İnternet Yasakları

Kuzey Kore İnternet Şoku ile Sosyal Medyayı Salladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

İnternet Kuzey Kore ve tüm dünyayı saran örümcek ağı gibi yayılmaya başlayan bir teknoloji haline geldi. Hemen her ülkede de artık yavaş yavaş internetin kullanımına başlandı. Neredeyse internet kullanılmayan bir alan kalmadı denirken bunun yanında internet yasakları da söz konusu gelişime engel oluşturmaya başladı. Söz konusu yasaklar kimi zaman ülke bazında olunca çoğu internet uygulaması da bundan zarar görmeye başladı. Özellikle Çin tarafından sürekli gelen internet yasakları başta sosyal medya kullanımı olmak üzere tüm internet uygulamalarını olumsuz yönde etkiliyor.

Bu tür yasakların en çok sosyal medyayı vurduğunu da söylemek lazım. İşte bu durumun son örneği de Kuzey Kore’den geldi. Katı kuralları ile bilinen Kuzey Kore internet konusunda da bir adım attı. Operatör sağlayıcılarına verilen komutla beraber internet kullanımın sadece yurt içi vatandaşlara serbest olması sağlandı. Yani diğer bir değişle Kuzey Kore’ye giden turistler ve yabancı vatandaşlar internet veya her hangi bir sosyal medya uygulaması kullanamayacak. Söz konusu kararın neden alındığı açıklanmazken şuan için tek operatör arıza kaynaklı bir yasaklamanın söz konusu olduğunu duyurdu. Henüz net bir açıklama yapılmamasına karşın kısa süre sonra yetkililerden konu hakkında açıklama yapılması da bekleniyor. Bununla beraber Kuzey Kore vatandaşlarının ise şuan internet kullanımında bir sıkıntı yaşamadıkları da bildirildi.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/takipci/turk-bot

Kuzey Kore İnternet Şoku ile Sosyal Medyayı Salladı
4.5 (89.65%) 427 votes

Bir önceki yazımız olan Felipe Melo Neden Galatasaray’ı Takibi Bıraktığı Ortaya Çıktı başlıklı makalemizde Felipe Melo, Felipe Melo Instagram ve Galatasaray hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Kuzey Kore Şimdide Instagram Yasakladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir