Instagram yasakları

Kuzey Kore Şimdide Instagram Yasakladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

İçe dönük bir ülke olarak bilinen Kuzey Kore her geçen gün yeni bir yasa ile karşılaşabiliyorsunuz. Ne turistlere ne de dış yatırımcılara açılmayı pek hoş karşılamayan yönetimin aldığı kararlar kimi zaman dünyanın tepkisine de neden olabiliyor. İşte bu kararların biride Kuzey Kore’nin turistlere interneti kapatması olmuştu. Söz konusu karara göre ülkeye giren turistlerin kesinlikle internet kullanımı yapamayacakları bildirilmişti. Bu karara tepki gelse de alınan karar uygulanmaya başlamış ve ülkenin tek 3G operatörü de bunun için harekete geçmişti. Henüz bu durumun yankıları sürerken Kuzey Kore’den bir yasak daha geldi.

Çin gibi içe kapalı ve kendi ekonomisini güçlendirmeyi amaçlayan Kuzey Kore şimdide Instagram kullanımını yasakladı. Üstelik bu sefer sadece turistlere değil yerel halka da söz konusu yasak getirildi. Gelen yasak sonucunda ise Instagram’a erişim tamamen engellendi. Konu hakkında yapılan açıklamada neden olarak ise Instagram üzerinden Kuzey Kore aleyhine paylaşımlar yapılması gösterildi. Yerel halkında bu konuda paylaşımlar yapılması sonucu yasaklandığı söylenen Instagram’a VPN aracılığı ile de girilmemesi için çalışmalar başlatıldı. Söz konusu yasak büyük tepki almasına rağmen yönetim bu konuda geri adım atmama kararı aldı. Instagram konu hakkında açıklama yapmazken Çin için daha önce “bu onların kararı” şeklinde bir açıklama da yapıldığı biliniyor. Instagram yasağı nasıl sonuçlanacak bilinmez ama şuan için kullanımın yeniden açılması oldukça zor gözüküyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/video-goruntuleme/coklu-video

Kuzey Kore Şimdide Instagram Yasakladı
4.3 (86.15%) 39 votes

Bir önceki yazımız olan Pelin Karahan Instagram Hesabından Duygulandıran Paylaşımı Geldi başlıklı makalemizde Babalar günü, Instagram ünlüler ve Pelin Karahan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Kuzey Kore İnternet Şoku ile Sosyal Medyayı Salladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir