LinkedIn CV Ekleme Nasıl Yapılır?

LinkedIn CV Ekleme Nasıl Yapılır?

Akıllı cep telefonu uygulamaları arasında yer alan Linkedin, iş ve işçi arama konusunda profesyonel bir sosyal ağ uygulamasıdır. Bu uygulama ile birlikte pek çok kişi iş buldu, şirketler ise aradığı kalifiye personellere ulaşmayı başardı. Eğer sizde bu platform üzerinden iş arayışı yapacaksanız ve arama sonuçlarında gözükmek istiyorsanız Linkedin CV ekleme özelliğini kullanmalısınız.

Yazımızda öncelikli olarak neden bu özelliği kullanacağınıza değindikten sonra CV ekleme özelliğini göstereceğiz. Linkedin özgeçmiş yükleme özelliği ile birlikte sizlerde pek çok avantaja sahip olabilirsiniz. Bu avantajlar:

  • İş bulma konusunda sizlere büyük katkı sağlar.
  • Eleman arayan kişilerin yaptığı arama sonuçlarında çıkarsınız.
  • Profiliniz ve özellikleriniz sayesinde kısa zamanda iş bulabilirsiniz.

Linkedin genel olarak zaten iş amaçlı kullanılan bir platformdur. Hatta uygulamaya girdiğini zaman sizin karşınıza çıkan kişi arama, iş arama gibi seçenekler sizin karşınıza çıkmaktadır. Bu nedenle profesyonel iş yaşantısında sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Linkedin CV Ekleme

İşsiz kaldığınız zamanlarda veya normal bir şekilde insanlarla iletişim kurmak için buraya CV’nizi eklemenizden hiçbir zarar gelmez. Peki, Linkedin CV özelliğini nasıl kullanacaksınız?

  • Profilinize giriş yapın.
  • Bölüm Ekler kısmına tıklayın.
  • Karşınıza Özgeçmiş bölümünün altında Çalışma Deneyimi seçeneği çıkacaktır. Öncelikle buradan özgeçmiş eklemesi yapabilirsiniz.

Bu platformun en büyük özellikleri arasında işçi ve patronu buluşturma bulunmaktadır. Böylelikle kısa süre içerisinde iş bulma konusunda ciddi bir adım atma şansınız bulunuyor. (Linkedin Destek) Ayrıca Linkedin deneyiminizi arttırmak için Linkedin Premium kullanabilirsiniz.

linkedin cv ekleme

Linkedin Özgeçmiş Yükleme Ne İşe Yarar?

Platform üzerinden iş ilanlarına başvuru yapabildiğinizi biliyor muydunuz? Her gün sizin için açılan pek çok iş ilanı vardır. İşte bu ilanlara başvuru yaparak dilediğiniz iş konusunda avantajlı duruma gelebilirsiniz. Peki, bu durumda en önemli özellik olan Linkedin CV yükleme özelliği size ne katar?

  • İş başvurusu sırasında yüklediğiniz özgeçmişi seçerek birkaç saniye sonra işe başvurmuş olursunuz.
  • İnsanlar yüklediğiniz CV’yi görebilir ve sizi değerlendirebilir.
  • İş bulma konusunda size büyük avantaj sağlar.
  • Birkaç tane işe birden başvuru yapmak isterseniz bu sizin için sadece birkaç dakikalık bir iş olacaktır.

Yukarıdaki gibi günde onlarca iş araması oluşturulan bu uygulamada kısa sürede tüm işlere başvuru yapabilirsiniz. Bunun için platforma güncel bir özgeçmiş yüklemek yeterli olacaktır.

linkedin cv yükleme

Aktif olarak kullandığınız bu platformda dilerseniz güncel olarak tuttuğunuz Linkedin CV indirme özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Böylelikle telefondan dahi WhatsApp, mail ve diğer uygulamalarda CV göndermek istediğiniz zaman bu özellik sayesinde güncel özgeçmişinizi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. İş bulma, arama gibi konularda sonsuz yardımı olan bu uygulama sayesinde sizlerde kısa sürede aradığınız işi bulursunuz. Halen Linkedine üye olmadıysanız eğer bence vakit kaybetmeden platformu kullanmaya hemen başlayın. Kısa sürede aradığınız işi bulacağınızdan eminim.

Linkedin Destek kategorimiz ile Linkedin üzerinde yaşadığınız tüm sorunları çözebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Linkedin Profilime CV Ekleyebilir miyim?

Profilnize CV ekleyerek daha fazla şirket tarafından ilgi çekebilirsiniz. CV’niz sayesinde iş teklifleri alabilir ve kariyerinizin basamaklarını daha kolay tırmanabilirsiniz.

Linkedin CV Ekleme Nasıl Yapılır?

CV eklemek için yapmanız gerekenlere kolay bir şekilde blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Linkedin CV Eklemenin Avantajları Nelerdir?

Linkedin profilinize CV ekleyerek daha profesyonel bir görünüm kazanabilirsiniz. Böylece firmalar tarafından fark edilebilir ve daha fazla bağlantıya ulaşabilirsiniz. Bu sayede daha popüler bir hesap sahibi olabilirsiniz.

CV Oluşturmak Neden Önemli?

CV iş hayatınızın gelişimine katkıda bulunacak bir evraktır. Tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilir ve sizlere iş kapıları açabilir.

CV Oluştururken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Özgeçmiş oluştururken, çok karmaşık yapılardan uzak durmaya, basit ve anlaşılabilir kurgular kullanmaya ve etkileyici bir özet çıkarmaya gerek vardır.

Online CV Oluşturmanın Avantajı Nedir?

Elektronik CV’ler artık günümüzde basılı CV’lerin yerini almıştır özellikle Daha kolay transfer edilmesi, daha basit düzenlenebilmesi ve profillere eklenebilmesi açısından çok önemlidir.

LinkedIn Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir