Linkedin CV

Linkedin CV

Akıllı cep telefonu uygulamaları arasında yer alan Linkedin, iş ve işçi arama konusunda profesyonel bir sosyal ağ uygulamasıdır. Bu uygulama ile birlikte pek çok kişi iş bulmuş, şirketler ise aradığı kalifiye personellere ulaşmayı başarmıştır. Eğer sizde bu platform üzerinden iş arayışı yapacaksanız ve arama sonuçlarında gözükmek istiyorsanız Linkedin CV ekleme özelliğini kullanmalısınız.

Yazımızda öncelikli olarak neden bu özelliği kullanacağınıza değindikten sonra CV ekleme özelliğini göstereceğiz. Linkedin özgeçmiş yükleme özelliği ile birlikte sizlerde pek çok avantaja sahip olabilirsiniz. Bu avantajlar:

  • İş bulma konusunda sizlere büyük katkı sağlar.
  • Eleman arayan kişilerin yaptığı arama sonuçlarında çıkarsınız.
  • Profiliniz ve özellikleriniz sayesinde kısa zamanda iş bulabilirsiniz.

Linkedin genel olarak zaten iş amaçlı kullanılan bir platformdur. Hatta uygulamaya girdiğini zaman sizin karşınıza çıkan kişi arama, iş arama gibi seçenekler sizin karşınıza çıkmaktadır. Bu nedenle profesyonel iş yaşantısında sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Linkedin CV Ekleme

İşsiz kaldığınız zamanlarda veya normal bir şekilde insanlarla iletişim kurmak için buraya CV’nizi eklemenizden hiçbir zarar gelmez. Peki, Linkedin CV özelliğini nasıl kullanacaksınız?

  • Profilinize giriş yapın.
  • Yukarıdaki ayarlar kısmına tıklayın.
  • Profilinizi güncelle seçeneğinde karşınıza Linkedin CV oluşturma seçeneği çıkacaktır. Buradan özgeçmiş eklemesi yapabilirsiniz.

Bu platformun en büyük özellikleri arasında işçi ve patronu buluşturma bulunmaktadır. Böylelikle kısa süre içerisinde iş bulma konusunda ciddi bir adım atma şansınız bulunuyor. (Linkedin Destek)

linkedin cv ekleme

Linkedin Özgeçmiş Yükleme Ne İşe Yarar?

Platform üzerinden iş ilanlarına başvuru yapabildiğinizi biliyor muydunuz? Günde sizin için açılan pek çok iş olabilir. İşte bu ilanlara başvuru yaparak dilediğiniz iş konusunda avantajlı duruma gelebilirsiniz. Peki, bu durumda en önemli özellik olan Linkedin CV yükleme özelliği size ne katar?

  • İş başvurusu sırasında yüklediğiniz özgeçmişi seçerek birkaç saniye sonra işe başvurmuş olursunuz.
  • İnsanlar yüklediğiniz CV’yi görebilir ve sizi değerlendirebilir.
  • İş bulma konusunda size büyük avantaj sağlar.
  • Birkaç tane işe birden başvuru yapmak isterseniz bu sizin için sadece birkaç dakikalık bir iş olacaktır.

Yukarıdaki gibi günde onlarca iş araması oluşturulan bu uygulamada kısa sürede tüm işlere başvuru yapabilirsiniz. Bunun için platforma güncel bir özgeçmiş yüklemek yeterli olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Linkedin Profil Linki

Aktif olarak kullandığınız bu platformda dilerseniz güncel olarak tuttuğunuz Linkedin CV indirme özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Böylelikle telefondan dahi whatsapp, mail ve diğer uygulamalarda CV göndermek istediğiniz zaman bu özellik sayesinde güncel özgeçmişinizi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. İş bulma, arama gibi konularda sonsuz yardımı olan bu uygulama sayesinde sizlerde kısa sürede aradığınız işi bulursunuz. Halen Linkedine üye olmadıysanız eğer bence vakit kaybetmeden platformu kullanmaya hemen başlayın. Kısa sürede aradığınız işi bulacağınızdan eminim.

Linkedin Destek kategorimiz ile Linkedin üzerinde yaşadığınız tüm sorunları çözebilirsiniz.

Linkedin Profilime CV Ekleyebilir miyim?

Linkedin profilnize CV ekleyerek daha fazla şirket tarafından ilgi çekebilirsiniz. CV’niz sayesinde iş teklifleri alabilir ve kariyerinizin basamaklarını daha kolay tırmanabilirsiniz.

Linkedin CV Ekleme Nasıl Yapılır?

Linkedin CV eklemek için yapmanız gerekenlere kolay bir şekilde blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Linkedin CV Eklemenin Avantajları Nelerdir?

Linkedin profilinize CV ekleyerek daha profesyonel bir görünüm kazanabilirsiniz. Firmalar tarafından fark edilebilir ve daha fazla bağlantıya ulaşabilirsiniz. Bu sayede daha popüler bir hesap sahibi olabilirsiniz.

Linkedin Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir