Instagram kullanıcı adı öğrenme

Kullanıcı Adımı Unuttum! Instagram Nasıl Giriş Yaparım?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram internet dünyasının en çok aranan uygulamalarından biri. 2016 yılını geride bırakmaya sadece sayılı günler kala açıklanan kullanım ve arama verilerine bakacak olursak Instagram’ın listede üst sıralarda yer aldığını da net bir şekilde görebiliriz. Özellikle Snapchat ile girdiği mücadele sonrasında daha da bir ön plana çıkmaya başlayan Instagram’ın bu yapısı ile beraber uygulamaya üye olan kullanıcı sayısı da artış göstermeye başladı.

Tabi her ne kadar kullanıcı sayısının sürekli olarak artması ve Instagram’ın sürekli olarak güncellenmesi beğeni toplasa da aslında uygulamanın bu şekilde ön plana çıkması yaşanan sorunlarında sayısını bir hayli arttırmakta. Yaşanan tüm bu sorunlar için ise Instagram’da düzenli aralıklarla kullanım rehberleri yayınlayarak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmeyi hedefliyor. Bu noktada Instagram’da en çok yaşanan sorunların başında ise kullanıcı bilgilerinde yaşanan sorunlar geliyor.

En Sık Yaşanan Sorun Şifre Ve Kullanıcı Adı Unutma

Genelde Instagram’ın akıllı telefonlar üzerinden kullanılması ve akıllı telefonlardan uygulamaya giriş yapılırken bilgilerin hatırlanılmasının seçilmesiyle beraber kullanıcılar akıllı telefonlarında her seferinde şifre girmeden ve her seferinde kullanıcı adını yazmadan doğrudan Instagram uygulamasına giriş yapabiliyor. Bu durumda aslında büyük bir kolaylık olarak gösterilse de kullanıcı giriş bilgilerinin unutulmasına da neden olmakta. Zira son dönemde kullanıcılarda da en çok bu yönde mesajlar geldiğini söylemek gerek.

Bu noktada eğer Instagram şifrenizi unutmuşsanız o zaman yapmanız gereken şifremi unuttum bağlantısı üzerinden Instagram’a mesaj göndermek ve onay maili istemek. Instagram mail adresinize onay maili gönderdikten sonra ise doğrudan gelen bağlantı üzerinden şifrenizi de değiştirip hesabınıza girebiliyorsunuz. Fakat kullanıcı adınızı unuttuğunuzda nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor şimdi buna bakalım.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikayelere Yeni Bir Özellik Daha

Kullanıcı Adı Unutulduğunda Yapılması Gerekenler

Instagram kullanıcı adı öğrenme

 • Öncelikle bir öneri de bulunarak işe başlayalım. Daha rahat işlem yapmak ve daha rahat kullanıcı adınızı öğrenmek için mutlaka Instagram web sürümünü kullanmanız gerekiyor. Instagram web sürümü üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Zira akıllı telefon üzerinden bu işlemleri yapmanız pek mümkün değil.
 • Instagram giriş sayfasına girdikten sonra ise yapmanız gereken “şifre ve kullanıcı adının” girişinin yapılacağı kısımda yer alan “unuttun mu?” bağlantısına girmek. Unuttun mu bağlantısına girmeniz durumunda size hangi bilginizin unutulduğunu soran bir kısım gelecek. Buradan “Kullanıcı adı veya E-posta” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
 • Bu işlemden sonra posta hesabınıza bir mail gönderilecek. Bu link sizi doğrudan giriş sayfasına yönlendiriyor. Linkin yaptığı yönlendirme sonrasında ise karşınıza gelen sayfada kullanıcı adınız gösteriliyor.

ÖNEMLİ NOT: Bu işlemle kullanıcı adınızı öğrenmenizle beraber “şifre değişikliği” yapmanız da gerekli. Güvenliğiniz için Instagram kullanıcı adı ve şifreniz bölümünde yeni bir şifre oluşturmanızı da istemekte.

Kullanıcı Adımı Unuttum! Instagram Nasıl Giriş Yaparım?
4.4 (87.42%) 151 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler Paylaşımlarına Kimler Mesaj Atabilir? başlıklı makalemizde Hikayeler yorumları ayarlama, instagram ve Instagram Hikaye hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Kullanıcı Adımı Unuttum! Instagram Nasıl Giriş Yaparım?” üzerine 9 düşünce

 1. Vildan

  Ben bir arkadaşım ile mesajlaşırken Üçüncü mesajım gitmedi ve yavaşça konuşma silindi.Ben bu arkadaşımın kullanıcı adını unuttum.Ona çok ulaşmak istiyorum.

  Cevapla
 2. Ismail

  Instogram kolanci adımı onutum ve e postam yok nasil açarım sadece şifreyi biliyurum hesabimd dondurdum

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir