En Popüler Link Kısaltma Siteleri

En Popüler Link Kısaltma Siteleri

En iyi link kısaltma servisleri denildiğinde kullanıcılar genellikle yönlendirmeyi ikinci plana alarak, kazançlarını değerlendirmektedirler. Çeşitli amaçlarla kullanılabilen link kısaltma siteleri, hem yönlendirmeyi kolaylaştırabiliyor, hem de ziyaretçilerin web siteyi ziyaret ederken reklam etkileşimi sağladığı için kısaltmayı oluşturan kullanıcıya kazanım sağlatabiliyor. Geçmiş dönemde Twitter’da olan karakter kısıtlamasının, belirli linklerin paylaşılmasında engel oluşturduğu için yayılan link kısaltma servisleri, günümüzde bir gelir kapısı olarak da karşımıza çıkabiliyor. Paylaşılan bağlantı üzerinden etkileşime geçen kullanıcı başına ödeme yapılan bu servis, kısa süre içerisinde yaygın bir kazanım biçimi haline gelmiştir.

En İyi Link Kısaltma Siteleri

Link kısaltma siteleri arasında doğru olanı tercih etmek; link paylaşan kişiye gelir sağlayacağı gibi, karakter sınırı olan platformlarda da rahatlıkla paylaşılmasına da olanak sağlayacaktır. Bu sayede paylaşıma tıklayan kişi istatistiklerine de ulaşmak mümkün. En yüksek fiyatlandırma sağlayarak, güvenli bir kazanım sağlayan link kısaltma servisleri:

 • TRLink
 • BCVC
 • ADfly
 • Adcash
 • Shorte.sd
 • Bitly
en iyi link kısaltma siteleri

TRLink

2016’dan itibaren kullanıcılarına hizmet sağlayan TRLink, Türkiye’de olan kullanıcılar için yerli ödeme ağlarını tercih etmektedir. Ücretlerini 1000 tıklama başına hesaplayan firma, bu noktada en yüksek ödemeyi Norveç üzerindeki IP adreslerine sağlarken (1000 tıklama başına 3.59 $), Türkiye’den giriş yapan kullanıcılarına ise ortalama 14 ₺ (1000 tıklama başına 1.75 $) sunmaktadır. Sayfa ödeme yapmak için oluşturduğu belirli şartlar uyarınca, kullanıcılarına ödeme sağlamaktadır. Ancak Şikayetvar gibi adreslerde görülen geri dönüşler bu noktada oldukça fazla şikayet olduğunu da gözler önüne seriyor.

Üyelik işlemleri ise; tr.link adresi üzerinden yapılmaktadır. Üye olmanın ardından, kısaltmak istediğiniz bağlantı linkini oluşturun. Bu bağlantı adresini paylaşarak, tıklama aldığınız sürece gelir elde edebilirsiniz. Eğer spam yaparak gelir kazanmamışsanız, 50 ₺’ilk bakiye oluşturduğunuzda çekim yapabilmektesiniz. Ödemelerini havale, web money, kripto para ve papara üzerinden yapmaktadırlar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Web Sitenizde Virüs Var mı?

Bitly

Bitly, dünya üzerinde en çok kullanılan link kısaltma sitelerinden biridir. Özellikle 2009’a Twitter’da link kısaltma servisi olarak kullanılması, en bilinenler arasında yerini almasına sebep olmuştur. Kullanıcı dostu arayüzü ile ücretsiz bir şekilde Bitly’den yararlanarak güvenli bağlantılar oluşturabilmeniz mümkündür. Bunların yanı sıra ücretli Bitly Enterprise özelliğini bünyesinde barındırarak, kullanıcılara kampanya oluşturma olağanı da tanımaktadır.

bitly link kısaltma

BCVC

Temel olarak TRLink ile aynı yapıda çalışan BCVC, bir yurtdışı servisi olarak Türkiye’de de hizmet sağlamaktadır. Link kısaltma alanında Türkiye’de olan her 1000 gösterim için 3 $ ödeyeceğini vaat eden firma, bu noktada gerçek verilere bakıldığında 1000 tıklama başına 2 – 2,5$ arası bir ödeme yapmaktadır. BCVC üzerinden yapılan link kısaltmaları, reklam yönlendirmeleri içermektedir. Bu sırada ekran üzerinde 5 saniyelik bir bekleme alanı oluşur. Genellikle oyun indirme, film siteleri ve çeşitli anlık yönlendirmeler için kullanılabilir. Ülkemizde çok güçlü bir gelir kaynağı olarak sayılmasa da BCVC’nin çalışma mantığı şu şekilde:

 • Kısaltmak istediğiniz linki belirleyin.
 • BCVC’ye üye olarak giriş yapın ve linki kısaltın.
 • Sosyal medya ve çeşitli mecralarda linki paylaşın.
 • Tıklama başına ücretleri takip edin.
 • 50 $ limitini aşınca çekim yapın.

ADfly

ADfly bir link kısaltma servisi olarak ülkemizde de hizmet sağlamaktadır. Dünya çapında 5 milyondan fazla üyesi bulunan sistem, tıklama başına ücret getirme mantığının öncüleri arasında yer almaktadır. ADFly, diğer sistemlere nazaran arkadaşlarını getir sistemine daha çok yatırım yaparak, referanslı üyelik sistemini oluşturmuştur. Böylece referans linki üzerinden üye olan kullanıcılar, referans linkini oluşturan kişiye de %20 kazanç bırakmaktadır. Bu bir noktada saadet zinciri oluşmasına da olanak sağlamıştır. Diğer opsiyonlarına nazaran daha düşük bir fiyatlandırmaya sahip olan ADfly, ülkemiz için 1000 tık başına ortalama 1,5 $ fiyatlandırma biçmektedir. Servis ödemelerini PayPal üzerinden yapmaktadır.

Adcash

Adcash, Estonya merkezli bir reklamcılık platformu. 2007’den beri faaliyette olan kuruluş 100.000’den fazla web sitesi ve mobil uygulama üzerinde reklam gösterimi sağlayabilmektedir. Buna ek olarak link kısaltma servisiyle de kullanıcılarına gelir sağlatabilmektedir. Bugün bakıldığında satış ortaklarına oldukça yüklü meblağlar kazandıran firma, güvenilir bir kazanç kapısı sağlayabilmektedir. Diğer firmaların oluşturduğu 1000 tıklama başına ücretlendirme biçimine nazaran, dinamik CPM ve düz CPM gibi alternatif ödeme biçimiyle, reklamın gösterim kalitesine uygun ücretlendirme oluşturabilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: En Çok Kullanılan Video Düzenleme Programları

Shorte.sd

Shorte.sd kullanıcılarına eşsiz fiyatlar oluşturmayı vaat eden bir link kısaltma servisidir. Bu aşamada siteye üye olarak kısa süre içerisinde sosyal medya üzerinden ziyaretçiler oluşturarak gelir elde etmeye olanak sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcı davet ettiğinizde, o kişilerin oluşturduğu reklamların gelirlerinden %20 gelir elde etmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca siteniz üzerinden Wifi şifre değiştirme hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Link kısaltma nedir?

Link kısaltma, orijinal link uzunluklarını araçlar yardımıyla 15 karaktere kadar kısaltma işlemidir.

Link kısaltma siteleri ne işe yarar?

Link kısaltma siteleri, yönlendirmeyi kolaylaştırabilirken aynı zamanda da ziyaretçilerin web siteyi ziyaret ederken reklam etkileşimi sağladığı için kısaltmayı oluşturan kullanıcıya kazanım sağlatabilmektedir.

En iyi link kısaltma siteleri hangileridir?

Dünya üzerinde en popüler ve en iyi link kısaltma sitelerine; TRLink, BCVC, Adfly, Adcash ve Shorte.sd olarak örnek gösterilebilir. 

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 51 Ortamala: 5]
Genel
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir