fazladır. Yüksek kaliteye sahip yararlı içerikler olmasına karşın sitenin istenilen seviyede trafik almıyor olması sosyal medya kullanımıyla doğrudan ilişkilidir. Bu içeriklerin çok daha fazla kişiyle paylaşılması ve amiyane tabirle pazarlanması adına mutlaka sosyal medya backlink alımlarından yararlanılmalıdır. Sosyal backlinkler oldukça etkili olurken paylaşım ve beğenilerle gelen yorumlarda sitenin bambaşka bir hale gelmesine yardımcı olur.

kaliteli backlink
  • Forum Backlink Alımları

Eski olmasıyla beraber çokça kullanılmaya devam eden forum siteleri özelinde backlink alma oldukça önemlidir. Burada siteye dair yorumlar yazılabilir, konu başlıkları açılabilir.

  • Rakip Backlink Alımı

Rakiplerin sitelerinde backlink durumlarına bakarak alım  yapılması da bir nevi karşı hamledir. Bu çerçevede Ahrefs gibi backlink analiz işlemleri yapılabilecek araçlar kullanılabilir. Size göre çok daha başarılı trafik ağına sahip siteler tercih etmelisiniz. Rakipleriniz hangi platformlarda backlink alımı yapıyorsa sizde onları devam ettirebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Zararlı Backlink Tespiti Nasıl Yapılır?

  • Markalaşan Backlink Alımı

Var olan backlink nedir sorusuyla başlayan süreçte site kalitesi her geçen gün artacaktır. Sonuç olarak tanınırlık gelirken daha profesyonel şekilde site adınızın geçeceği içeriklerden backlink alımları yapabilirsiniz. Bir blog ya da tanıtıcı sitelerde sizinle ilgili bir içerik varsa hemen backlink alabilirsiniz. Burada önemli olan husus ise içerikte doğrudan tek başına site adı ya da marka kullanımıdır. Böyle bir durum yoksa içeriği yazan kişiyle iletişime geçerek talep de bulunabilirsiniz. Sonrasında backlink alımı yapabilirsiniz.

Siteye Backlink Ekleme Nasıl Olur?

Mevcut olan yöntemlerden biri ya da birkaçıyla site için backlink alımı yapılabilir. Burada önemli olan belirleyici husus link alımı yapılan site kalitesidir. Yetersiz ya da aşağıda olan sitelerden alım yapılmasına gerek yoktur. Belirli bir seviyenin üstünde olması gerekirken kolaylıkla backlink ekleme yapılır. Buna ilişkin analizler ve kontroller adına da eklentiler indirilebilir ve kullanılabilir.

Backlink Alma Püf Noktaları

Var olan temel SEO faaliyetleri arasında gelen kaliteli backlink süreçleri her zaman kontrol edilmelidir. Hatalı işlemler olabileceği gibi beraberinde spam durumlarıyla da karşı karşıya kalınabilir. Böyle durumlarda mutlaka link eklemeleri düzenlenmeli ve silinmelidir. Sitede mutlaka sosyal medya paylaşımları için butonlar olmalıdır, hemen her içerik devamlı sosyal medyada döndürülmelidir. Ne kadar çok etkileşim hali devam ederse o kadar hızlı bir kazanım olacağı bilinmelidir. Buna ilişkin olarak yapılacak backlink alımı noktasında birçok farklı eklenti de kullanılabilir.

SEO Destek kategorisi yazılarımız ile Google’da sitenizi en üst sıraya taşıyın!

Backlink Nedir?

Backlink, SEO çalışmaları için kullanılan bir link inşa yöntemidir. Anahtar kelimeden ya da direkt URL üzerinden başka sitelere link eklemesi yapılır. Bu sayede arama motorlarında daha önde çıkma imkanına erişilir.

Kaliteli Backlink Nedir?

Kaliteli Backlink demek yüksek DR değerine ve sıralamalara sahip olan sitelerden backlink almak demektir. Bu tarz backlinler daha faydalıdır ve sıralama artmasında önemli rol oynarlar.

Kaliteli Backlink Nasıl Alınır?

Kaliteli backlink ile ilgili olarak sizlere sunmuş olduğumuz blog yazımızdan tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca .edu ve .gov uzantılı sitelerden backlink almak sizlere çok büyük kazanım sağlar.

Anti-SEO Nedir?

Anti-SEO web siteniz ya da ürünleriniz hakkında kötü izlenmim oluşturmak, sıralama düşüşü yaşamanız adına yapılan çalışmalardır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Backlink Analizi Nedir?

Backlink Analizi Nasıl Yapılır?

Backlink analizleri yapmak için, Ahrefs, Semrush ve Moz gibi araçlardan faydalanabilirsiniz.

Zararlı Backlink Nedir?

Düşük değerlere sahip sitelerden ya da spam olarak algılanmış olan sitelerden alınan geri bağlantılar sizlere fayda sağlamaz, zarar olarak geri döner.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir