Linkedin Sertifika Ekleme Nasıl Yapılır?

Linkedin Sertifika Ekleme Nasıl Yapılır?

Linkedin bugüne kadar kullanılmış olan en kaliteli ve en yararlı programlar arasında gelmektedir. Bu uygulama sayesinde kişiler online olarak kendilerine ait büyük ve geniş çaplı bir CV oluşturabilir ve bu CV’yi farklı kanallar üzerinde paylaşarak daha çok kişiye erişim sağlayabilirler. İşverenlere ulaşmanın ve kendini kanıtlamanın en kolay yollarından bir tanesi, bir Linkedin profiline sahip olmaktır.

Kişiler Linkedin üzerinde özgeçmişlerine dair her şeyi paylaşabilirler. Ufak bir iş deneyimlerinden, gittikleri seminerlere ve aldıkları sertifikalara dair her şeyi paylaşabilecekleri bu ortam, kendilerine en uygun işvereni bulabilmelerini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra yüksek kademeli işlere gelebilmeleri açısından onlara güzel bir kapı olacaktır.

Linkedin Sertifika Ekleme

Her CV’de yer verilmeyen sertifikalar, özellikle lisans mezunları için kıymetlidir. Çünkü bu sertifikalar için de belirli ücretler ödenmiştir ve kişiler sertifikalarını CV üzerinde belirtmek istemektedir. Linkedin sertifikalı özgeçmiş oluşturmanın en kolay yolunu kullanıcılarına sunmaktadır. Kişiler bu yöntemin nasıl gerçekleştiğini bilmek istemekte ve arama motorlarına Linkedin sertifika ekleme nasıl yapılır sorusunu sormaktadır.

Linkedin üzerinden sertifika eklemek çok basittir. Kişiler hesaplarına giriş yaptıktan sonra, anasayfada bulunan ben simgesine tıklayarak işe başlayabilir. Ben simgesine tıklanıldığında kişinin profili açılacaktır. Yukarıda yer alan kısımlarda “Profile ekle” kısmı yer alır. Profile ekle sekmesinde bulunan başarılar kısmının yanında bulunan ok simgesine tıklanır. Açılan kısımda sertifikalar adlı bir başlık yer almaktadır. Yanında bulunan artı işaretine tıklandıktan sonra sertifikalar eklenmeye başlayabilir. Kişi isterse bilgiler girerek, isterse de olan sertifikaları fotoğraflayarak sertifika ekleme işlemini gerçekleştirebilir. (Linkedin Destek)

linkedin sertifika

Linkedin Sertifika Eklemek Profilime Ne Katar?

Linkedin profilini oluşturan kişilerin profillerini mümkün olduğunca kalabalık tutmaları, iş bulabilmeleri açısından oldukça olumlu olacaktır. Çünkü iş verenler Linkedin profillerinde bulunan yoğunluğuna dikkat etmektedir. Kişilerin profillerinin ne kadar görüntülendiği, ne kadar iş deneyimine sahip olduğu, ne kadar programa katıldığı ve ne kadar sertifikasının olduğu gibi hususlar da iş bulmak açısından önem taşımaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Linkedin Profil Linki

Linkedin profillerinde görülen sertifikalar, özellikle işe alınacak olan bölümle ilgili sertifikalar, kişilerin iş bulma potansiyellerini arttıracak, profillerine giren kişi sayısının yükselmesine katkı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra iş verenlerin yaptıkları bir karşılaştırmada, sertifika sayısı çok olan kullanıcılar öne çıkacaktır. Daha çok sertifika, daha çok deneyim ve daha çok eğitim anlamına gelmektedir. İşveren kişinin ne kadar eğitimli olduğunu, ne kadar çok deneyime sahip olduğunu görüntülediği takdirde kişinin iş bulma olasılığı çok yükselecektir. Kişi kendisine en uygun işi seçebileceği gibi, maaş konusunda da daha yüksek tekliflere sahip olacaktır. Eğer varsa sertifikalar mutlaka Linkedin profillerine eklenmeli, yoksa da edinmek için daha çok çaba gösterilmelidir. Kişiler sertifika almaya çekinmemeli, bu tarz toplantıları mutlaka araştırmalı ve onlara katılmalıdır.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve popüler listelere girmek için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/facebook/takipci/turk-gercek

Linkedin Sertifika Ekleme Nedir?

Linkedin profilinize sahip olduğunuz sertifikaları ekleyerek kariyerinizi ve iş hayatınızı daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Neden Sertifika Eklemeliyim?

Sahip olduğunuz sertifikaları ekleyerek, daha göz alıcı bir iş profiline sahip olabilirsiniz. Bu sayede daha çok işveren tarafından teklif alma imkanınız bulunacaktır.

Linkedin Sertifika Eklemek Sakıncalı mıdır?

Linkedin sertifika eklemenin size olumlu katkı verecektir. Herhangi bir zarar görmeniz mümkün değildir. Sertifikayı nasıl ekleyeceğiniz öğrenmek adına yazımızı detaylıca okuyabilirsiniz.

Linkedin Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir