Limonlu Suyun Faydaları

Limonlu Suyun Faydaları

Kahve ya da genellikle çay tüketimi çok daha fazla olsa da yapılan araştırmalarla günün ilk saatlerinde vücut için en iyi sıvının limonlu su olduğu görülmektedir. Son derece hızlı bir şekilde hazırlanmasının yanı sıra birçok derde devam olması, önleyici özelliklerin bulunması da ilk tercih olmasını beraberinde getirmektedir. Önemli olan husus ise mutlaka suyun ılık kıvamda bulunmasıdır. Çok soğuk ya da çok sıcak bir suyun etkisi az olacaktır. Bir bardak suya yarım limon sıkılması yeterlidir. Mide problemleri özelinde de yararlı olmanın ötesinde limonlu su içmek direnç kayıplarını da önler. Bir bardak limonlu su birkaç yudumla içilebileceği gibi gün içinde de devamlı olarak alınabilir. Ancak çok fazla tüketilmesiyle yan etkilerin ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır. Peki, limonlu su içmenin faydaları nelerdir?

Limonlu Su Ne İşe Yarar?

  • Sindirimin çok daha rahat olmasını sağlarken aynı zamanda mineral ve vitamin deposu olan limonlu su ödem atar.
  • Vücudun toksin atması noktasında kullanılabilecek sıvıların başında gelir.
  • Midede rahatlama sağlar ve enzimlerin artışını mümkün kılar.
  • Asidik özelliğe sahip olan limonlu su ne işe yarar sorusuna ph değerini koruması da gösterilebilir.
  • İdrar söktürücü olan limonlu su, tüm idrar yolu enfeksiyonlarına karşı başarılıdır.
  • C vitamini açısından değerlendirildiğinde ise soğuk algınlığı rahatsızlıklarına karşı vücuda destek sunar.
limonlu suyun faydaları

Limonlu Su Ne Kadar İçilmeli?

Yarım limonun bir bardak suyla karışımıyla elde edilirken günlük kullanımı olabilmektedir. Ancak tansiyon hastalarının mutlaka dikkatli olması gerekir. Düşüklük durumları yaşayabileceği gibi alerjik gelişmelere bağlı olarak tüketilmesinde hassas olunmalıdır. Limonlu su faydaları görüleceği için çok daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalınması istenmeyecektir. Belirli bir kullanımdan sonra birkaç gün ara verilmesi de iyi gelecektir.

Limonlu Suyun Faydaları

Gerek vücut içi gerek birçok farklı çerçevede limonlu suyun faydaları görülebilir. Sindirim yoluna dair tüm olumsuzluklar giderilirken ağız kokusuna karşı da en doğal yöntemdir. Diş ağrıları ya da diş iltihaplarının oluşması sonrasında da asidik özelliğinden ötürü hemen limon suyu denenebilir. Ancak burada önemli olan husus limonlu su içmeden ve içtikten sonra dişlerin fırçalanmasıdır. Çünkü çok yüksek asidik etkisinin dişlere zarar verebileceği bilinmelidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Eba Şifresi Nasıl Alınır, EBA Giriş Nasıl Yapılır?

Güne enerjik başlamak isteyenler içinde ilk önerilerden olan limonlu suyla zayıflamak mümkündür. Lifli yapısından dolayı kişinin uzun süre tokluk hissi duyması söz konusudur. Özellikle sabahın erken saatlerinde ya da akşam yemeğinden yarım saat kadar önce içilebilir. 

Limonlu Suyun Cilde Faydaları

Antioksidan özellikli limonlu suyun cilde faydaları da bulunduğu gibi hemen her gün kullanılabilir. Siyah noktaların azaltılmasını sağlar, yüzde oluşan kırışıklıkları geçirir. Sivilceye sebep olan bakterilerin öldürülmesi noktasında da limonlu su kullanılmaktadır. Cildin içeriden canlanması ve bu sayede çok daha güzel bir görünüme sahip olunması kazandırılır.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir?

Limonlu su genel olarak kilo vermek isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Metobolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını kolaylaştırır. Daha fazla bilgi için blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Limonlu Su Kimler Tarafından Tüketilmeli?

Limonlu su tüm insanlar tarafından tüketilmesinde sakınca olmayan bir içecektir. Sağlık anlamında hiç bir zararı bulunmaz. Metobolizmaya ve sindirime çok iyi gelir. Ayrıca kilo vermek isteyen insanların birinci yardımcısı olacaktır.

Limonlu Su Marketlerde Satılır mı?

Limonlu su günümüzde marketlerde satılmamaktadır. Evde kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Limon Ülkemizde Üretiliyor mu?

Limon ülkemizde yoğun olarak üretilmekte olan bir üründür. Dış ülkelere ithalatı da yapılmaktadır.

Limon Vitamin Bakımından Zengin mi?

Limon içerisinde çok sayıda vitamin barındırmaktadır. Özellikle C vitamini açısından çok faydalıdır.

Limon Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?

Limonu beslenme ritüeline dahil etmek ve su ile birlikte tüketmek kilo kaybına yardımcı olacaktır. Metobolizmayı hızlandırır ve zayıflama sağlar.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 51 Ortamala: 5]
Genel
Enes Bulut

Yazılar: 1620

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir